Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Téma: Prijem CT v Anglii z Astra19.2

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    03.04.2006
    Příspěvky
    3
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Prijem CT v Anglii z Astra19.2

    Ahoj vsem,

    omlouvam se predem za pravdepodobne prihlouply dotaz.
    Odstehoval jsem se s manzelkou na nejaky cas do severni Anglie a vzali jsme si s sebou Dreambox, antena s motorem zustala doma.
    Protoze jsme zjistili, ze majitel domu, ve kterem bydlime, nas nenecha
    pridelat antenu na barak, koupili jsme malou (43cm v prumeru) antenu s LNB integrovanym do stredu anteny, ktera ma pry zisk jako typicka 60cm offset antena. Pripadam si, jako silenej bastlir, ale povedlo se mi antenu pridelat za okno (tedy ven, ale neni to moc videt) na takovou tu cvicebni tyc, co se pridelava na futra dveri. Diky vyhodne poloze okna jsem nemusel resit zadne nataceni vlevo/vpravo pro Astru19.2, jenom jsem musel zafixovat elevacni uhel.
    Mezitim zena dala zivot nasemu prvnimu diteti a muj cas na zkouseni a hrani si s tim klesnul na minimum.

    Czechlink mi udelal caru pres rozpocet, kdyz prestehoval vysilani na Astru 3A. Puvodne jsem tu chtel pouzit Czechlink kartu, co jsme koupili loni, a chytat z puvodniho satelitu.
    Astra 3A ale nema vubec pokryti (mozna s nejakou obrovskou antenou) teto casti sveta, takze jedina moznost je Astra na 19,2. Czechlink karta je nam tedy k nicemu.

    A abych konecne presel k problemu:
    Vidim kuprikladu velmi slusny signal (85/89/BER:0) CT1, CT2 na UPC (jejich kartu nemam (a 800/mes. za prijem kanalu, za ktere platim koncesionarske poplatky v Cechach, nedam), takze je mi to k nicemu), vidim i nejaky signal na CT24 (75/80/BER ma obcas nejakou malou hodnotu), ktera by mela byt nekodovana, ale Dreambox (posledni SF team image) soustavne hlasi Sluzba nenalezena.
    Mam hloupou otazku:
    Jak je mozne, ze jsou takove rozdily mezi jednotlivymi transpondery? CT1, CT2 ma signal uplne bez chyby, CT24 je horsi,
    ale porad mam pocit, ze by mel byt dostatecny na prijem. Ten se mi ale nedari.
    Je to rozdilnou frekvenci nebo ty transpondery maji odlisny vykon a/nebo footprint?
    Myslim tim, jak je mozne, ze vidim signal CT1,CT2 bez chybicky (i tady mi ale Dreambox hlasi Sluzba nenalezena?) a CT24 ma signal o tolik jiny?


    Diky za jakoukoli radu a mejte se,
    marek,
    markset@quick.cz

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    No nejdrive si zjisti na jake frekvencni pasmo je ta tvoje antena, CT1 na 19E je cca 10900 a CT24 ktere neni soucasti paketu UPC je na 11650 priblizne presne si to najdi. Co ja jsem mel jeden cas pujcenou obdobnou antenu - ctverec o hrane cca 45 cm tak ta byla jen na urcitou cast pasma a myslim dokonce jen na urcitou poalrizaci ale to uz si moc nepamatuju. Zkus si napr jestli ti bezi orf to je nekde okolo 12400. Dal si pamatuju na moje zacatky se sat technikou kdy jsem zkousel prijem pres okno - jde to ale sklo ti urcite "zlomi" prijimany signal - napr zalezelo hodne na tom jak jsem mel okno vyklopene Spis si myslim ze ti pomuze 60cm parabola a 0.2 0.3 LNB .

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    03.04.2006
    Příspěvky
    3
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ahoj,
    antena se jmenuje Arcon Sweety (http://www.leisurepower.co.uk/acatal...ite_Dish.html), a nemela by snad mit nejaka frekvencni omezeni. Za oknem jsem to zkousel, ale bohuzel je tu dvojite sklo, coz ten signal zabilo uplne. Proto jsem ji teda vysoupnul ven.
    Je zvlastni, ze vidim velmi dobry signal u spousty programu, ale dreambox u nich sverepe hlasi Sluzba nenalezena. Ani nezobrazi ikonku, ze je to kodovane.?
    Diky,
    marek

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal msetnicka
    Ahoj,
    antena se jmenuje Arcon Sweety (http://www.leisurepower.co.uk/acatal...ite_Dish.html), a nemela by snad mit nejaka frekvencni omezeni. Za oknem jsem to zkousel, ale bohuzel je tu dvojite sklo, coz ten signal zabilo uplne. Proto jsem ji teda vysoupnul ven.
    Je zvlastni, ze vidim velmi dobry signal u spousty programu, ale dreambox u nich sverepe hlasi Sluzba nenalezena. Ani nezobrazi ikonku, ze je to kodovane.?
    Diky,
    marek
    To ze ukazuje signal neznamena ze ukazuje signal toho traspoderu na kterem stojis. Spis koukni do menu-hledani- satelity jestli je signal synchr. - mely by tam byt dve fajky - checkbox

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    03.04.2006
    Příspěvky
    3
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Tak jsem to vyzkousel, Jirko, a dosel jsem k nasledujicimu:
    zamek a sync vidim na Astre 19.2 jen na frekvencich 10786 - 10921 a pak na 12480.
    Obavam se, ze mi neco zakladniho unika...

    Diky moc za radu,
    marek

  6. #6
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal msetnicka
    Tak jsem to vyzkousel, Jirko, a dosel jsem k nasledujicimu:
    zamek a sync vidim na Astre 19.2 jen na frekvencich 10786 - 10921 a pak na 12480.
    Obavam se, ze mi neco zakladniho unika...

    Diky moc za radu,
    marek
    Zkus to jeste na HB 13E nebo 28.2 E mel bys to chytit jsou to temer stejne druzice co se tyce vyz. vykonu. Hledat jsem nekde data - rozsah , zisk tvoji anteny ale nenasel. Mas k tomu neco ?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •