Ahoj všem,

mám přijímač DM 800 HD PVR a i když je to stále funkční a skvělý přijímač, je už asi 9-10 let starý a už je více méně překonaný. Komunita už ho opustila a nic nového se pro něj nevyvíjí (pluginy). Poohlížím se po nějakém nástupci. I když Dreamboxy jsou stále na špici, docela jim šlapou na paty přijímače VU+ 4K. Líbí se mi jak funkčně, kvalitou, tak i cenou. Mrzí mě, že dvou-tunerové verze u obou výrobců jsou stále poměrně drahé. Ale líbí se mi možnost připojit externí USB tuner (lze u obou výrobců). VU+ dokonce dodává svůj vlastní Turbo Tuner pro pozemní vysílání.

Chtěl bych přijímač, který má nejen satelitní tuner, což je samozřejmě základ, ale i možnost sledování pozemní nebo kabelové televize. Doma mám přípojku na UPC (zatím, než to odkoupí Vodafone a zdraží služby a já to budu muset odpojit). Rád bych využíval vysoce komfortního uživatelského prostředí nejen k satelitnímu příjmu.
Ve hře jsou varianty Zero 4K nebo UNO 4K SE. Oba jsou jednotunerové přijímače a k tomu bych chtěl tento USB tuner. SOLO 4K už je docela drahý, i když vůbec ne špatný. A navíc je dnes už "zastaralý", protože integrovaný (nevyměnitelný) tuner nepodporuje standard DVB-S2X, který v příštích letech nepochybně přijde.

Je otázkou, zda bych využil technologii FBC, i když je lákavá. Karty 0D96 pomalu končí a tak s CA moduly dostupnými na trhu je možné najednou dekódovat maximálně 2 programy najednou. Samozřejmě vím o možnosti dekódovat filmy i později ve stand-by, i když s velkými omezeními. Po přechodu na Viaccess Orca už nebude dual crypt možný. Irdeto má údajně do konce 2021 byt plně nahrazeno, pokud tento termín neposunou.

A tady je můj dotaz k Vám, kdo máte doma tento USB tuner. Jak funguje? Jaké máte zkušenosti a jak jste spokojení. Na Parabole existuje celkem pěkná recenze, ale nikde jsem nenašel zkušenosti s DVB-C, dekódováním programů jak v DVB-C, tak i v DVB-T2 (např. Plustelka na Slovensku).

Děkuji předem za informace.