Zdravím vás pánové,
s ohledem na přechod na digitální vysílání potřebuji vyřešit příjem TV.
Uvažuji o příjmu přes satelit protože již 3 přijímače jsou osazeny na 1 parabolu. Nyní příjem volných progrmů s ASTRY 19,2 - asi????

Chci využít část z již pořízených věcí a chci získat 8 přípojných míst na českou TV (Astra 23,5) a na volné programy Astry 19,2.

Zjistil jsem, že budu potřebovat tyto věci:

1) Nějaký multipřepínač ze dvou družic na 8 nebo 9 účastníků.
Našel jsem toto:
- Multipřepínač 9/8 + TV by: EMP Centauri - SAT2000 - Digitální
(tady jsem koukal, že jsou nějaký modrý nebo červený a že je to rozdělený na aktivní a pasivní, nikde jsem se ale nedočetl na co to má vliv a jestli je to těma barvama nějak rozlišený???)
nebo
- multipřepínač MSR 908 - staservis.cz
Nevím jaký typ je lepší, jde mi o spolehlivost a funkčnost.

2) Nějaký 2 ks LNB konvertorů quattro asi třeba:
- EDISION Quattro 0.2 dB pro Multiswitch by: EDISION - SAT2000 -
nebo
- LNB quattro - kategorie - staservis.cz
Tady jsem koukal, že je zase více typů s různým šumem??? Nevím zda 0,2 dB nebbo něco jiného???

3) Nějaký multifokus
To vůbec nevím jaký (????, kov/plast, pevný pohyblivý) a jak se připevňuje na parabolu když je to tam dnes na 1 LNB kon.

4) CL slot do přijímače na kartu na české TV
koukal jsem že je to na cryptoworks ale těch druhů je hodně. Bude mi stačit na jednu kartu ale nevím v čem se liší a od jakých výrobců.

V návodu příjímaču jsem se dočetl že podporují asi DiSEqC 1, 1,2, Goto X.

Chtěl bych, jestli to lze a je to stejné, aby to bylo připraveno na případný příjem v rozlišení HDTV, když bych si do budoucna koupil podporující příjímač.

Budu rád za každou radu a nebráním se jiným typům, které budou splňovat požadavky pro české TV, volné programy a 8 účatníků.
Díky