Stránka 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 31 až 45 z 47

Téma: Errors, mistakes, chyby SF v3

  1. #31
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal marianv
    Jirko,
    po nainstalovani SF v3_2203 funguje newcamd bezproblemovo iba bez USB. Akonahle namountujem USB, tak newcamd prestane fungovat a chodi iba radegast. Ked vypnem dream a vytiahnem USB, tak znovu funguje. V com bude problem?

    Dik
    Marian
    /mnt/usb/local/lib vymaz vse
    Jirka

  2. #32
    Registrovaný uživatel
    Založen
    11.03.2004
    Bydliště
    Brno
    Příspěvky
    19
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Unhappy ... a přece se točí

    Citace Původně odeslal JirkaS
    Viz vyse prispevek od Ico

    ve /var/script/hddsettings

    vymaz mezeru mezi napr -S 5 ma byt -S5 pak to zacne fungovat

    ta 5 ka znamena 5x5 sec doba za kterou se zastavuje HD
    Uz je to opravene.

    Jirka
    Mám podobný problém/dotaz: mezera tam není, přesto se mi HD stále točí. Zkoušel jsem i vymazat (až po instalaci image) prázdné adresáře na HD v "locale" (včetně něho), které tam byly - nepomáhá. Mám USB 256 MB na kterém mám i titulky, takže HD je uvažován pouze pro filmy. Není třeba ještě někde nějaký odkaz na HD, který jej pravidelně aktivuje? Pokud vypnu do stanby a opět zapnu, tak HD už zůstává v klidu. Děkuji předem za pomoc.
    Naposledy upravil tuxedo : 26.03.2004 v 06:54

  3. #33
    Registrovaný uživatel
    Založen
    11.03.2004
    Bydliště
    Brno
    Příspěvky
    19
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Lightbulb Indikátor nahrávání ?

    Už to někdo taky navrhoval, ale vrátil bych se k tomu znovu. Myslím, že by bylo příjemné, kdyby byla zavedena nějaká decentní trvalá indikace, že právě probíhá nahrávání na HD. Nyní musím zmáčknout nějaká ta tlačítka aby si mi na chvíli objevila (někdy blikající) červená tečka. Je to dosti nepohodlné a nepraktické. Myslím, že problém by šlo velmi elegantně a decentně vyřešit tím, že by se po dobu nahrávání pouze invertovalo zobrazení stávající údajů na LCD. Jirko, šlo by to, prosím tě, nebo by byl nutný zásah do jádra ?
    Naposledy upravil tuxedo : 26.03.2004 v 08:33

  4. #34
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2004
    Příspěvky
    19
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal JirkaS
    /mnt/usb/local/lib vymaz vse
    Jirka
    Jirko dik, uz som to rozchodil Inak skvely soft.
    Marian

  5. #35
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal tuxedo
    Už to někdo taky navrhoval, ale vrátil bych se k tomu znovu. Myslím, že by bylo příjemné, kdyby byla zavedena nějaká decentní trvalá indikace, že právě probíhá nahrávání na HD. Nyní musím zmáčknout nějaká ta tlačítka aby si mi na chvíli objevila (někdy blikající) červená tečka. Je to dosti nepohodlné a nepraktické. Myslím, že problém by šlo velmi elegantně a decentně vyřešit tím, že by se po dobu nahrávání pouze invertovalo zobrazení stávající údajů na LCD. Jirko, šlo by to, prosím tě, nebo by byl nutný zásah do jádra ?
    Asi ano nebo ano ale mozna by bylo lepsi aby po dobu nahravani blikala cerv. tecka na obrazovce nebo neco jineho napiste co.

    Jirka

  6. #36
    Registrovaný uživatel
    Založen
    11.03.2004
    Bydliště
    Brno
    Příspěvky
    19
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal JirkaS
    Asi ano nebo ano ale mozna by bylo lepsi aby po dobu nahravani blikala cerv. tecka na obrazovce nebo neco jineho napiste co.

    Jirka
    Malinko bych oponoval - blikající červená tečka přímo na obrazovce by v některých situacích možná byla zajímavá a možná by ji bylo možno zapnout jako alternativu. Přesto bych ale preferoval spíše jednoduchou "decentní ale markantní" informaci na LCD a to z těchto důvodů:

    1) při nahrávání a současném sledování programu by trvale blikající tečka na obrazovce asi působila dosti rušivě

    2) dosti často "pouze nahrávám" a mám proto vypnutý televizor. Pokud poznám pouhým pohledem na box, že se ještě nahrává, tak to také usnadní ovládání (nemusím kontrolně "zbytečně" zapínat TV a čekat až se nahřeje, abych bezpečně zjistil zda vše již mohu vypnout).

    Ale jak říkám, názory na to mohou být různé. Jednorázová inverze LCD by si mi líbila i z důvodu absolutní nenáročnosti na čas CPU (žádné SW blikání).
    Pokud by to nepředstavovalo velké problém, tak by třeba mohly být obě varianty aktivovatelné volitelně uživatelem.

    Jinak moc děkuji za tvé snažení a budu se těšit na další verze.

  7. #37
    Registrovaný uživatel
    Založen
    11.03.2004
    Bydliště
    Brno
    Příspěvky
    19
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Lightbulb Teletext - hlasitost ?

    Ještě mám trochu problémy s teletextem. Např. zablokování ovládání hlasitosti. Je nějaká šance, že by se tím někdy dalo něco dělat ? Myslím jenom z principu, čili zda to není zcela odlehlý a nezměnitelný produkt ?
    Naposledy upravil tuxedo : 26.03.2004 v 12:18

  8. #38
    redneck eyeball
    Host
    Another "bug"
    the greed leds to change the volume are missing in the webinterface.

    This is because a file is missing.
    The file is webif.css and should be located in /share/tuxbox/enigma/htdocs

    Contents of this file should be
    a.volgreen { color:#00ff00; font-size:12pt; font-family: tahoma, arial; background-image: url(led_aan.gif)}
    a.volnot { color:#c0c0c0; font-size:12pt; font-family: tahoma, arial; background-image: url(led_uit.gif)}
    a.mute { color:#ffffff; font-size:8pt; font-family:tahoma, arial; }
    a.audio { color:#000000; font-size:8pt; font-family:Verdana; }
    .white { color:#000000; font-size:8pt; font-family: Verdana; }
    .black { color:#000000; font-size: 9pt; font-family: Verdana; }
    .button { color:#ffffff; font-size: 10pt; font-weight: bold; font-family: Verdana; }
    .servicename { color:#ffffff; font-size:13pt; font-family: tahoma, arial; }
    .epgzeit { color:#000000; font-size:12pt; font-family: tahoma, arial; }
    .epgdur { color:#000000; font-size:10pt; font-family: tahoma, arial; }
    .epgname { color:#000000; font-size:12pt; font-family: tahoma, arial; }
    .epgdesc { color:#000000; font-size:10pt; font-family: tahoma, arial; }
    td.menu { font-family: Verdana; font-size: 10pt; font-weight: bold}
    .title { color:#000000; font-size:14pt; font-weight: bold; font-family: Verdana; }
    .epg { color:#000000; font-size:10pt; font-family:tahoma,arial; }



    CU
    Red

  9. #39
    Registrovaný uživatel
    Založen
    12.03.2004
    Bydliště
    SK
    Příspěvky
    19
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal tuxedo
    Ještě mám trochu problémy s teletextem. Např. zablokování ovládání hlasitosti. Je nějaká šance, že by se tím někdy dalo něco dělat ? Myslím jenom z principu, čili zda to není zcela odlehlý a nezměnitelný produkt ?
    Iba cisto laicky pohlad:
    Predpokladam, ze toto je normalne chovanie. Nie som vyvojar co sa tyka Dream-a, ale Teletext je zrejme plugin, ktory asi bezi nad Enigmou a prebera riadenie. Podobne ako napr Drtic.
    Bolo by fajn, ak by "klavesy" ktore plugin nepouziva, posielal "nizsie" (Enigme),
    ale ak by to bolo mozne, asi by to uz bolo urobene.
    Ak trepem blbosti, sorry, opravte ma.
    -=tHUNDEr=-

    DMB 7000S v.3
    HDD WD400EB

  10. #40
    Registrovaný uživatel
    Založen
    28.09.2002
    Příspěvky
    1
    Post Thanks / Like
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal pamko
    Bol by som nadšený, keby bol v tomto sf image dostupný a funkčný skin Rudream 4:3 alebo iný RUDREAM skin, taký aký je dostupný v DBF alebo GUTANE... Tento skin dáva podľa mňa veľmi seriózne informácie i keď graficky je dosť suchý.
    Vo flash používam super SF image (thx Jirko), Gutan na HDD inštalujem preto, aby som si občas popásol oči na skine Rudream 4:3, pripájam sa k Pamkovej prosbe ...

  11. #41
    zajo
    Host

    Thumbs up

    Citace Původně odeslal M@B
    Vo flash používam super SF image (thx Jirko), Gutan na HDD inštalujem preto, aby som si občas popásol oči na skine Rudream 4:3, pripájam sa k Pamkovej prosbe ...
    Mám nainštalované len img od SF,ale ten skín by som tiež uvítal.Inak som spokojný s img

  12. #42
    Registrovaný uživatel
    Založen
    08.03.2004
    Příspěvky
    38
    Post Thanks / Like
    Downloads
    6
    Uploads
    0

    Nahravanie

    Jirko sf 3.1 je vazne super a oproti rudreamu si myslim je dnes vpredu.

    Mam ale obcas problem s nahravanim. Ak nastavim dream na casove nahravanie a vypnem ho do stand by modu, rano najdem dream uplne vypnuty a nahra cca 3MB z filmu, t.j. par sekund.

    Myslel som ze mam plny disk ale aj ked som vymazal par filmov nepomohlo.

    Vdaka

  13. #43
    fantoci
    Host
    Za posledny tyzden sa mi zacala objavovat taka mala zvlastnost. Na niektorych programoch (najprv. UPC - asi 3 programy) a vcera cele SL sa zmenila frekvencia na inu. Sama od seba. SL ukazuje 12630. CL a ostatne UPC programy chodia v pohode. Neviem ci je to chyba v DB, alebo mi DB chce naznacit, aby som tie chobotiny uz nepozeral .

    Ak to tu uz bolo preberane tak sorry za pripomienku. A ak ma niekto podobne problemiky, tak hodte nejake info. Img je SF3.1.

    Vdaka.

  14. #44
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.05.2003
    Příspěvky
    12
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0

    Angry

    Ešte jedna skúsenosť.
    SF V3.1, posledný likrov rotor setting, modrý display, HH100. Po nahratí settingu nie je možné natočiť parabolu na 28,2E. po niekolkých stupňoch sa vráti na 19,2E a dokolečka, niekedy je podobný problém s 1W. Toto sa deje aj keď vyhladám kanály manuálne.
    Posledný ruDream, ten istý setting a zatiaľ je všetko o.k. Doteraz som vždy používal SF a neboli problémi.
    Pri resete mi niekedy zostane zobrazené logo, podobá sa to na problém s bootloaderom?

  15. #45
    mirkov
    Host
    Zdravím ťa Jirko aj všetkých čitateľov tohto fóra.Chcel by som napísaťo niektorých možných úpravach pri nahrávaní na HDD:
    -zobraziť stav nahrávania "PLAY"na displeji
    -možnosť prepnutia TV prijímača počas nahrávania - a nie len počas nahrávania-zo sat na terestriálny príjem /napr.tlačítkom 0 na DO/
    -možnosť vymazať určitú časť nahrávky do určiteho času a od určitého času /totižto nie vždy sa podarí načasovať nahrávanie presne a na začiatku a konci filmu sú nahrané nepotrebné veci/
    Myslím,že by to bolo prínosom pre tvoje,už teraz perfektné, img.Nech sa ti darí v tvojej,pre nás ostatných tak potrebnej,práci.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •