Stránka 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 47

Téma: Errors, mistakes, chyby SF v3

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Errors, mistakes, chyby SF v3 a v3.1

    Zkusime do toho zavest trochu poradek.
    Sem prosim piste zjistene chyby, co to dela nebo nedela a ma delat .

    1. grabber.o modul pro grabovaniobrazkuku pres http . Je doplnene. Do doby nez bude novy img staci nahrat napr do /var/modules
    a pak z konsole insmod -f /var/modules/grabber.o - pak lze "grabovat" pres browser napr nahaty holky
    obrazky se ukladaji do /tmp.
    prejmenovat s priponou .o

    2. Pri sttartu DB s newcamd se musi inicializovat ctecky pres menu. Otazka - je to vyhoda nebo ne ??
    Přiložené soubory Přiložené soubory
    Naposledy upravil JirkaS : 24.03.2004 v 19:34

  2. #2
    Ico
    Host

    Dhcp

    Exelent image! Tank you JirkaS!
    Still some bugs.
    If DHCP is activated eth0 is not instaled e.g. not shown by ifconfig.

  3. #3
    jorgos
    Host
    Citace Původně odeslal JirkaS
    Zkusime do toho zavest trochu poradek.
    Sem prosim piste zjistene chyby, co to dela nebo nedela a ma delat .

    2. Pri sttartu DB s newcamd se musi inicializovat ctecky pres menu. Otazka - je to vyhoda nebo ne ??

    Podle me to moc vyhodne neni.
    Jinak zatim vse Ok.
    Dik.

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal jorgos
    Podle me to moc vyhodne neni.
    Jinak zatim vse Ok.
    Dik.
    Dobra pridam tu inicializaci ctecek do startu

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    24.03.2002
    Bydliště
    CR
    Příspěvky
    9
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    [QUOTE=JirkaS]Zkusime do toho zavest trochu poradek.
    Sem prosim piste zjistene chyby, co to dela nebo nedela a ma delat .

    Musim rict, ze me funguje zatim vse co potrebuji, hlavne ze je zde mozno spustit PW v Radegastu. Dik za to. Jen jednu vec se mi nepodarilo nijak odstranit - bezi neustale HDD. Ikdyz podle casu ktery mu zadam by se mel vypnou bezi dal. Delam nekde chybu?

    kEXI

  6. #6
    Dickie
    Host

    Trochu blbne DO

    vcera som sa s DBoxom trosku hral, potom co som ho preliecil na SF v3 2203

    Zaregistroval som vcera vecer asi 3-4 krat, reagoval DBox "blbnutim" pocas pohybov v Bouqetoch. Ovladam ho hore, dolu, prechadzam o stranku dopredu a odrazu ..., bum to zacne lietat, DBox meni polozky sam, az nakoniec prefrci celkom dopredu na najvrchnejsi kanal v Bouqetoch a tam sa konecne ukludni.

    Mal som uz viacero imagov, a musim povedat ze DO uz parkrat zblblo. Dva razy v zime aj zamrzlo
    Ale za jeden vecer to sa mi stalo prvy raz.

    Uvidime co prinesie zajtrajsok ale zatial to vyzera tak ze DBox ma niekedy problem so spracovanim prerusenia od IR senzora.

  7. #7
    pamko
    Host
    Včera som večer nainštaloval nový img . Musím s radosťou prehlásiť, že ma pri inštalovaní prijemne potešil - takto by mal vyzerať seriózny SW!!!
    Všetko čo malo fungovať funguje. Slov. a český link, SKY It, Taq 30W, TICKETy 5E... drtič, flash...
    Avšak neviem prečo nezafungovali Taq na 19,2. Je potrebne niečo navoliť?
    Keď som cez flash na HDD nainštaloval DBF 0.9.3.img s novým EMU, tak tam to šlapalo.

    Bol by som nadšený, keby bol v tomto sf image dostupný a funkčný skin Rudream 4:3 alebo iný RUDREAM skin, taký aký je dostupný v DBF alebo GUTANE... Tento skin dáva podľa mňa veľmi seriózne informácie i keď graficky je dosť suchý.

    Ďalšia pripomienka je k reštartu DB. Pri použití reštartu DB zamrzne. Musím odpojiť od siete počkať aspoň 1/2 min alebo úplne vypnúť s diaľkovým znova počkať. Je to však všeobecný problém lebo DB pri reštarte mrzne aj pri iných IMG.

  8. #8
    jorgos
    Host
    Po pokusu o naintalovani browseru zacala nestabylita pri
    prepinani kanalu,prepinani demonu,i po vymazani knihovny.Zamrzavani.
    Predtim vse OK.

  9. #9
    Registrovaný uživatel
    Založen
    12.03.2004
    Bydliště
    SK
    Příspěvky
    19
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal kexi
    Jen jednu vec se mi nepodarilo nijak odstranit - bezi neustale HDD. Ikdyz podle casu ktery mu zadam by se mel vypnou bezi dal. Delam nekde chybu?
    kEXI
    Neviem, ci sa to tu maju pisat aj "rady", alebo iba zistene chyby.
    Rovnako to bolo aj v predchadzajucich SF betach.
    Nestaci zadat iba cas.
    Neviem preco, ale standardne je totiz pouzitie hddsettings "disablovane".
    Udajne by sa mala este zvolit daka polozka z menu "init hdd settings". Dnes si to chcem pozriet.
    Ja som zatial odkomentoval rucne riadok /var/script/hddsettings v
    /var/etc/init.
    Potom uz OK.
    Naposledy upravil -=tHUNDEr=- : 23.03.2004 v 14:49
    -=tHUNDEr=-

    DMB 7000S v.3
    HDD WD400EB

  10. #10
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal pamko
    Ďalšia pripomienka je k reštartu DB. Pri použití reštartu DB zamrzne. Musím odpojiť od siete počkať aspoň 1/2 min alebo úplne vypnúť s diaľkovým znova počkať. Je to však všeobecný problém lebo DB pri reštarte mrzne aj pri iných IMG.
    Mas nacaty bootloader sathack vi jak na to. Projevuije se tak ze das restart DB spadne a pri nabehu zustane stat na Dreammultimedia na LCD.


    Citace Původně odeslal jorgos
    Po pokusu o naintalovani browseru zacala nestabylita pri
    prepinani kanalu,prepinani demonu,i po vymazani knihovny.Zamrzavani.
    Predtim vse OK.
    Vecer bude nova verze browseru s timto to nejde

    Jirka

  11. #11
    tvrdy
    Host
    Nestabilitu prepinania mam niekedy tiez a ak je program na dvoch miestach (v user bouquets a bouquets) prepne sa do user bouquets a volby potom pokracuju v tychto predvolbach. Nerobi to stale, ale dost casto, hlavne ak sa viackrat prepina. To ze treba zapinat citacky ked nie je navoleny radegast tiez nepovazujem za dobre riesenie a prihovaram sa za ich automaticku aktivaciu pri oboch emu. Restart od doby nefungujuceho restartu u starsich vydani sf img racsej pre istotu nepouzivam.

  12. #12
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.03.2004
    Příspěvky
    13
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Chcel by som spytat, mozno robim nieco zle ja, ale napr. na tickety musim zmenit newcamd na radegast, a ked idem napr. na taquily tak musim znova manualne prepnut na newcamd, no a pytam sa ci nejde nastavit radegast iba na urcite kanaly? V niektorych img. bola aj polozka remember, a vtedy si DB zapametal, ze iba u toho konkretneho programu prepol iny cam....

    Este k tym citackam, mozno to nie je k veci, nemusim zapinat wan, staci ak v menu emu pri newcame zltim tlacidlom postim restart camu, a citacky nabehnu...

    Dakujem...
    Naposledy upravil kiler : 23.03.2004 v 19:45

  13. #13
    Super Moderator Avatar uživatele sath*ck
    Založen
    11.03.2002
    Bydliště
    Czech Republic
    Příspěvky
    1 585
    Post Thanks / Like
    Downloads
    29
    Uploads
    55
    Citace Původně odeslal kiler
    Chcel by som spytat, mozno robim nieco zle ja, ale napr. na tickety musim zmenit newcamd na radegast, a ked idem napr. na taquily tak musim znova manualne prepnut na newcamd, no a pytam sa ci nejde nastavit radegast iba na urcite kanaly? V niektorych img. bola aj polozka remember, a vtedy si DB zapametal, ze iba u toho konkretneho programu prepol iny cam....

    Este k tym citackam, mozno to nie je k veci, nemusim zapinat wan, staci ak v menu emu pri newcame zltim tlacidlom postim restart camu, a citacky nabehnu...

    Dakujem...
    Je to jednoduche Radegast pouziva softcam.key ktery je ulozen ve /var/keys kdezto newcamd pouziva keylist z adresare /var/scce. To znamena ze nemas aktualni klic pro newcamd v souboru keylist.
    ---> VU SOLO 4K UltraHD <---

    Up / Download pro DREAMBOX

  14. #14
    tvrdy
    Host

    re kiler

    Prepinat na radegast pri sledovani programov, ktore dmb rozkoduje bez originalnej karty nie je treba. Vsetko obsluzi newcamd. Mam taky dojem, ze radegast je tam len pre premiere kartu (pripadne ine originalne karty?). Hladaj chybu preco ti to tak nefunguje.

  15. #15
    Super Moderator Avatar uživatele sath*ck
    Založen
    11.03.2002
    Bydliště
    Czech Republic
    Příspěvky
    1 585
    Post Thanks / Like
    Downloads
    29
    Uploads
    55
    Citace Původně odeslal tvrdy
    Prepinat na radegast pri sledovani programov, ktore dmb rozkoduje bez originalnej karty nie je treba. Vsetko obsluzi newcamd. Mam taky dojem, ze radegast je tam len pre premiere kartu (pripadne ine originalne karty?). Hladaj chybu preco ti to tak nefunguje.
    Radegast je v IMG hlavne diky jeho excelentni schopnosti sdilet jakekoli karty i na nekvalitnim připojeni k internetu (GPRS, ...)
    ---> VU SOLO 4K UltraHD <---

    Up / Download pro DREAMBOX

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •