Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 16 až 24 z 24

Téma: Chýbajúce kanály

  1. #16
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    k délce kabelu...

    Citace Původně odeslal fisher
    A ešte otázočka. Je nejako limitovaná dĺžka kábla čo sa týka útlmu. Ja mám parabolu na streche rodinného domu a zvod odtiaľ do Dreamboxu v obývačke mám zhruba 20 m. Nie je to priveľa keď k tomu pripočítam útlm motora ?
    Pokud je kabel kvalitní a dobře nainstalovaný- bez ostrých ohybů - není deformovaný - zploštělý - zvlhlý... zkrátka nový kabel:

    Dělal jsem test konvertorů, kabelu i motoru na něm (Sg 2100)

    Do cesty signálu jsem vložil 100m cívku kabelu, signál sice poklesl, ale nevýznamně (5% na Humaxu), motor točil bez problémů...
    Zkoušel jsem ještě dát do cesty i druhou 100m cívku, šly už jen silné transpondéry, vložil jsem linkový zesilovač - měl jsem dva typy - jeden prošel, druhý vnášel spíše šum... motor točil bez problémů.
    Závěr byl ten, že 100m kabelu VAT17 je možné použít bez zesilovače,
    125m už jen s dobrým zesilovačem.

    Závěr z toho pro Tebe: 20m nic není, pokud je kabel nenarušený !
    Jinak 5m narušeného kabelu Ti může značně snížit úroveň signálu, někdy k nepoužitelnosti pro příjem.
    bob

  2. #17
    Registrovaný uživatel
    Založen
    03.08.2003
    Bydliště
    cz
    Příspěvky
    15
    Post Thanks / Like
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Promiňte, že se vkrádám do Vaší nic neřešíci debaty. Už jsi vyměnil LNB? Nebo motor? Kabel? Já instaluji běžně 50 až 200 m kabelu. Uvedu př. z minulého týdne bez "akademie". Parabola 110cm a 90 cm s motorem: 3LNB, 4x diseq přepínač, "svičr", diseq přepínač na motor, 3x DB, 1x Philips,. První svod jde přez 12-slovy-dvanáct spojek. Druhý svod jde přez 10 různých spojek. Třetí taktéž. Svod pro motor je rozdělen pro dvě paralelní místnosti s ovládáním. U příjmu z jednoho LNB se u HB-13est. nenaladilo cca 5O stanic. Po 4-tém pokusu se naladilo ale nezobrazilo. LNB jsem vyměnil za ivacom(nejsem distributor) a vše O.K. Snažil jsem se řešit a pomoci, neboť mi bylo taktéž pomáháno.Řeším denně X problémů a všechny mají východisko a cíl.Debata nebude mít konce dokud slova(viz výše) nebudou realizovány. Odkud jsi?
    Naposledy upravil ve-spa : 07.04.2004 v 00:13

  3. #18
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.11.2002
    Bydliště
    Nitra
    Příspěvky
    37
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @ve-spa
    Ďakujem za všetky rady. Som z Nitry.
    Samozrejme že píšem na toto fórum aby som sa dozvedel niečo nové a hlavne zistil kde robím chyby v mojich "neriešiteľných" problémoch. Všetky rady od teba a boba vyskúšam. Len mám problém že k parabole (mám ju na streche) sa dostanem len cez víkend. Takže naskôr vyskúšam výmenu kábla a ak to nepomôže tak aj výmenu konventora( teraz mám Twin LNC FTE 54us - 0,5 dB ) - a ak ani to tak vymením aj motor .
    Ak zistím príčinu určite dám vedieť, možno sa nebude trápiť kvôli rovnakému problému niekto iný.

  4. #19
    Dickie
    Host
    Kabel 25m, SG2100 DiSEqC, zatahovacie F konektory (montovane rucne, ziadne spec. naradie) vsetko pekne slape uz 5 mesiacov bez uprav.

    DBox 7000S

  5. #20
    Dickie
    Host

    ve-spa

    ja mam 25m ale bez akychkolvek spojovacich clankov, tie ti urcite negativne ovplyvnia uroven signalu v prijimaci

  6. #21
    Registrovaný uživatel
    Založen
    09.03.2004
    Příspěvky
    42
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0

    Talking fisher

    To predsa nema NIC spolocne s hardware. Chyba je v settingu. Uz som to niekde pisal a tak si to vyskusaj sam. Natiahni si setting sam priamo v dreame, potom si ho z edituj sam a prestane to blbnut.

  7. #22
    Registrovaný uživatel
    Založen
    03.08.2003
    Bydliště
    cz
    Příspěvky
    15
    Post Thanks / Like
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal Dickie
    ja mam 25m ale bez akychkolvek spojovacich clankov, tie ti urcite negativne ovplyvnia uroven signalu v prijimaci
    Toho jsem se bál před rokem také. Avšak pokud dodržíte "kvalitní kabel-při 100m max 20dB útlum a dostatečnou hustotu stánění-min.40 drátků, a dobře nasadíte spojky(nikdy jsem nepoužíval F konektor pro kleště, ale vždy závit - různé kabely-různé průměry-6, 6.5, 7, 7.5, 8. a tím musíte používat dané průměry F) nebudete mít problémy se signálem. Vždy používám Al 90x80 nebo 80x70 a LNB IVACOM. Uvedu příklad: 90cm italské výr. (teď si nemohu vzp. na zn) - Ivacom - motor DM 2100 či DG 120 - diseq přepínač - rozbočovač - 3x spojka - zásuvka - DB , kabelu cca 80 m. dnes zataženo cca 19.30 hod. SF img v.31, - ASTRA HBO - 80/56 procent, HOTBIRD Polsat sport- 83/54, Sirius 2,3 TV 1000east -83/83, THOR 2 Jojka- 83/55, HISPASAT Taqiulla 9 - 74/55, EUROBIRD CT1 - 68/57 . vše bez problému i za velmi silného sněžení cca 4 týdny zpět. Toto je jen jeden "průměrny" příklad u kterého právě jsem. Věřte-nevěřte. Pěkný den.Jdu se bavit líp, než u toho sedět. AHOJ. Doplňuji ještě, že programy vyhledávám vždy "äutomatické vyhledávání". U přenosových kanálů vyhledávám "ručně". Settingy jsem dávno zavrhl. 24 družic naladím a uložím za cca 35 minut. Uf jdu na Plzeň.
    Naposledy upravil ve-spa : 07.04.2004 v 19:55

  8. #23
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.11.2002
    Bydliště
    Nitra
    Příspěvky
    37
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Tak už iba informácia. Vymenil som svoj starý kábel za nový (cca 20m) a všetko je OK. Dreambox naladil všetko a funguje to aj s Likrovým settingom. Pred chvíľou som tam nahodil SF 3.2 a tieť všetko v poriadku.
    Ďakujem za trpezlivosť a rady bobovi a ve-spovi. (taktiež Jirkovi za nový img.)

  9. #24
    host
    Host

    Talking @fisher

    Zitat fisher

    Zrejme si zabudol zastrčiť originál kartu .

    Zitat

    No a nekdo ma radsi chytat ryby

    Fisher= rybar

    mas hned poslouchat co rikaji dospely

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •