Stránka 4 z 10 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 46 až 60 z 146

Téma: SF Team IMG V3.2_0904

  1. #46
    tvrdy
    Host

    re se mi osobně vůbec nelíbí, že ty hlasitosti jsou dvě

    S tebou vobec nesuhlasim. Pokial prechadzas druzice tak sa ti urcite stava ze je velmi rozdielna uroven zvukoveho doprovodu a teda uroven potrebujes, hlavne v noci velmi rychlo znizit. Drzis v ruke ovladac dreamboxu teda potrebujes s nim rychlo reagovat. Ak by nebola v nom moznost regulacie urovne musel by si vzdy drzat v ruke dva ovladace, dmb a tv. Teda urcite je treba ovladanie zachovat, alebo byvat sam na opustenom ostrove. A to druhe som uz aj ja prv pisal, ze tenky pruzok malo uz znazornenie ovladaca v sfs (aj mam taky dojem sfn a misterX), takze to chce sa k tomu vratit. Jeho umiestnenie nie je kriticke, ale nemalo by byt dole, alebo hore, kde su zobrazene informacie o volbe dmb alebo o navolenom programe.

  2. #47
    hasse99
    Host

    Question Nice image - but I need some help..

    Thanks for the new Image - good stuff!

    But I'm having a problem. Every time I boot my tuner, my sat. configuration get messed up.

    I've configurated i to be 4 sat. by diseq opt A/A, A/B, B/A and B/B. But as soon as I restart my tuner thes configs. are changed to "User defined". So I will have to set it back to 4 sat. by diseq and allso do a new search on all sats.. Very boring..

    Anyone got any idea why this happen, and what can be done to fix this problem? I really want to use the SF-Image as this is a good image!

  3. #48
    Registrovaný uživatel
    Založen
    11.03.2004
    Bydliště
    Brno
    Příspěvky
    19
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Dvojí hlasitost

    [QUOTE=namretaw]
    Citace Původně odeslal tuxedo
    ........Pokud bych si mohl vymejšlet, tak bych úplně zrušil nastavování hlasitosti skrzevá DB. TV by měl být, dle mně, dominantní, ne-li jediný. Čili - DB.......

    No,to by jsi tedy tomu dal,jak jsi na to prisel?!
    A co kdyz Ti nekdo DO od TV"ukradne",nebo se Ti pokazi?Tak budes litat stale k TV?
    Samozrejme,ze hlasitost v DB nechat.....!
    Dík za upozornění. To jsem si vůbec neuvědomil, že když mi někdo někdo DO ukradne, tak že jej nebudu moci používat. Představoval jsem si jenom, že když nastavuji HLASITOST tak nastavuji HLASITOST a ne jeden z X různých dílčích, lokálních parametrů ... Pro upřesnění: transparentní znamená, že pokud zmáčknu tlačítko "Hlasitost" na DO, tak se vždy provede elementární funkce (zde hlasitost TV), t.zn. že se změní hlasitost výstupu a ne parametrická dílčí hodnota, která se dále řídí ještě jinými nastaveními.

    Dodatek:
    Asi jsem se vyjádřil nepřesně.
    Především: používám pouze jedno jediné DO (dodávané s DB) a to jak pro DB tak i pro TV. 'Vyděšené' reakce na můj návrh 'zrušit' hlasitost nasvědčují tomu, že pisatelé asi používají pro TV další samostatné DO a tím pádem tyto mé problémy jsou jim neznámé.

    V žádném případě jsem totiž vůbec nechtěl úplně zrušit ovládání hlasitosti na DO DreamBoxu. Vadí mi však to, že že 'výsledná' hlasitost se nastavuje dvěma odlišnými možnostmi a závisí tedy na nastavení hlasitosti samotného televizoru a také na nastavení 'výstupní' úrovně DB. Čili především musím nastavit hlasitost na TV (pochopitelně na DO DB v módu TV) a to obvykle s nějakou rezervou (neboť hlasitost TV je limitující a z DB ji nemohu překročit, mohu ji pouze zeslabovat) a pak po přepnutí DO na mód DB nastavuji úroveň, kterou DB do TV vystupuje. OK? Pokud pak v mezičase chci z nějakých důvodů sledovat 'pozemní' TV, tak tam přepnu a zvuk je v ten moment zbytečně hlasitý (v důsledku rezervy pro DB). Tak že jej musím obvykle opět ztlumit a před návratem do módu DB opět o rezervu zvýšit. A to se mi zdá zbytečně těžkopádné a komplikované. Proto by si mi líbilo, kdyby tlačítka pro ovládání hlasitosti byla 'transparentní' čili že nezávisle na módu DO by vždy řídila hlasitost TV (i s nějakou případně přednastavitelnou hodnotou pro DB ve zvláštním menu). Takže bych měl výslednou hlasitost pod kontrolou stále stejnými tlačítky. Není to můj nápad - fungují tak některá univerzální DO. Hlasitostní tlačítka na DO řídí vždy hlasitost pouze TV i když jste v módu VCR, SAT, AUX ap. U DB by to ale změna asi byla komplikovanější, protože tam jsou tato tlačítka dosti nelogicky použita v teletextu, takže když se díváte na teletext a chcete ztlumit hlasitost, tak zase musíte přepnout na TV, změnit úroveň a vrátit se. Vím, že případná úprava není nijak jednoduchá. Stávající stav má nějaké nějaké systémové důvody, ale 'vada na kráse' to je dosti velká.
    Naposledy upravil tuxedo : 11.04.2004 v 11:40 Důvod: upřesnění

  4. #49
    lasa
    Host
    This is how I got rid of the satellites setup problem:

    1. Install image
    2. Do a "flash erase" at first boot
    3. When you are asked to select TV system options, reboot
    4. Do a "flash erase" for the second time
    5. Select "Simple" LNB setup
    6. Select the correct number of LNB:s
    7. Continue setup or back out with Lame!

    Cheers!
    Lars

  5. #50
    yogi123
    Host

    problem s pripojenim na inet

    Mam problem s pripojenim.Po flashnuti sa Dream dokaze pripojit na inet a dokaze aj stiahnut plugins atd. Ale iba dva az tri krat.Potom sa uz nepripoji a ani sa nezobrazi hlaska na zaciatku " downloading catalog ..." Je jedno ci addons, plugins, titulky alebo settings. Skratka ziadny pristup na inet. Kedze to uz robil aj predchadzajuci image a co je najhorsie,aj dalsie tri Dream-y ktore sa mi podarilo zohnat, tak neviem ci je problem v Dream-e, ci v pripojeni alebo kde vlastne. Pripojenie je realizovane pripojenim WIFI do hub-u, kde mam Dream aj PC a PC ziadny problem nema.

    Tak babo rad.....http://www.satforum.cz/newreply.php?...uote=1&p=4873#

  6. #51
    yogi123
    Host

    ... co ten login a password?

    Tak uz sa citim docela trapne, lebo nie som schopny ani nalogovat sa do Dream-u. Co za blby password to tam je? Na inom boarde som cital, ze je to "Welcome to SF Team image". To ale nemoze byt pravda, lebo ani to mi nefunguje.

    Co tam teda ma byt?

  7. #52
    Registrovaný uživatel
    Založen
    30.09.2003
    Příspěvky
    52
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Login: root
    Pasw.: dreambox

  8. #53
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal tuxedo
    Obecně: Jirko, je to špica a stále se to zlepšuje (to je zcela evidentní).
    Pokud se ale týká regulace hlasitosti:
    Myslím, že to je obecně určitý problém, který je stále otevřený.
    Především se mi osobně vůbec nelíbí, že ty hlasitosti jsou dvě(!!!). Jedna DB a jedna TV. Je proto nutno poměrně pracně nastavovat jejich vzájemný poměr. Pokud bych si mohl vymejšlet, tak bych úplně zrušil nastavování hlasitosti skrzevá DB. TV by měl být, dle mně, dominantní, ne-li jediný. Čili - DB by vůbec neměl (standardardně) žádnou hlasitost nastavovat a a příslušná tlačítka na DO by měla být vždy trasparentní (průhledná - t.j. pro DB nefunkční!).

    Pokud to z nějakých důvodů není možné, tak bych doporučoval, aby indikátor regulace hlasitostï na DB byl pokud možno decentní (malý, úzký) a ve spodní části obrazovky. Pro indikaci vypnutí zvuku se mi docela zamlouval "přeškrtnutý reproduktor" z některé minulé verze.

    Jinak držím palce a tisíceré díky ...
    To je prave ten problem . Ovladani hlasitosti z verze 3.0 a 3.1 se zase nelibilo spouste daslich lidi tak jsem to predelal zpet. Ale pokud ti to vadi muzes si upravit skin sam je to jednoduche. popr. ho uplne vyhodit zadny problem

    Jirka

  9. #54
    kava
    Host
    Da sa dat k SF32 ako druhy img na hdd twister ? Mne to nejako nejde.Poradi niekto prosim.

  10. #55
    Spiffen
    Host

    4:3/16:9 format change: picture freezes

    I guess it's possible that you guys just ignore english-written messages, but i'll give it a shot anyway.

    I'm running SF3.2 and have ha small but irritating problem. A couple of norwegian channels, NRK and TV2 (and possible others too) changes between 4:3 and 16:9 depending on format of the broadcasted program. Every time the format changes, the picture freezes, and i have to reboot to clear any channel. The menus are still working.

    Anyone with an idea? Bug?

    Spiffen

  11. #56
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.01.2004
    Bydliště
    Prague
    Příspěvky
    18
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal namretaw
    Ahoj,
    tento problem neznam a nikdy jsem nemel.
    Jak jiste sam vis,mas 3 moznosti Image instalovat:
    1.primo s DB pres "internet update"
    2.pres FTP do temp-mas to spravne prejmenovano na "root.cramfs"?nahore pises
    "crf..."?
    3.pokud mas stale problem tak instaluj pres RS 232
    Ve vsech trech pripadech po instalaci vypnout"ze zdi"pockat ca.20
    sec.zapnout a udelat "flash erase"!
    Ahoj,
    pojmenovane to mam spravne root.cramfs, ale ani nezacne mazat flash hned to napise chyba mazani.... zkousel jsem metody dve rucni a primo z netu oboje vysledek stejny. Jeste zkusim RS 232, ale moc sanci tomu nedavam. Je to divne nikdy jsem takovy problem nemel.... no nic 3.1 me chodi dobre tak asi pockam na dalsi :-)
    Naposledy upravil _stz_ : 10.04.2004 v 23:01

  12. #57
    ds1
    Host
    Som sokovany kolko moze byt neplodnej a jalovej debaty ohladom grafickeho znazornenia hlasitosti na dreame! Sto ludi -sto chuti.Podstatne je ,ze je to super funkcne.Mne osobne sa to paci.

  13. #58
    Rick
    Host

    Unhappy Cs

    Hello,

    Thanks for the nice image.
    I might have found a little bug in the emu section.
    There is a possiblity to use CS. But when I use the Newcamd (tng 10) emu and use setup radegast convert and enter some options and enter on the first DB start wan, and on the second DB start radegast convert I have a pictue.. but after a few second (when I look on the second DB) the picture on the first DB is gone. When I do blue (emu) and green (apply) on the first DB the picture is back again.. But then is dissapears on the second DB.

    So it's not Card sharing but Card Switching..

    It's a new feature, but I prefer Card Sharing.

    Can anybody confirm this bug..

    More info: Currently have Caid: 0100 and yes.. its a Seca 2 card that I've shared.
    The TCP post in the Setup of Radegast converter can not be saved. It's returing every time in the number 11003. I think this is a little bug.

    On the radegast emu CS with a Seca 2 card will get communication on port 678 but no vision on the TV... :-(

    Best regards,
    Rick

  14. #59
    Junior Member
    Založen
    07.03.2003
    Příspěvky
    23
    Post Thanks / Like
    Downloads
    15
    Uploads
    0

    Re:

    Mám uplně to same zapojení i problem.pomůže jen restart a pak zas to jde,ovšem s tím rozdilem,že se to prpjevuje jen občas,někdy to jde dost dlouho,jindy se to opakuje několikrát po sobě.

  15. #60
    Registrovaný uživatel
    Založen
    14.06.2003
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    20
    Uploads
    0

    Hlasitost

    Originally Posted by tuxedo
    Obecně: Jirko, je to špica a stále se to zlepšuje (to je zcela evidentní).
    Pokud se ale týká regulace hlasitosti:
    Myslím, že to je obecně určitý problém, který je stále otevřený.
    Především se mi osobně vůbec nelíbí, že ty hlasitosti jsou dvě(!!!). Jedna DB a jedna TV. Je proto nutno poměrně pracně nastavovat jejich vzájemný poměr. Pokud bych si mohl vymejšlet, tak bych úplně zrušil nastavování hlasitosti skrzevá DB. TV by měl být, dle mně, dominantní, ne-li jediný. Čili - DB by vůbec neměl (standardardně) žádnou hlasitost nastavovat a a příslušná tlačítka na DO by měla být vždy trasparentní (průhledná - t.j. pro DB nefunkční!).



    No,to fakt není dobrý nápad rušit nastavení hlasitosti v DB.A hlavně PROČ ??
    Na DB si zkrátka nastav co ti vyhovuje a už na to nesahej když chceš zesilovat jen na TV. Stejně ale,nechápu jaký vzájemný poměr bys chtěl nastavovat.
    Tom.B
    Naposledy upravil benet2 : 16.04.2004 v 00:15

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. SF Team IMG V108_2406 Final Release
    Založil sath*ck v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 158
    Poslední příspěvek: 06.02.2005, 23:05
  2. SF Team IMG V108.1_3108 Final Release
    Založil sath*ck v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 111
    Poslední příspěvek: 25.12.2004, 18:05
  3. SF Team IMG V108_2406 Final Release
    Založil Neregistrovaný v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 0
    Poslední příspěvek: 05.07.2004, 21:22
  4. when new SF Team image?
    Založil robinhood1970 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 4
    Poslední příspěvek: 23.06.2004, 12:00
  5. SF Team IMG V3.3
    Založil asin86 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 8
    Poslední příspěvek: 24.05.2004, 18:23

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •