Zobrazují se odpovědi 1 až 2 z 2

Téma: Vlastnosti a moznosti DreamBoxu?

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    03.05.2004
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Vlastnosti a moznosti DreamBoxu?

    Mam DreamBox teprve nekolik dnu. Vzhledem k tomu, ze originalni manual je vicemene naprosto k nicemu, nezbyva nez patrat po Internetu a jako detektiv skladat informace po kouskach. Bohuzel mnohokrat jsem sice narazil na zajimave informace, bohuzel vsak starsiho data a zrejme vzhledem k vyvoji firmware a dalsich aplikaci uz nebudou aktualni. Nebo spoustu zajimavych veci jsem nasel jen v nemcine, kterou bohuzel krome Guten tag a das bier moc nevladnu. Proto otazky, na ktere jsem nenasel uspokojivou odpoved, zkusim polozit zde a doufam, ze nekdo zkusenejsi mi odpovi. Predpokladam, ze krome me tyto odpovedi bude zajimat i mnoho dalsich. Pro upresneni dodavam, ze pouzivam bud original firmware 1.07.4 nebo distribuci (prave zkousim SF), ktera tento firmware take obsahujuje.

    1) Neni mi uplne jasne, zda nova hardwarova verze (se zlutym displejem) ma uz konecne vyresene problemy se zdrojem a jestli je tedy mozne pouzit jakykoli disk nebo je treba i nadale hledat ten s co nejnizsi spotrebou. Disky s 5400 otackami se shaneji stale hure a za nejaky cas uz bude problem takovy disk koupit.

    2) Do jake miry je vyresena podpora karet Cryptoworks v internich cteckach? Jeste zhruba pred rokem se o tom v ruznych forech dost diskutovalo a od te doby vicemene nic. Je podpora zahrnuta uz primo ve firmware nebo v distribucich?

    3) Narazil jsem na kusou informaci o tom, ze interni ctecky s podporou Cryptoworks funguji jen v blokovacim rezimu a tudiz nelze aktivovat novou kartu, prip. aktualizovat nastaveni (kody) pri zmene. Jaky je soucasny stav a v pripade, ze to kvuli blokovani stale nejde, jak to resit? Bohuzel se v teto problematice moc neorientuji.

    4) Je uz nejak vyresen dial-up primo z DB? Narazil jsem na projekt eZnet, bohuzel mi velice chybi moznost konfigurace modemu (= Chat v normalnim Linuxu), takze pro me je eZnet obtizne pouzitelny. Je nejaka alternativa?

    5) V jakem stadiu je podpora CF karet? Mam problem, ze pokud zastrcim CF kartu do DB pri provozu, behem nekolika vterin DB vytuhne, pokud ji tam necham pri bootovani, tak DB nenabootuje. Je to normalni nebo je to nejaky muj specificky problem? Co s tim?

    6) Narazil jsem jiz mnohokrat na problem s dalkovym ovladacem - napr. pri prepinani programu nekdy posle '4' a dela i jine neprijemne zmatky. Nekde jsem cetl, ze o tomhle problemu se vi a ze se resi, ale byly to informace nekolik mesicu stare, takze jaky je aktualni stav? Mam dojem, ze toto neresi ani posledni firmware.

    7) Existuje nejaky, alespon primitivni editor zaznamenanych poradu na disku? Velice bych uvital alespon moznost ustrizeni zacatku nebo konce zaznamenaneho poradu, prip. vystrizeni reklam - tato moznost mi velice chybi (nebo jsem na ni alespon neprisel), pritom ji povazuji za celkem zasadni.

    8) V jakemsi propagacnim textu jsem cetl, ze do DB lze nahrat i porady z externiho zdroje (napr. videokamery). Opravdu to jde a jak na to?

    9) Jak je to s podporu satelitniho internetu? Rad bych DB pouzil mj. na sluzbu sat@once. Existuje nejaky projekt, ktery by se prenosem dat zabyval nebo to z nejakeho zasadniho duvodu vubec nejde?

    10) Jak to vypada s podporou DVB-T? Podle toho, co se mi podarilo najit, by v budoucnu pro DVB-T mela byt jina HW verze pristroje, ktera se momentalne vyviji. Tomu se mi nejak nechce verit, krome toho na krabici je ve vyctu vlastnosti doslova psano 'Common available NIMs (DVB-S, DVB-T, DVB-C). Ze by skutek utek? Jak je to?

    To je zatim vse, mel bych toho vic, ale to uz by asi bylo moc. Takze predem dekuji za kazdou seriozni odpoved.

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    14.04.2004
    Příspěvky
    5
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal dbai
    1) Neni mi uplne jasne, zda nova hardwarova verze (se zlutym displejem) ma uz konecne vyresene problemy se zdrojem a jestli je tedy mozne pouzit jakykoli disk nebo je treba i nadale hledat ten s co nejnizsi spotrebou. Disky s 5400 otackami se shaneji stale hure a za nejaky cas uz bude problem takovy disk koupit.

    3) Narazil jsem na kusou informaci o tom, ze interni ctecky s podporou Cryptoworks funguji jen v blokovacim rezimu a tudiz nelze aktivovat novou kartu, prip. aktualizovat nastaveni (kody) pri zmene. Jaky je soucasny stav a v pripade, ze to kvuli blokovani stale nejde, jak to resit? Bohuzel se v teto problematice moc neorientuji.


    10) Jak to vypada s podporou DVB-T? Podle toho, co se mi podarilo najit, by v budoucnu pro DVB-T mela byt jina HW verze pristroje, ktera se momentalne vyviji. Tomu se mi nejak nechce verit, krome toho na krabici je ve vyctu vlastnosti doslova psano 'Common available NIMs (DVB-S, DVB-T, DVB-C). Ze by skutek utek? Jak je to?
    Co se týče disků tak nové disky maj menší spotřebu jak ty s 5400 otackami.
    Třeba Seagate Barracuda 120GB má spotřebu 5V 0.72A a 12V 0.35A a
    starej Seagate 4.3GB má 5V 0.7A a 12V 1.5A a ten co mám v kompu tak ten má na 12V dokonce 2A
    Chce to jen najít správnej disk.

    Cryptoworks funguje bez problému chce to jen povolit zápisy.

    Na DVB-T musíš mít tuner a má Dreambox dva tunery?
    Ne.
    Takže s DVB-T nepočítej.

    "prolistuj" si to tady nebo na http://satelite.********** a zjistíš že na tvoje dotazy už je spousta vyčerpávajících odpovědí.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problem s bootovanim Dreamboxu 7000s
    Založil Cob v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 0
    Poslední příspěvek: 03.07.2004, 17:40
  2. Oprava Boot Loaderu DreamBoxu 7000S přímo ve Zlíně!!!
    Založil IceKiller v sekci fóra Inzerce
    Odpověďmi: 0
    Poslední příspěvek: 21.04.2004, 12:43
  3. Satelitní internet na Dreamboxu 7000S
    Založil kokotek v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 1
    Poslední příspěvek: 19.04.2004, 09:03

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •