Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 16 až 21 z 21

Téma: Nastavenie bodu 0 na GOTO X

  1. #16
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    GOTO X ma jedinou nulu pro reset motoru.

    Tou jedinou "nulou" motoru je jeho střed.
    Pokud se s tím smíříte, bude probíhat i směrování podle výpočtu ve vaší zeměpisné poloze. Rozhodující pro nastavení je kolmý stožár a přesný jih.

    Motor se resetuje pokud je hřídel nastaven na tu nulu uprostřed jeho stupnice.

    Po zapsání zeměpisných souřadnic do menu motoru GOTO X v Dreamu, uložit a potom MOTOR NECHAT NATOČIT AUTOMATIKOU GOTO X na ten silný satelit, který polohou leží blíže vašeho JIHU.
    V Čechách doporučuji Hot Bird, na Slovensku Astru 19,2E.

    Otáčením celé montáže motoru s parabolu po ose stožáru potom nasměrovat
    na ten satelit (Astra-Slov., HB-ČR)

    Za samozřejmost předpokládám přednastavení polárního úhlu podle levé strany
    - stupnice - při pohledu od stožáru (severní šířka, co je zapsaná v menu) a také skutečnost, že montáž paraboly na otočný držák motoru byla v jeho nule s motorem rovnoběžná...

    (včera jsem také resetoval, přepsal jsem si paměť motoru Neutrinem...)

    Moje poznatky:
    Dosáhnu přesné nasměrování od 72E do 45W, chodí i slabé transpondéry 60E, 53E, Nilesat , Arabsat...
    Není to nic mimořádného. Dosáhli to i úplní začátečníci, ale chce to KOLMOU MONTÁŽ motoru SG 2100 na stožáru. Nesmí být nakloněm vpravo ani vlevo. To prizmo vylisované v plechu nesedí nikdy přesně. Kontrolujte to vodováhou přiloženou k rovné části držáku motoru. Nasměrovanou montáž zafixujte KOLMO ! Budete potom číst parabolou satelity na východě i na západě bez problémů...

    Chce to trpělivost...
    Naposledy upravil bob : 08.06.2004 v 02:43
    bob

  2. #17
    Registrovaný uživatel
    Založen
    12.03.2004
    Bydliště
    SK
    Příspěvky
    19
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal catdog
    Taky jsem mel obavu z hranicnich pozici. Takze asi zustanu u stareho systemu nastavovani jednotlivych satelitu. Protoze pouzivam Rusa tak mi nic jineho nez zadavani pozic po upgrade FW pres DO nezbyva.
    Iba upresnim svoju predchadzajucu odpoved, kde som vychadzal zo skusenosti z SF3.1 a TX3.
    V novom "ru" je konfiguracia tiez ulozena ako v SF3.1 v subore config, takze netreba znovu tukat pozicie cez DO, ale staci si zazalohovat stary "config" a po prefleshovani a "flash erase" iba zo stareho skopcit polozku rotorTable a pastnut do noveho configu. Mam pocit, ze som to este rebootol a potom vsetko OK.
    -=tHUNDEr=-

    DMB 7000S v.3
    HDD WD400EB

  3. #18
    Registrovaný uživatel Avatar uživatele catdog
    Založen
    06.03.2004
    Bydliště
    Na pobrezi Atlantiku
    Příspěvky
    64
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal MartinS
    A taky jsem tak daleko nic dostatečně zajímavého nenašel.
    To jsi jeste neobjevil Bandamax na 43 W... ;-)

  4. #19
    Registrovaný uživatel
    Založen
    04.10.2003
    Bydliště
    Czech Republik
    Příspěvky
    14
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Bohužel nemám příležitost na 43W cokoli objevit od 31.5W mám už jenom les (ve výhledu). I tak díky za tip.

  5. #20
    Registrovaný uživatel
    Založen
    14.06.2004
    Příspěvky
    1
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja mam jeden veľký problem som uplný začiatočník v nastavovaní motorov, mam motor strong DM2100 na ktorom je stupnica latitude tam dam 48 stupnov som z (Banskej Štiavnice), na druhej strane mierky mi ukazuje 39 stupnov elevation neviem ci to je dobre vraj sa mam drzat mierky latitude. Plroblem je v nastavení nulového bodu a paraboly neviem ako dalej, mam v pc software na ovladanie motora kto by mi vedel poradiť s nastavením 0 bodu a nastaveniami v DisEgC 1.2

  6. #21
    Registrovaný uživatel
    Založen
    14.03.2004
    Bydliště
    Přede mnou Moskva, za mnou Atlantik
    Příspěvky
    34
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal UFO
    Ja mam jeden veľký problem som uplný začiatočník v nastavovaní motorov, mam motor strong DM2100 na ktorom je stupnica latitude tam dam 48 stupnov som z (Banskej Štiavnice), na druhej strane mierky mi ukazuje 39 stupnov elevation neviem ci to je dobre vraj sa mam drzat mierky latitude. Plroblem je v nastavení nulového bodu a paraboly neviem ako dalej, mam v pc software na ovladanie motora kto by mi vedel poradiť s nastavením 0 bodu a nastaveniami v DisEgC 1.2
    Musíš přesně nastavit na stupnici Latitude hodnotu svojí severní zeměpisné šířky, protože tím nastavíš osu otáčení motoru rovnoběžně se zemskou osou, což je jeden z rozhodujících parametrů nastavení. Tomu odpovídající hodnota na druhé straně je informativní hodnota elevace paraboly, která se může lišit u různých parabol od ukazované hodnoty na stupnici.
    Nastav sestavu paraboly s motorem do osy, celou sestavu s motorem na stupnici otáčení na nula stupňů co nejpřesněji na jih. Zadej do menu ovládání svoji zeměpisnou polohu, zaktivuj funkci GOTO X a natoč motor na nějakou silnou družici poblíž jihu (obvykle Hot Bird nebo Astra). Potom otáčením celé sestavy na stožáru nastavíš nejsilnější signál, zafixuješ polohu na stožáru (tím by jsi měl mít sestavu v poloze motoru nula stupňů přesně na jih jak je potřeba), a dále pokračuješ v nastavení elevace paraboly na nejsilnější signál v této poloze. Pro kontrolu - je-li tvoje východní zeměpisná délka (longitude) zrovna přesně 15 stupňů, budeš mít na stupnici motoru v poloze 30W 15+30=45.
    Naposledy upravil dodge : 15.06.2004 v 05:43
    See your local Dodge Dealer !

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. sf 3.2 0904 nastavenie
    Založil Dudo v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 02.06.2004, 21:47
  2. Goto X
    Založil yngwie v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 2
    Poslední příspěvek: 30.05.2004, 06:26
  3. Nastavenie casu
    Založil Dodika v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 30.03.2004, 12:23

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •