Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 21

Téma: Nastavenie bodu 0 na GOTO X

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2004
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Nastavenie bodu 0 na GOTO X

    Ako si nastavím bod 0 pre funkciu GOTU X ?

  2. #2
    tvrdy
    Host

    go to

    Zapisujes len zemepisne suradnice miesta, kde robis instalaciu natacania

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2004
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ok, ale predtým kde mám nastaviť satelit. Na Astru, Eurobird ?

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    28.06.2003
    Bydliště
    sk
    Příspěvky
    30
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0

    re:yngwie

    Ja v KN nastavým parabolu na astru 19.2 s analogovým sat.prijimačom na CNN,lebo je najslabší.Potom zadám zemepísné súradnice,nastavým poziciu 0 a nakoniec resetovať motor.Takto som nastavoval asi 30 motorov Strong DM2100 a šlapú perfektne.Čaves - kanyec

  5. #5
    tvrdy
    Host
    Vzdy si vyber satelit, ktory je u teba umiestneny najblizsie k juhu. V bratislave je to Eut 16E, na stred. Slovensku Astra 19,2E a motor nastavit na rozdiel madzi druzicou a miestom kde si. Napr. Blava ma cca 17,1 E, Eutes 16E je 1 stuoen zapadnejsie, tak natoc motor na 1W a nalad njsilnejsi signal programu z tejto druzice. Predtym si musis nastavit prabolu uplne kolmo na vodorovnu rovinu motora. Potom uz len jemne budes korigovatv krajnych bodoch prijmu napr. 30W a 42E deklinacny uhol, paraboly. Blizsie si najdi na internete navod na montaz SG 2100 na stranke parabola.cz

  6. #6
    Registrovaný uživatel
    Založen
    30.09.2003
    Příspěvky
    52
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    re bod nula

    Citace Původně odeslal yngwie
    Ako si nastavím bod 0 pre funkciu GOTU X ?
    Ziadny bod nula pre goto X sa nenastavuje, neexistuje ziadny bod nula.
    Roby sa len presne zoradenie stlpu (kolmost co najidealnejsia) na motore nastavis svoju zemepisnu sirku (Blava 48, Zilina 49,2, ...), odklon anteny
    od 7 - 14° (podla miesta). V menu, nastavenie motora, zadavas poziciu svojho mesta (miesto prijmu), zemepisnu sirku a dlzku (Blava 17,1 a 48, Zilina 18,7 a 49,2). Ked toto mas, pripojis Dreambox, zadas FTA kanal Astra a nastavujes maximalny signal (ja na to pouzivan Satscan). Kazdy motor co som robil mi na jedno nastavenie tocil presne od 42°vychod do 30°zapad.
    Nikdy som motor neresetoval, nebolo to potrebne. Pri goto X motor toci na danu poziciu prepoctom (v pripade Dreamboxu). Program na vypocet mas v prilohe.
    Přiložené soubory Přiložené soubory

  7. #7
    Registrovaný uživatel Avatar uživatele catdog
    Založen
    06.03.2004
    Bydliště
    Na pobrezi Atlantiku
    Příspěvky
    64
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal snakan
    Ziadny bod nula pre goto X sa nenastavuje, neexistuje ziadny bod nula.
    Roby sa len presne zoradenie stlpu (kolmost co najidealnejsia) na motore nastavis svoju zemepisnu sirku (Blava 48, Zilina 49,2, ...), odklon anteny
    od 7 - 14° (podla miesta). V menu, nastavenie motora, zadavas poziciu svojho mesta (miesto prijmu), zemepisnu sirku a dlzku (Blava 17,1 a 48, Zilina 18,7 a 49,2). Ked toto mas, pripojis Dreambox, zadas FTA kanal Astra a nastavujes maximalny signal (ja na to pouzivan Satscan). Kazdy motor co som robil mi na jedno nastavenie tocil presne od 42°vychod do 30°zapad.
    Nikdy som motor neresetoval, nebolo to potrebne. Pri goto X motor toci na danu poziciu prepoctom (v pripade Dreamboxu). Program na vypocet mas v prilohe.
    Da se to nastavit i kdyz nemas drzak presne kolmo? Ja s nim nemohu pohnout a navic mi ho vitr ohyba tak o pul stupne za rok. A pritom je to poradny drzak jeste s vyztuhou proti kmitani, jenze vetry jsou v narazech 150 km/h.

  8. #8
    lumaca
    Host

    nemam

    Citace Původně odeslal catdog
    Da se to nastavit i kdyz nemas drzak presne kolmo? Ja s nim nemohu pohnout a navic mi ho vitr ohyba tak o pul stupne za rok. A pritom je to poradny drzak jeste s vyztuhou proti kmitani, jenze vetry jsou v narazech 150 km/h.

    ja ji kolmou taky moc nemam ,ale zabiram 28 est a 18 w
    ty me staci

  9. #9
    Registrovaný uživatel Avatar uživatele catdog
    Založen
    06.03.2004
    Bydliště
    Na pobrezi Atlantiku
    Příspěvky
    64
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja potrebuji 36E - 45W, zatim pouzivam nastaveni pozic v motoru. Ale pri upgrade na novy image to musim po flash erase tukat znovu pres DO zpatky.

  10. #10
    Registrovaný uživatel
    Založen
    12.03.2004
    Bydliště
    SK
    Příspěvky
    19
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal catdog
    Ja potrebuji 36E - 45W, zatim pouzivam nastaveni pozic v motoru. Ale pri upgrade na novy image to musim po flash erase tukat znovu pres DO zpatky.
    Neviem, aky mas image, ale ak nahodou este nieco ako SF a podobne, kde je konfiguracia ulozena v subore "/var/tuxbox/config/enigma/config", tak ja som si zo stareho odlozil riadok s "rotorTable" a potom som nim prepisal prislusny riadok po preflashnuti a "flash erase". Takze som nemusel nic znovu tukat.
    Zial, na "ru based" imegeoch je to ulozene v "registry", ktory ak si dobre pamatam nie je textak, tak nieco taketo je asi komplikovanejsie.
    -=tHUNDEr=-

    DMB 7000S v.3
    HDD WD400EB

  11. #11
    Johank
    Host
    Taky se snažím využívat funkci GotoX, fungovala mi, ale nějak jsem ji zmátl a nechce se mi s tím moc laborovat, ale jakmile jsem vypnul funkci GotoX, nastavil jsem astru a Hotbird, tak se mi ostatní pozice rozjeli samy, obdobnou skušenost mam i z HUMAXe, nahrát setinng s pozicema (likra) Astra pozice 1, Hotbird Pozice 2 a ostatní se mi chytly sami. Toto řešení jsem zvolil z toho důvodu, že stožár i motor jsem přidělával osobně bez dostatečného zaměření a při použití funkce GotoX, nebylo naladění v hraničnách pozicích ideální, takto si je doladim manuálně posunitím paraboly a aložením pozice.
    Lokalizace střední čechy a "0" mam na Hotbirdě.

  12. #12
    Registrovaný uživatel Avatar uživatele catdog
    Založen
    06.03.2004
    Bydliště
    Na pobrezi Atlantiku
    Příspěvky
    64
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal Johank
    Taky se snažím využívat funkci GotoX, fungovala mi, ale nějak jsem ji zmátl a nechce se mi s tím moc laborovat, ale jakmile jsem vypnul funkci GotoX, nastavil jsem astru a Hotbird, tak se mi ostatní pozice rozjeli samy, obdobnou skušenost mam i z HUMAXe, nahrát setinng s pozicema (likra) Astra pozice 1, Hotbird Pozice 2 a ostatní se mi chytly sami. Toto řešení jsem zvolil z toho důvodu, že stožár i motor jsem přidělával osobně bez dostatečného zaměření a při použití funkce GotoX, nebylo naladění v hraničnách pozicích ideální, takto si je doladim manuálně posunitím paraboly a aložením pozice.
    Lokalizace střední čechy a "0" mam na Hotbirdě.
    Taky jsem mel obavu z hranicnich pozici. Takze asi zustanu u stareho systemu nastavovani jednotlivych satelitu. Protoze pouzivam Rusa tak mi nic jineho nez zadavani pozic po upgrade FW pres DO nezbyva.

  13. #13
    Neregistrovaný
    Host
    Na **** jsem dostal jednu radu.
    malé vysvětlení, já jsem před rokem nastavoval SG2100 sám, "0" jsem si nastavil na Hotbird. Po zapojení Dreamboxe mi vše fungovalo, jenom to doladění při funkci GotoX nebylo nic moc a na krajních pozicích jsem měl slabý signál, zkoušel jsem nastavit jiné souřadnice (jsou uvedené v infomapě) a zřejmě jsem u jiného satelitu (astra) dal v nastavení jít na pozici "0" a tím jsem si všechno rozhodil a nepodařilo se mi vrátit spátky (hotbird a nastavit 0, vylést na střechu, manuálně nastavit 0 a reset motoru.
    Tak jsem přešel k ručnímu nastavení pozic mam img. RU 105, a jak jsem nastavil astru na pozici 1, hotbird na pozici 2 a seting od Likry, všechny ostatní pozice se mi nastavili sami a velice přesně, dokonce chytám i některé pozice kde jsem se předtím s nastavením v HUMAXu nechytal

    Jsem nyní spokojen, Dreamboxe mam nyní 5 dní a první davy dny jsem si ho osahával a měl jsem trošku problémy ale nyní je to OK

  14. #14
    Registrovaný uživatel
    Založen
    29.03.2004
    Příspěvky
    22
    Post Thanks / Like
    Downloads
    45
    Uploads
    0
    mam jednu otazku ja mam nastaveny sg2100 od 42 east po 8 west zapadnejsie som neskusal myslite ze mi to pojde az na 30 west na hispasat ci nebudem musiet robit nejake korekcie motora a elevacie paraboly.Dakujem

  15. #15
    Registrovaný uživatel
    Založen
    04.10.2003
    Bydliště
    Czech Republik
    Příspěvky
    14
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal Patrik1974
    mam jednu otazku ja mam nastaveny sg2100 od 42 east po 8 west zapadnejsie som neskusal myslite ze mi to pojde az na 30 west na hispasat ci nebudem musiet robit nejake korekcie motora a elevacie paraboly.Dakujem
    Mě jde na SG2100 nastavit pomocí gotoX od 68E do 31.5W. Mám dojem, že bych se mohl dostat ještě dále na W, ale mám v průzoru už stromy. A taky jsem tak daleko nic dostatečně zajímavého nenašel. I s ohledem na moji pozici v ČR proti tvé SR to na SG2100 i u tebe musí fungovat. Neboj se a zkoušej.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. sf 3.2 0904 nastavenie
    Založil Dudo v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 02.06.2004, 21:47
  2. Goto X
    Založil yngwie v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 2
    Poslední příspěvek: 30.05.2004, 06:26
  3. Nastavenie casu
    Založil Dodika v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 30.03.2004, 12:23

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •