Zdar
Chtel bych se zeptat zda ma nekdo zkusenosti s pouzivanim Ipboxu 91hd s diseqc motorem ?
Ipbox umí pracovat s diseqc 1.2 a 1.3(USALS) abych pravdu rek nefunguje mi to radne ani s jednim. Uz vazne nevim kde delam chybu. Parabola je nastavena v referencnim bode 0° na pozici 13.0° E. Signal v teto pozice dosahuje 93 % ze satelitu HotBird. Problem nastane, kdyz chci nastavit jinne pozice napr. pomoci USALS 19.2° E, 23.5° E a 28.2° E. Ukazatele signalu jsou stale na nule. V nastaveni pozicioneru mam nastavenou zemepisnou delku a sirku podle kompasu s presnosti na 2 desetinna mista. Kde je chyba ? Dalsi moznosti je pouziti rucniho nastaveni pomoci diseqc 1.2 u ktereho je zapotrebi ulozit pozice satelitu do motoru. U teto varianty nejak postradam funkci GO TO X ? Existuje nejaky plugin ci je to nekde v menu schovano ? Jako u USALU i zde nejsem schopnej zachytit zadny signal. Premyslel jsem nad tim ze bych zkusil jet od referecniho bodu na vychod az nadoraz. Toho se trochu bojim, protoze technik co u nas serizoval parabolu tvrdil ze motor(Digipower - SG 2100), který mame ma vyrobni vadu, která zpusobuje pri dojezdu na konec stupnice motoru jeho znehodnoceni. Melo by jit o vadne umisteni hw limitovych zarazek(se zarazkami jsem nehybal jsou ve vychozi pozici nastavene od vyrobce). Ma stim nekdo nejake zkusenosti ?

PS: Plugin pro diseqc 1.2 jsem nasel ale bohuzel program diseqcsend1.2, který je k funkcnosti zapotrebi na mem stb nefunguje . http://www.satforum.cz/english-kati-...in-ufs910.html

Predem dekuji za jakekoliv rady a typy.