Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Téma: DreamBox a nataceci system SG-2100

Hybrid View

  1. #1
    Sarman
    Host

    DreamBox a nataceci system SG-2100

    Vazeni pratele,

    mam DreamBox 7000-S a koupil jsem si k nemu motor SG-2100.
    Po nainstalovani fungovalo vse perfektne. (V Nastaveni satelitu "vice satelitu pres Motor DiSEqC",
    v Nastaveni motoru "Pouzit vstupni proud Motoru 40 mA", "Pouzit XX funkci", souradnice,...)

    Po nejake dobe (tydny) se najednou motor prestal sam natacet. Funguje pouze rucni nataceni pomoci sipek doprava a doleva na druhe strane menu v Nastaveni motoru.

    Mam podezreni, ze se to projevilo po te, co jsem nechal nahravat vice poradu z vice satelitu. Programy byly nahrany, ale motor byl blokly.

    Kdyz jsem motor pripojil na jiny satelit (Humax), fungoval tento naprosto normalne.

    Velice by me potesilo, kdyby mi nekdo dokazal poradit, v cem by mohl byt problem a jak ho pokud mozno odstranit.

    Diky moc.

    Sarman

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2004
    Příspěvky
    19
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    V prvom rade skus resetovat pamat motoru (je to ta dierka na tele motora vedla LED).
    Potom by som skusil zmenit nastavenie v DM. Ja napr. nastavenie hodnoty napajaceho prudu nepouzivam a mam tam tu deflaut hodnotu.
    Dalsi krok by mohol byt flash img. Nepises ktory pouzivas, ale aj to by mohol byt problem.

    Cau
    Marian

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    Sarmane, počkej s tím resetem...

    Z popisu Tvého problému je zřejmé, že Tvé zkušenosti s motorem v DB nejsou veliké.

    Některé Ru image nesnášejí nastavení startovacího proudu - 40mA.
    Nenapsal jsi také, jaký image máš nainstalován v inter flashi jako základní a není zřejmé, jestli nechceš točit motorem z image na USB nebo hdd.

    Preventivní obecné kroky k odstranění závady:

    1. Jdi do nastavení satelitů, LNB 0, další nastavení
    Nastav tam DiseqC 1,2
    v dalším řádku AA
    ulož zeleným tlač., další okno ulož zeleným.
    (Zkontroluj, zda ten zmíněný LNB 0 máš nastavený u všech satelitů, na které chceš točit.)
    2. Jdi do nastavení motoru, zkontroluj si ještě jednou souřadnice, pro začátek zruš zaškrtnutí nastavení startovacího proudu - GOTO X musí být zaškrtnuté.
    3. Zkus otočit na jiný satelit...
    Mělo by to točit.
    4. Když točí, běž znovu do nastavení motoru a zaškrtni si startovací proud.
    Tím si zajistíš, že když se motor zastaví, hned se připojí LNB a nečekáš na nastavený čas 1s/1°.
    bob

  4. #4
    Sarman
    Host
    No Img mam od SF (sf_img_1511.img, sf_img_v32_0904.img, sf_img_v108_0208.img), ale zkousel jsem to i s rel107_4.img, a se vsim se to chovalo stejne. Trochu jsem nebyl moudry z toho vaseho popisu nastaveni, protoze mam v menu nastaveni satelitu polozku "vice satelitu pres Motor DiSEqC" a automaticky se nastavi LNB 0 u vsech satelitu a ja toto nikde nenastavuji, a at jsem to nastavoval jak chtel, porad nic.
    Az ten reset to vyresil, ted uz otacim o dusi, takze diky moc.
    V kazdem pripade mam ale podezreni, ze nahravat v jedne davce vice filmu z vice satelitu, aniz bych na DB mezitim rucne sahl, tomu systemu nedela dobre. No uvidime, zatim to funguje.

  5. #5
    jojo
    Host
    Citace Původně odeslal Sarman
    No Img mam od SF (sf_img_1511.img, sf_img_v32_0904.img, sf_img_v108_0208.img), ale zkousel jsem to i s rel107_4.img, a se vsim se to chovalo stejne. Trochu jsem nebyl moudry z toho vaseho popisu nastaveni, protoze mam v menu nastaveni satelitu polozku "vice satelitu pres Motor DiSEqC" a automaticky se nastavi LNB 0 u vsech satelitu a ja toto nikde nenastavuji, a at jsem to nastavoval jak chtel, porad nic.
    Az ten reset to vyresil, ted uz otacim o dusi, takze diky moc.
    V kazdem pripade mam ale podezreni, ze nahravat v jedne davce vice filmu z vice satelitu, aniz bych na DB mezitim rucne sahl, tomu systemu nedela dobre. No uvidime, zatim to funguje.
    Pomaly prenikám do tajov DB. Nepochopil somá sa nahrávať viac filmov z viac satelitov naraz? To asi nie. Ja keď spustím nahrávanie, tak už nemožem pozerat žiaden iný program. Dá sa to nejak vyriešiť? Mám sf_img_v108_0208.img a newcamd 5.20.
    A ešte druhý problém, nastaviť novú družicu sa mi nedarí s príkazom "natoč na družicu"
    musím to robiť ručne krokovaním. Može niekto jednoducho poradit? díky.

  6. #6
    paja_slovany
    Host
    jenom trosku dodam-snad sem to nekde neprehlid-pokud sem natocil motor manualne z menu,tak se mi ulozila tusim aktualni druzice na pozici 0(tam jak se ukladaj polohy,kdyz neni gotoxy),misto standartniho placeholderu "deleteme",tak se nic netocilo,staci umaznout a toci se dal

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jak nastavit dreambox..???
    Založil tunklt v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 25
    Poslední příspěvek: 23.04.2006, 19:50
  2. Dreambox login failed
    Založil peter05 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 10.08.2004, 21:26

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •