Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Téma: DreamBox a nataceci system SG-2100

  1. #1
    Sarman
    Host

    DreamBox a nataceci system SG-2100

    Vazeni pratele,

    mam DreamBox 7000-S a koupil jsem si k nemu motor SG-2100.
    Po nainstalovani fungovalo vse perfektne. (V Nastaveni satelitu "vice satelitu pres Motor DiSEqC",
    v Nastaveni motoru "Pouzit vstupni proud Motoru 40 mA", "Pouzit XX funkci", souradnice,...)

    Po nejake dobe (tydny) se najednou motor prestal sam natacet. Funguje pouze rucni nataceni pomoci sipek doprava a doleva na druhe strane menu v Nastaveni motoru.

    Mam podezreni, ze se to projevilo po te, co jsem nechal nahravat vice poradu z vice satelitu. Programy byly nahrany, ale motor byl blokly.

    Kdyz jsem motor pripojil na jiny satelit (Humax), fungoval tento naprosto normalne.

    Velice by me potesilo, kdyby mi nekdo dokazal poradit, v cem by mohl byt problem a jak ho pokud mozno odstranit.

    Diky moc.

    Sarman

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2004
    Příspěvky
    19
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    V prvom rade skus resetovat pamat motoru (je to ta dierka na tele motora vedla LED).
    Potom by som skusil zmenit nastavenie v DM. Ja napr. nastavenie hodnoty napajaceho prudu nepouzivam a mam tam tu deflaut hodnotu.
    Dalsi krok by mohol byt flash img. Nepises ktory pouzivas, ale aj to by mohol byt problem.

    Cau
    Marian

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    Sarmane, počkej s tím resetem...

    Z popisu Tvého problému je zřejmé, že Tvé zkušenosti s motorem v DB nejsou veliké.

    Některé Ru image nesnášejí nastavení startovacího proudu - 40mA.
    Nenapsal jsi také, jaký image máš nainstalován v inter flashi jako základní a není zřejmé, jestli nechceš točit motorem z image na USB nebo hdd.

    Preventivní obecné kroky k odstranění závady:

    1. Jdi do nastavení satelitů, LNB 0, další nastavení
    Nastav tam DiseqC 1,2
    v dalším řádku AA
    ulož zeleným tlač., další okno ulož zeleným.
    (Zkontroluj, zda ten zmíněný LNB 0 máš nastavený u všech satelitů, na které chceš točit.)
    2. Jdi do nastavení motoru, zkontroluj si ještě jednou souřadnice, pro začátek zruš zaškrtnutí nastavení startovacího proudu - GOTO X musí být zaškrtnuté.
    3. Zkus otočit na jiný satelit...
    Mělo by to točit.
    4. Když točí, běž znovu do nastavení motoru a zaškrtni si startovací proud.
    Tím si zajistíš, že když se motor zastaví, hned se připojí LNB a nečekáš na nastavený čas 1s/1°.
    bob

  4. #4
    Sarman
    Host
    No Img mam od SF (sf_img_1511.img, sf_img_v32_0904.img, sf_img_v108_0208.img), ale zkousel jsem to i s rel107_4.img, a se vsim se to chovalo stejne. Trochu jsem nebyl moudry z toho vaseho popisu nastaveni, protoze mam v menu nastaveni satelitu polozku "vice satelitu pres Motor DiSEqC" a automaticky se nastavi LNB 0 u vsech satelitu a ja toto nikde nenastavuji, a at jsem to nastavoval jak chtel, porad nic.
    Az ten reset to vyresil, ted uz otacim o dusi, takze diky moc.
    V kazdem pripade mam ale podezreni, ze nahravat v jedne davce vice filmu z vice satelitu, aniz bych na DB mezitim rucne sahl, tomu systemu nedela dobre. No uvidime, zatim to funguje.

  5. #5
    jojo
    Host
    Citace Původně odeslal Sarman
    No Img mam od SF (sf_img_1511.img, sf_img_v32_0904.img, sf_img_v108_0208.img), ale zkousel jsem to i s rel107_4.img, a se vsim se to chovalo stejne. Trochu jsem nebyl moudry z toho vaseho popisu nastaveni, protoze mam v menu nastaveni satelitu polozku "vice satelitu pres Motor DiSEqC" a automaticky se nastavi LNB 0 u vsech satelitu a ja toto nikde nenastavuji, a at jsem to nastavoval jak chtel, porad nic.
    Az ten reset to vyresil, ted uz otacim o dusi, takze diky moc.
    V kazdem pripade mam ale podezreni, ze nahravat v jedne davce vice filmu z vice satelitu, aniz bych na DB mezitim rucne sahl, tomu systemu nedela dobre. No uvidime, zatim to funguje.
    Pomaly prenikám do tajov DB. Nepochopil somá sa nahrávať viac filmov z viac satelitov naraz? To asi nie. Ja keď spustím nahrávanie, tak už nemožem pozerat žiaden iný program. Dá sa to nejak vyriešiť? Mám sf_img_v108_0208.img a newcamd 5.20.
    A ešte druhý problém, nastaviť novú družicu sa mi nedarí s príkazom "natoč na družicu"
    musím to robiť ručne krokovaním. Može niekto jednoducho poradit? díky.

  6. #6
    paja_slovany
    Host
    jenom trosku dodam-snad sem to nekde neprehlid-pokud sem natocil motor manualne z menu,tak se mi ulozila tusim aktualni druzice na pozici 0(tam jak se ukladaj polohy,kdyz neni gotoxy),misto standartniho placeholderu "deleteme",tak se nic netocilo,staci umaznout a toci se dal

  7. #7
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    Pajo, napiš co vlastně chceš...

    Citace Původně odeslal paja_slovany
    jenom trosku dodam-snad sem to nekde neprehlid-pokud sem natocil motor manualne z menu,tak se mi ulozila tusim aktualni druzice na pozici 0(tam jak se ukladaj polohy,kdyz neni gotoxy),misto standartniho placeholderu "deleteme",tak se nic netocilo,staci umaznout a toci se dal
    Především musíš napsat jaký máš motor, jaký konvertor je za ním.
    Zda máš DM7000 nebo jiný...
    Jaký image jsi instaloval - podle toho se bude odvíjet obsluha.

    Takhle Ti nikdo nemůže gramotně odpovědět. Polepši se.
    bob

  8. #8
    Registrovaný uživatel
    Založen
    03.05.2004
    Příspěvky
    4
    Post Thanks / Like
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Zdravim,
    pripojim sa s mojou otazkou. Mam DB7000, SG2100, HDD 2,5", SF3.2
    Az do piatku vsetko O.k. Po pokuse nahrat z CL mi zmizli ceske stanice. Tak som nahral zalohovany seting LIKRA. Potom mi uz nesla cela druzica. Znovu so poslal do DB seting. Zmizol mi Kiosk a Hispasat. Skusal som preskenovat, ale nanasiel aktivny transpoder. Kontroloval som co sa dalo a nakoniec po viacerych pokusoch nasiel aktivny transpoder a naskenoval celu druzicu a SL aCL bolo O.K. Podobne to dopadlo s Thor-om. Ale Hispasat ani bohovi! Nenajde ziadny aktivny transpoder. Ostatne druzice O.K.
    Parabola je asi O.K. ved mi vsetko chodilo. Az zhavarovalo nahravanie a to tak, ze nahral zaciatok, potom sa obraz kusol a nahral iba tmu.
    Precital som spustu prispevkov, nieco som aj vyskusal , ale bez vysledku. Momentalne chodi vsetko okrem 30W.
    Ma niekto dobru radu ?
    Dakujem

  9. #9
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    pro SIEM a další k settingům a satellite.xml

    Siem,

    software, který máš v Dreamu má už vousy... Doporučuji Ti nainstalovat nový.
    Naposledy jsem testoval "Trillenium vol 1.img" a mohu Ti jej doporučit.

    Po naistalování image Ti nastartuje na dva satelity jako FTA Astra na DiseqC-AA, Hot Bird na DiseqC-AB.

    Nastav si komunikaci po LAN,
    nahraj setting pro motor,
    potom běž do "nastavení satelitů",
    nastav "více satelitů motor DiseqC" a
    pomocí žlutého tlačítka nech
    "přidat" postupně všechny další satelity. (všechny budou mít LNB 0, DiseqC 1,2, AA)
    ulož zeleným tlačítkem

    Tím se Ti vytvoří seznam satelitů podle souboru satellite.xml, který tam byl nahrán se settingem.
    Z toho seznamu se čtou pozice pro funkci GOTO XX - tím Ti půjde směrovat vše, protože setting byl vytvořen ze stejného souboru...
    bob

  10. #10
    Registrovaný uživatel
    Založen
    03.05.2004
    Příspěvky
    4
    Post Thanks / Like
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Dik BOB,
    Skusim podla rady novy image.
    Siem

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jak nastavit dreambox..???
    Založil tunklt v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 25
    Poslední příspěvek: 23.04.2006, 19:50
  2. Dreambox login failed
    Založil peter05 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 10.08.2004, 21:26

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •