Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Téma: Dreambox 5620S - problém se sítí

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.11.2004
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0

    Dreambox 5620S - problém se sítí - VYŘEŠENO

    Dobrý den,
    stal (dostal) jsem se (ne)šťastným majitelem modelu 5620S a od pátku s ním zápasím.
    První problém, na který jsem narazil byl ten, že DB ve standby modu zamrzal (na displeji se zastavil čas) a musel jsem ho restartovat zadním spínačem, jsem vyřešil pomocí "flash erase" při bootu a od té doby se zdá, že je to v pohodě.

    Druhý problém je ale ten, že i když nakonfiguruji síť:
    DB: IP 192.168.1.5/255.255.255.0
    Router/switch: 192.168.1.1
    PC (s OS Linux): 192.168.1.2/255.255.255.0
    a po startu DB se na něj bez problémů dostanu (ping, ftp, http), tak při pokusu o nakopírování nového image přes ftp do /tmp DB zamrzne po pár kB.
    To samé se stane když v prohlížeči chci načíst webové rozhraní na http://192.168.1.5 - stránka se nenačte komplet a DB musím restartovat pomocí vypínače, protože nereaguje na nic.

    Může to být verzí firmwaru (beta 1.0.2 11.10.2003) nebo je to HW chyba (červené ledky v DB - jedna svítí, druhá občas blikne)

    Zítra zkusím koupit seriový laplink kabel, ale přesto bych rád znal Váš názor a tipy.
    Předem díky.
    Naposledy upravil Barbar : 15.02.2005 v 09:55

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    Téma DM5620 je zde

    tady najdeš image pro instalaci DM5620.

    http://satforum.cz/showpost.php?p=7922&postcount=97


    S tím softwarem, který je instalován "továrně" a je v každém novém DM5620, se nedá přijímač používat. Chová se to opravdu tak, jak popisuješ.

    Nainstaluj verzi 106 z odkazu pomocí DreamUP5620 s addony a settingem a budeš spokojen. Odkazy najdeš ve vlákně s imagem.
    Doporučuji Ti přečíst těch 8 stran.
    bob

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.11.2004
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0

    RE: Téma DM5620 je zde

    Díky za odkaz, ten už mám přečtený (včera jsem nedělal půl dne nic jiného, než pročítal fóra a hledal
    Mám od SF Teamu stažený image 1.06 1001, ale to je zatím jedno, protože dnes jsem si ještě zbastlil serial laplink kabel (zapojení viz. prostřední varianta z této stránky ), no ale výsledek je zatím takový, že se mi sice pomocí DreamUP podaří spojit s Dreamboxem, ale nedaří se mi zazálohovat originál firmware - záloha podle průběhu dojede na 100%, ale pak program vyhodí hlášku a spadne.
    Takže jsem zatím neriskoval nahrání jiného image, nejdříve zkusím koupit origoš laplink (záleží na variantě zapojení, nebo je to jedno?), jestli to bude dělat to samé (možná jsem kabel zapojil blbě), no a pokud se mi nepovede záloha, tak nevím - mám to risknout a zkusit tam nahrát jiný image? Co když se nahrání (tak jako záloha) nepovedou - nezůstane mi pak jenom nefunkční krabice?

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.01.2005
    Příspěvky
    3
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal Barbar
    Díky za odkaz, ten už mám přečtený (včera jsem nedělal půl dne nic jiného, než pročítal fóra a hledal
    Mám od SF Teamu stažený image 1.06 1001, ale to je zatím jedno, protože dnes jsem si ještě zbastlil serial laplink kabel (zapojení viz. prostřední varianta z této stránky ), no ale výsledek je zatím takový, že se mi sice pomocí DreamUP podaří spojit s Dreamboxem, ale nedaří se mi zazálohovat originál firmware - záloha podle průběhu dojede na 100%, ale pak program vyhodí hlášku a spadne.
    Takže jsem zatím neriskoval nahrání jiného image, nejdříve zkusím koupit origoš laplink (záleží na variantě zapojení, nebo je to jedno?), jestli to bude dělat to samé (možná jsem kabel zapojil blbě), no a pokud se mi nepovede záloha, tak nevím - mám to risknout a zkusit tam nahrát jiný image? Co když se nahrání (tak jako záloha) nepovedou - nezůstane mi pak jenom nefunkční krabice?
    Mne to tiez neslo. Riskol som to bez zalohy stareho img. Funkčnosť úplne v poriadku.

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    @ Barbar a image 5620

    Příteli,

    nevím co bys chtěl zálohovat . Vždyť jsem Ti napsal, že jde o zcela nefunkční verzi.
    Naistaluj sériovým portem nový image SF co jsi stáhnul a máš po problémech.
    Potom, až budeš mít nějaké svoje neopakovatelné nastavení, si udělej zálohu inkriminovaných souborů pomocí FTP do PC. Pokud nebudeš mít své unikátní soubory, nějaké zálohy nemají cenu.
    Emu a keys při změnách aktualizuješ jako addon... Setting si také budeš měnit a zálohovat jej můžeš v DreamEditu...

    Ničeho se neboj a začni. Jinak to opravdu bude jen krabice pro pavouky...
    bob

  6. #6
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.11.2004
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal bob
    Příteli,

    nevím co bys chtěl zálohovat . Vždyť jsem Ti napsal, že jde o zcela nefunkční verzi.
    Naistaluj sériovým portem nový image SF co jsi stáhnul a máš po problémech.
    Potom, až budeš mít nějaké svoje neopakovatelné nastavení, si udělej zálohu inkriminovaných souborů pomocí FTP do PC. Pokud nebudeš mít své unikátní soubory, nějaké zálohy nemají cenu.
    Emu a keys při změnách aktualizuješ jako addon... Setting si také budeš měnit a zálohovat jej můžeš v DreamEditu...

    Ničeho se neboj a začni. Jinak to opravdu bude jen krabice pro pavouky...
    Nejde vůbec o zálohu - jde o to jestli je to vůbec funkční (kabel nebo Dreambox), pokud se mi nepovede udělat ani zálohu. No budu Vám věřit a risknu to - kdyžtak se vrátím ke SkyStar a 179Euro rozšlapu

  7. #7
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.11.2004
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0

    VyŘeŠeno

    Takže natažení nového image (SF Team) pomohlo - síť jede (jela i při testu origoš novějšího image 1.0.5)
    Jen doufám, že se autor(ři) SF image uklepli (v infu to ukazuje 10.1.2004, ale na webu odkud jsem to stahoval je verze označena jako z 10.1.2005 a že mám opravdu tu nejnovější verzi.
    Image SF Teamu je super - DÍKY - už mi jede vše na co jsem byl zvyklý se SkyStar, ale je to mnohem pohodlnější a vymakanější - za 5,5 litru je to super
    Teď ještě musím přijít na to, jak rozběhnout a nasdílet bráchovi kartu, ale to už má čas hlavní je, že to maká - i díky Vám.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jak nastavit dreambox..???
    Založil tunklt v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 25
    Poslední příspěvek: 23.04.2006, 19:50
  2. Dreambox 5620S - Newcamd
    Založil dave1 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 0
    Poslední příspěvek: 15.01.2005, 21:01
  3. Problém s TPS
    Založil Vlado v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 08.01.2005, 22:33
  4. Dreambox login failed
    Založil peter05 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 10.08.2004, 21:26

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •