Stránka 3 z 12 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 31 až 45 z 173

Téma: SF Team img for DM7020

  1. #31
    sport
    Host
    i download the newcamd & scam + the keys put all black why ?

  2. #32
    sport
    Host
    now i mange to make thim work under mgcamd but now i cant view my card via newcamd can any one give my the config file for it ?

  3. #33
    Registrovaný uživatel
    Založen
    06.04.2004
    Příspěvky
    299
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Problemy, postrehy a napady
    Nasel jesm v SF pro 7020 par problemu a prikladam i par napadu a postrehu. Pisu to primo z db pres bezdratovou klavesnici, tak to neni uplne ok.

    1. Nefunguje dobre bezdratova klavesnice, nektere tla jsou prehozene a nemaji funkce ktere by meli mit. Stejne to bylo i u DB 7000 tam to ale nekdo opravil. Bylo by mozne i pro DB 7020?

    2. Lze nejak pres tuxcom posilat soubory i na ftp nebo lze jen cist?

    3. Jak jednoduse odinstalovavat pluginy? Napr Miniroot jsem nikde nenase jak ho odinstalovat pres DO ne pres linux a telnet.

    4. Chybi mi v img moznost zalohovat a obnovovat jednotlive casti zalohy.

    5. Nebylo by zle pridat vice pluginu pro download napr.DVBLoger mi dnes hodne chybel :-o

    6. Porad se mi zapina HDD a vypina. Napr pri pouziti a ukonceni pluginu, ktere jsou ve flesi.

    7. A posledni vec. Citelnost LCD je velmi spatna je hodne nevzrazny a malo podsviceny. Lze stim neco udelat? Neda se to vubec srovnat s DB7000. Skoda.

    8. Pokud mám isntalovaný Miniroot 7020 tak pokud je přes seriový kabel připojený phoenix s kartou tak se DB nerozjede ale snaží se z tama číst.

    9. Umí db nahrávat na FTP nebo jen z FTP stahovat. Zatím sem nepřišel nato jak na FTP nahrávat. Připojím se stahnu do db a to je vše :-(((

    10. Jakou CF kartu lze použít s 7020 (značku a veliksot) jak pro nahrání img tak pro addony?

    Jinak max. spokojenost, zatim zadne zaseknuti ani restart. Skvela prace.

    Ice

  4. #34
    Registrovaný uživatel
    Založen
    06.01.2003
    Bydliště
    Brno
    Příspěvky
    7
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Tak jsem vyměnil DM7000 za 7020 a mám problém, při pokusu o flashnutí SF image vše proběhne korektně, ale po restartu zůstane viset první obrázek s tučňáčí rodinkou a dál se nic neděje. Zkusil jsem jinou image - Pi2 a ta jede bez problémů, ale rád bych zůstal u SF.
    Poradí někdo?

    Dík M¨.

  5. #35
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal whiteman
    Tak jsem vyměnil DM7000 za 7020 a mám problém, při pokusu o flashnutí SF image vše proběhne korektně, ale po restartu zůstane viset první obrázek s tučňáčí rodinkou a dál se nic neděje. Zkusil jsem jinou image - Pi2 a ta jede bez problémů, ale rád bych zůstal u SF.
    Poradí někdo?

    Dík M¨.
    Whitemane,

    nechce se mi tomu věřit, že Ti to nejde naflashovat. Zatím jsem se s tím nesetkal. Je pravda, že jsem o podobných problémech už četl... Sám to nemohu potvrdit ani vyvrátit, měl jsem v práci zatím jen dva různé DM7020 a to je málo na zobecnění.
    Jak to flashuješ?
    Já to flashuji přes webové rozhraní a jde mi tam cokoliv si vzpomenu.
    Po skončení instalace vypnu a znovu zapnu dream síťovým vypínačem vzadu a najede vždy hned.

    Teď už testuji image jen na minirootu - obdoba dreamflash a jde to také...
    bob

  6. #36
    Registrovaný uživatel
    Založen
    06.01.2003
    Bydliště
    Brno
    Příspěvky
    7
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Flashuji taky přes webové rozhraní - zkoušel jsem poslední a předposlední verzi SF image, dokonce jsem podle návodu vše odpojil, zůstala jen síť a napájení. Poté vypnu, vše připojím, zapnu a zůstane to viset na tučňácích. Dokonce jsem čekal půl hodiny a nic... Zkusil jsem Pi2 image, to se chytlo hned. Nakonec jsem dal zpět oficiální image a přes něj Gemini_1.03_mod a jede krásně. Ještě ho zkusím vzít do práce a flashnout tam a uvidím...


    M.

  7. #37
    Registrovaný uživatel
    Založen
    06.04.2004
    Příspěvky
    299
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal bob
    Whitemane,

    nechce se mi tomu věřit, že Ti to nejde naflashovat. Zatím jsem se s tím nesetkal. Je pravda, že jsem o podobných problémech už četl... Sám to nemohu potvrdit ani vyvrátit, měl jsem v práci zatím jen dva různé DM7020 a to je málo na zobecnění.
    Jak to flashuješ?
    Já to flashuji přes webové rozhraní a jde mi tam cokoliv si vzpomenu.
    Po skončení instalace vypnu a znovu zapnu dream síťovým vypínačem vzadu a najede vždy hned.

    Teď už testuji image jen na minirootu - obdoba dreamflash a jde to také...
    Prosímtě mohl by jsi popsat krok po kroku jak zprovoznit miniroot a další img na usb? Snažím se o to už od začátku a zatím marně. Minirut naintaluju a pak po rebootu přes web se do něho dostanu. Podaří se mi i prohlednou USB, zformátofat ho ale nedaří se mi ta dostat další im. Jako základ SF. Ted tam mám Hydru. Jediný výsledek zatím byl že jsem omylem smazal celý hdd v DB :-(

  8. #38
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal IceKiller
    Prosímtě mohl by jsi popsat krok po kroku jak zprovoznit miniroot a další img na usb? Snažím se o to už od začátku a zatím marně. Minirut naintaluju a pak po rebootu přes web se do něho dostanu. Podaří se mi i prohlednou USB, zformátofat ho ale nedaří se mi ta dostat další im. Jako základ SF. Ted tam mám Hydru. Jediný výsledek zatím byl že jsem omylem smazal celý hdd v DB :-(
    Pokusím se:

    1. Návod platí pro souborový systém SF image, pracuje na SF7020 ze 30032005
    2. soubory power...ipk a miniroot...ipk z rozzipovaného adresáře nakopírovat
    do /tmp/*.* DM7020
    3. Spustit install addon ipkg - manual install - nastavit (za žlutým tl.) = remove after instal... (je to první řádek, OK a v políčku musí být křížek) zaškrtnout i poslední řádek, OK=křížek) - vybrat zdroj addonu TMP - označit řádky s addony OK, napíše se zelená "fajfka" a spustit install (červeným) vyčkat do konce!

    4. restart vypnutím a zapnutím DM vypínačem vzadu.

    5. při startu se po tučňácích na krátkou dobu objeví menu minirootu (zeměkoule a potom text s řádky)
    - setup IP - dá se nastavit IP, pokud se nastaví, je nutný restart vypínačem
    - po startu jít na druhý řádek "web---"
    na obrazovce se zobrazí IP louderu minirootu, na tu se připoj Internet explorerem Tvého PC a dál čti instalační menu...
    Na suštěné stránce louderu je potřeba nastavit
    - kam instalovat - USB nebo hdd
    - co instalovat - zda image *.img (jako pro DM7000) nebo *.nfi (image DM7020)
    po nastavení vybrat v PC image k instalaci, je dobré mu zkrátit název, a zapsat jak se bude jmenovat při startu.
    Spustit flashování.
    Chvíli se nic neděje, za chvíli se začnou na monitoru zobrazovat probíhalící procesy. Trvá to tak asi 12 minut. Dokud nenapíše program, že skončil, nic nedělat ani s PC ani s Dreamem.

    Po skončení restart vypínačem, po úvodním logu jít nařádek s názvem image a dát OK. Startuje image z minirootu...
    Přiložené soubory Přiložené soubory
    bob

  9. #39
    Registrovaný uživatel
    Založen
    06.04.2004
    Příspěvky
    299
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Dík za info. U mě byl ale problém že i když jsem měl instalovaný miniroot tak nešlo instalovat (resp vybrat možnost instalace na USB). Ten druhý sobor jsem tam předtím neistaloval. je už ale novější verze než ta 0.1.7 (sehnal jsem na webu (nemůžu sem dát link kvůli novým pravidlům) verzi 0.2.0. Ale ansi sní to nešlo. Tak jsem vyndal USB naformátoval ji nejdříve v PC a pak znovova do db a restart. Poté jsem ji naformátoval znovu v db v přes web rozhraní jako USB - USB1 (byla tam ještě možnost USB1 no swup). Po té už šlo vybrat USB v sekci instalace img na USB. To jsem také udělal a zatím vše chodí ok. Ve Fleši mám Hydru 109 a v USB mám zatím jen SF 3003.

    Lze usb využívat i pro adony nebo je nyní jen pro další IMG a lez někde mít věci pro oba img společné?

    Po té jak se už rozběhla instalace tak to bylo vše ok.

    Snad moje zkušenosti pomohou i někomu dalšímu kdo se stím bude trápit.

    A jestli jsem to dboře pochopil tak lze na USB instalovat i img pro 7000?

  10. #40
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal IceKiller
    Dík za info. ....
    .... a zatím vše chodí ok. Ve Fleši mám Hydru 109 a v USB mám zatím jen SF 3003.

    Lze usb využívat i pro adony nebo je nyní jen pro další IMG a lez někde mít věci pro oba img společné?

    Po té jak se už rozběhla instalace tak to bylo vše ok.

    Snad moje zkušenosti pomohou i někomu dalšímu kdo se stím bude trápit.

    A jestli jsem to dboře pochopil tak lze na USB instalovat i img pro 7000?
    Killere,

    podívej se telnetem na stav flashi - "df" a bude Ti jasné, že se pluginy pohodlně vejdou na flash...
    Tady Ti var napíše stav obsazení 0%. To je jinak, než v DM7000. Tady to je bez "křečí" a starosti o přeplnění ram.

    Můžeš si to osahat. Přejdi na ten "web..." druhý řádek při startu DB a pomocí PC a IE si prohlédni ta rolovátka ve web louderu minirootu.
    Máš možnost si pro instalaci vybrat image v souborovém formátu "nfi" i "img".
    A funguje to.

    Jediná vada na kráse toho minirootu je, že vytvoří na usb part3. Když se budeš chtít podívat do image na usb, normálně po FTP to neuvidíš. Musel bys přimountovat ten part3 telnetem (ssh) do nějakého Tebou vytvořeného adresáře.

    Jsem rád, že Ti to pomohlo...

    A ještě nakonec Tvije citace:

    "...(sehnal jsem na webu (nemůžu sem dát link kvůli novým pravidlům) verzi 0.2.0. Ale ansi sní to nešlo..."

    Tady nejsi těmi pravidly Vlada vázán... ten link má navíc význam pro zlepšení funkce zařízení a proto by byl dobrý, protože je k věci...
    Naposledy upravil bob : 19.05.2005 v 18:26
    bob

  11. #41
    Registrovaný uživatel
    Založen
    06.04.2004
    Příspěvky
    299
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    takže tady je výše vzpomínaný link s novou verzí http://www.********/ipkgpl_0.2.0-r0_powerpc.ipk

    Chtěl jsem to přimontování img z USB když mám nabootovaný img z fleše abych se mohl podívat kde co je a popř. nějaké věci vytahnout a použít v jiném img popř je upravit.

    Nebo abychmohl používat společné soubory pro oba img. Např seting, titulky, ...

    Je lepší používat USB naformátované v tom miniruootu jako USB nebo jako no Swup USB? Má to nějaký vliv na rychlost spouštění či stabilitu? A jak to pak je s místem? Mám 512 MB USB Flash.

  12. #42
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    k minirootu

    Jak jsi sám zjistil při instalaci, nemáš jinou možnost než "part3". To už je v tom louderu minirootu a nic s tím nenaděláš.

    Když si to chceš prohlédnout, musíš si přimountovat part3
    a za to napsat cestu kam, do jakého adresáře: /mnt/usb3
    (ten adresář "usb3" ale musíš mít vytvořený předem)

    Celé telnetem nebo ssh:

    1. postavit se na usb: cd /mnt/usb (enter)
    2. vytvořit adresář : mkdir /mnt/usb3 (enter)
    3. přimountovat part3: mount /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part3 /mnt/usb3 (enter)
    bob

  13. #43
    Registrovaný uživatel
    Založen
    06.04.2004
    Příspěvky
    299
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    funguje to dík mooc. hodím to jetšě přímo do db jako userscript.

    napadla mě ještě jedna varianta že bych zformátoval usb pomocí té druhé možnosti bez swupu, zda by to mělo na něco vliv a usb bych videl přímo či nee.

  14. #44
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.03.2004
    Příspěvky
    13
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Chlapi chcem sa spýtať, nainštaloval som najnovšie sf pre dm7020, dohral som emuset, newcamd, a chcel som dohrať kĺúče... Adresár scce som však nemohol otvoriť, linkovanie mi nepomohlo, u iných img. bez problémov ale chcel by som sf-ko. Poraďte kam z konope, asi som kladivo, lebo už sa s tým trápim tretí ďeň a nič.

    Ďakujem....

  15. #45
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal kiler
    Chlapi chcem sa spýtať, nainštaloval som najnovšie sf pre dm7020, dohral som emuset, newcamd, a chcel som dohrať kĺúče... Adresár scce som však nemohol otvoriť, linkovanie mi nepomohlo, u iných img. bez problémov ale chcel by som sf-ko. Poraďte kam z konope, asi som kladivo, lebo už sa s tým trápim tretí ďeň a nič.

    Ďakujem....
    Adresář v SF7020 najdeš takto:

    /usr/local/scce

    Po instalaci image je prázdný, stejně jako adresář /usr/local/keys ...
    Naplní se teprve buď nakopírováním nebo když naistaluješ addon keys ipk.
    bob

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. SF Team IMG V108_2406 Final Release
    Založil sath*ck v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 158
    Poslední příspěvek: 07.02.2005, 00:05
  2. SF Team IMG V108.1_3108 Final Release
    Založil sath*ck v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 111
    Poslední příspěvek: 25.12.2004, 19:05
  3. SF Team IMG V108_2406 Final Release
    Založil Neregistrovaný v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 0
    Poslední příspěvek: 05.07.2004, 22:22
  4. when new SF Team image?
    Založil robinhood1970 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 4
    Poslední příspěvek: 23.06.2004, 13:00
  5. SF Team IMG V3.3
    Založil asin86 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 8
    Poslední příspěvek: 24.05.2004, 19:23

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •