Stránka 4 z 12 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 46 až 60 z 173

Téma: SF Team img for DM7020

  1. #46
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.03.2004
    Příspěvky
    13
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal bob
    Adresář v SF7020 najdeš takto:

    /usr/local/scce

    Po instalaci image je prázdný, stejně jako adresář /usr/local/keys ...
    Naplní se teprve buď nakopírováním nebo když naistaluješ addon keys ipk.
    Ďakujem, musel som ho tam manuálne dorobiť a dať mu práva. Teraz všetko beží ako má...
    Ešte raz ďakujem....

  2. #47
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.03.2002
    Příspěvky
    6
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ahoj Jirko! Je, prosím Tě, do DB7020 pod SF i ruština jako Locale. Dík

  3. #48
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.06.2005
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ahoj,
    nedarí sa mi spustiť VLC plugin na DN7020S so SF. Prečítal som si všeličo na http://satelite.**********/showthrea...&highlight=vlc[^\s]*[^\s]*[^\s]*&pagenumber=2
    ale o inštalácii pluginu do DM tam nič nieje. Nainštaloval som VLC0.8.1 do PC s W-XP a klienta(vlc.so - 205kb+vlc.cfg - 1kb) do /etc/tuxbox/plugins/,vlc.xml do /etc/tuxbox/config/, ale nikde sa plugin nezobrazuje, poradte prosím ako ho aktivovať_

  4. #49
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.06.2005
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal juca
    Ahoj,
    nedarí sa mi spustiť VLC plugin na DN7020S so SF. Prečítal som si všeličo na [url]http://satelite.**********/
    ale o inštalácii pluginu do DM tam nič nieje. Nainštaloval som VLC0.8.1 do PC s W-XP a klienta(vlc.so - 205kb+vlc.cfg - 1kb) do /etc/tuxbox/plugins/,vlc.xml do /etc/tuxbox/config/, ale nikde sa plugin nezobrazuje, poradte prosím ako ho aktivovať_

    Medzičasom som prišiel na to že to patrí do týchto adresárov:

    vlc.so - 205kb+vlc.cfg - 1kb do:/usr/lib/tuxbox/plugins/
    vlc.xml do:/etc/tuxbox/config/

    takto sa mi už zobrazuje v pluginoch, dá sa aktivovať, zobrazuje cesty zadané vo vlc.xml ale súbory v PC nevidím (VLC je samozrejme spustený) a po stlačení OK alebo Exit sa DB reštartuje. Nemáte s tým niekto skúsenosti?

  5. #50
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.06.2005
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal juca
    Medzičasom som prišiel na to že to patrí do týchto adresárov:

    vlc.so - 205kb+vlc.cfg - 1kb do:/usr/lib/tuxbox/plugins/
    vlc.xml do:/etc/tuxbox/config/

    takto sa mi už zobrazuje v pluginoch, dá sa aktivovať, zobrazuje cesty zadané vo vlc.xml ale súbory v PC nevidím (VLC je samozrejme spustený) a po stlačení OK alebo Exit sa DB reštartuje. Nemáte s tým niekto skúsenosti?
    Chyba bola v "lomítku" v súbore vlc.xml cesta k súborom v PC musí obshovať linuxácke "/", v nemeckom návode je na to upozorňované... Aby nereštartoval DB je potrebný správny plugin, zďaleka nie všetky čo sú na nete fungujú, kvalita je však dosť mizerná - na hranici použiteľnosti, obraz mám dosť rozštvorčekovaný aj pri nie veľmi rýchlych pohyboch a zvuk asi o 1-2 sek. pozadu. Skúšal som meniť nastavenia v vlc.xml, ale nič nepomáha. Ak to máte niekto vyladené tak prosím o radu. VĎAKA

    Pre ostatných prikladám u mňa funkčný VLC plugin, PC s XP + DB7020S s SF
    Přiložené soubory Přiložené soubory
    Naposledy upravil juca : 31.07.2005 v 20:12

  6. #51
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.06.2005
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Beží niekomu z Vás samba na 7020? Prešiel som už všetko možné ale ani za svet som to nerozchodil.

  7. #52
    Registrovaný uživatel
    Založen
    19.04.2005
    Příspěvky
    6
    Post Thanks / Like
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal juca
    Beží niekomu z Vás samba na 7020? Prešiel som už všetko možné ale ani za svet som to nerozchodil.
    Taky jsem s tím laboroval, nějakou dobu už mi to jede.
    V /usr/local/sbin mám skript samba.sh tohoto obsahu:

    #!/bin/sh

    /usr/sbin/smbd -D
    /usr/sbin/nmbd -D
    exit 0


    Do /usr/sbin jsem rozbalil moduly smbd a nmbd z přiloženého archivu samba.zip
    (stáhl jsem ho z nějakého webu, už nevím kterého)
    V /etc mám konfigurační soubor smb.conf tohoto obsahu:
    [global]
    load printers = no
    guest account = root
    log file = /var/log/smb.log
    security = share
    server string = Dreambox Samba Services
    workgroup = SKUPINA
    netbios name = DreamBox
    browseable = yes
    encrypt passwords = no
    wins support = no
    domain master = no
    local master = yes
    interfaces = 10.5.0.4/255.255.255.0
    [HDD]
    comment = Harddisk
    path = /hdd
    read only = no
    public = yes
    guest ok = yes
    [Root]
    comment = Root
    path = /
    read only = yes
    public = yes
    guest ok = yes


    Podle své konfigurace sítě si nastav workgroup = "jméno skupiny ve Windows" a IP adresu boxu interfaces = x.x.x.x/maska. Sekcí [xxx] si tam můžeš udělat několik, budou se Windowsům jevit jako sdílené jednotky a můžeš si je namapovat jako např. S:. Já mám / (root) jen pro čtení, zapisuju tam přes FTP, /hdd mám i pro zápis.

    V menu Nastavení-> Extra Menu-> Demon Setup pomocí OK zaškrtni "Activated Samba Server" a pro jistotu udělej restart boxu - mělo by to frčet.

    Netvrdím, že je to optimální postup, popisuju to, co jsem zrekonstruoval ze zbytků, co si pamatuju (už je to pár měsíců). Každopádně dej vědět, jestli Ti to pomohlo. Mimochodem, prošel jsem si slepou uličku, když jsem Sambu nainstaloval jako addon přímo z netu (Feed: official) - měla pár megabajtů, (kvůli toho jsem musel přelinkovat /usr/sbin na harddisk, do flash to nevešlo) a pak to téměř fungovalo, soubory byly z PC vidět, ale délka byla v giga a terabajtech - úplné nesmysly.

    Zdravím - Abrh
    Přiložené soubory Přiložené soubory

  8. #53
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.06.2005
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Thumbs up

    @ABRH

    Vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď, ale momentálne používam Miniroot a v ňom Gemini 2.1 a tam sú niektoré adresáre iné, takže sa to nedá presne overiť (img vo flash je SF, ale po niektorých eperimentoch som ho znefunkčnil a ešte nebol čas to preištalovať - rodina sa chce stále dívať...). Každopádne som používal súbory smbd a nmbd inej veľkosti a tieto tvoje sú aspoň na 7020 overené, takže budem laborovať s nimi. Bohužial ani pod Gemini (ani ped tým pod SF) sa mi manuálne nedarí uvedené súbory spustiť, atribúty 755 sú nastavené, ale po príkaze "/usr/sbin/smbd" a následne "ps | grep -i smbd" dostanem výpis " 725 root 520S grep -i smbd" a to aj napriek tomu, že niesom linuxák zrejme nesvedčí o bežiacom procese smbd (alebo sa mýlim?). Každopádne v XP sa mi to namapovať nedá. Ešte to budem skúšať, podám správu o výsledku.
    Ďakujem JUCA

  9. #54
    Registrovaný uživatel
    Založen
    19.04.2005
    Příspěvky
    6
    Post Thanks / Like
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    @juca

    Myslím, že při spouštění je důležitý parametr -D (jak je uvedeno ve skriptu samba.sh), to řekne sambě, že má fungovat jako daemon - služba na pozadí (ale taky nejsem v Linuxu moc kovaný). Přikládám ještě nějaké soubory, které jsem našel na disku...

    Zdravím Abrh
    Přiložené soubory Přiložené soubory

  10. #55
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.06.2005
    Příspěvky
    10
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Takže tu sú moje momentálne postrehy:
    -najpodstatnejšou vecou pre rozbehnutie samby bolo pridanie záznamu do súboru /etc/hosts tak ako sa píše na http://satelite.**********/showthrea...threadid=19753 , môj je teraz takýto:
    127.0.0.1 localhost.localdomain localhost
    192.168.1.4 dreambox

    -ostatné súbory som použil od Abrh-a (z prvého príspevku), samba sa dá v pohode spustiť telnnetom cez príkaz smbd. Veľkosti súborov sú správne a dá sa s nimi bez problémov pracovať .
    -automatické spustenie mi zatiaľ nefunguje, pritom skript som skúšal aj podľa varianty od Abrh-a aj podľa Peter.nr, aj veľa iných variácií, démon v EXTRA settings je aktivovaný a konfiguračný súbor sa zobrazuje v poriadku .

    Zatiaľ vďaka, majte sa Juca

  11. #56
    Registrovaný uživatel
    Založen
    19.04.2005
    Příspěvky
    6
    Post Thanks / Like
    Downloads
    3
    Uploads
    0

    Samba na 7020 a SF image

    Citace Původně odeslal juca
    Takže tu sú moje momentálne postrehy:
    -najpodstatnejšou vecou pre rozbehnutie samby bolo pridanie záznamu do súboru /etc/hosts tak ako sa píše na http://satelite.**********/showthrea...threadid=19753 , môj je teraz takýto:
    127.0.0.1 localhost.localdomain localhost
    192.168.1.4 dreambox

    -ostatné súbory som použil od Abrh-a (z prvého príspevku), samba sa dá v pohode spustiť telnnetom cez príkaz smbd. Veľkosti súborov sú správne a dá sa s nimi bez problémov pracovať .
    -automatické spustenie mi zatiaľ nefunguje, pritom skript som skúšal aj podľa varianty od Abrh-a aj podľa Peter.nr, aj veľa iných variácií, démon v EXTRA settings je aktivovaný a konfiguračný súbor sa zobrazuje v poriadku .

    Zatiaľ vďaka, majte sa Juca
    Ještě jsem pátral, jak to je udělané, že se mi ta samba pouští.
    v /etc/init.d/ mám soubor initenv, zde je jeho obsah:
    #!/bin/sh

    #/usr/local/sbin/corefile
    #/usr/local/sbin/fileswap
    /usr/local/sbin/samba.sh
    #/usr/local/sbin/sshdstart.sh


    Jak vidno, je v něm odkomentované spuštění skriptu pro sambu, experimentálně jsem si ověřil, že se to mění zaháčkováním/odháčkováním v extra menu/daemon setup/activated samba server. Zkus to zkontrolovat.
    Nicméně jsem nezjistil, za jakých okolností se tento skript volá... Jiné než SF obrazy neznám, možná je to jeho speciální vlastnost?

    Ostatní řádky evidentně slouží k aktivaci swapu, corefile a ssh, tedy pokud jsou odkomentované (bez # na první pozici).

    Ještě k souboru hosts v /etc/ - já tam mám řádek
    127.0.0.1 dreambox
    už nevím, jestli tam byl od instalace obrazu a nebo jsem ho tam připisoval, každopádně to s ním chodí a je to univerzální (netřeba to měnit se změnou IP adresy).

    Nevím, jestli to sem patří, ale já používám ještě opačnou vymoženost Dreamu (nebo spíš Linuxu) - filesystem cifs, pomocí kterého si můžeš do DB namountovat sdílené disky na Windowsech - tímto způsobem se dají na TV prohlížet digitální fotky přímo z PC nebo přehrávat MP3 a OGG.

    Zdar všem Dreamerům, Abrh

  12. #57
    alex
    Host
    Nainstaloval jsem na 7020 poslední SF image. Po instalaci newcamd 6.01 mi po stisknutí modrýho tlačítka vyskočí na obrazovce v oknu jakýsi paskvil. Nesetkal se s tím někdo ???? Díky

  13. #58
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal alex
    Nainstaloval jsem na 7020 poslední SF image. Po instalaci newcamd 6.01 mi po stisknutí modrýho tlačítka vyskočí na obrazovce v oknu jakýsi paskvil. Nesetkal se s tím někdo ???? Díky
    Pres ipkg si stahni emuset

  14. #59
    alex
    Host
    Citace Původně odeslal JirkaS
    Pres ipkg si stahni emuset
    Možná se zeptánm blbě, ale kdo ho najdu???

  15. #60
    Registrovaný uživatel
    Založen
    29.10.2002
    Příspěvky
    193
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal alex
    Možná se zeptánm blbě, ale kdo ho najdu???
    bud primo do dreamu ve feedu Addons, nebo tady

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. SF Team IMG V108_2406 Final Release
    Založil sath*ck v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 158
    Poslední příspěvek: 06.02.2005, 23:05
  2. SF Team IMG V108.1_3108 Final Release
    Založil sath*ck v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 111
    Poslední příspěvek: 25.12.2004, 18:05
  3. SF Team IMG V108_2406 Final Release
    Založil Neregistrovaný v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 0
    Poslední příspěvek: 05.07.2004, 21:22
  4. when new SF Team image?
    Založil robinhood1970 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 4
    Poslední příspěvek: 23.06.2004, 12:00
  5. SF Team IMG V3.3
    Založil asin86 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 8
    Poslední příspěvek: 24.05.2004, 18:23

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •