Stránka 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 78

Téma: Dreambox - aktuální klíče ??

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.05.2005
    Příspěvky
    7
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Dreambox - aktuální klíče ??

    Ahoj lidi, mám DreamBox 7000-S a mám ho teprve chvíli, takže nevím, kde najdu aktuální klíče, mám to na Astře a HotBirdu. Diky za kazde info .....

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    24.05.2005
    Příspěvky
    2
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zkus si procist tohle a hledat na netu a hledat a hledat tak jak v podstate kazdy kdo zacinal
    1. Tento článek je určen zejména pro lidi začínající s dreamboxem!!

    I já jsem kdysi začínal a vím kolik mi dalo práce než jsem se prohrabal těma všema diskusníma fórama a poskládal si jednotlivé střípky dohromady...(pokud jste absolutní nováčci tak vám doporučuji než začnete něco dělat jsi kompletně alespoň 2x přečíst dreambook )

    Odkaz na nejnovější verzi dreambooku :
    http://www.dreambook.unas.cz/DreamBOOK-343510.pdf
    (pozn.: neotvírejte přímo odkaz ale klikněte pravím a dejte uložit... v acrobatu to občas zlobí)

    Nyní bych uvedl postup jak zprovoznit DreamBOX se všemi emulátory,klíči, settingy atd.. :

    1)Pokud si koupíte nový DREAM tak počítejte s tím že v něm nebude vůbec nic ...(tedy pokud vám to tam někdo nenahraje :-)

    Tazkže jako první věc musíte nahrát firmware (image...img...atd)
    Je mnoho distribucí imagů...mezi nejznámější patří asi RuDream, SFTeam, TwisterX...atd. Který z vás použijete záleží na vás.
    Osobně doporučuji RuDream (je dle mého názoru stabilní a na menší chybky poměrně bezproblémový ,ale hlavně nechybí podpora jeho tvůrců... což se rozhodně poslední dobou nedá říct o SFTeam.

    Seznam programů které budete potřebovat :[/

    DreamUp (pro nahrátí imagu) .... odkaz na stáhnutí :
    http://www.dm7000.cz/
    jakmile se vám stránka načte klikněte na DOWNLOAD, potom zadejte přihlašovací jméno "root" a heslo "dreambox"
    -> Dreambox 7000 ->Software ->DreamUp -> DreamUp 2.14

    Dále budete potřebovat img RuDream 1.5.04 ..ten najdete na těch samých stránkách :
    -> Dreambox 7000 -> Firmware -> ruDREAM -> 107.4_rd_v20040501.1106.img

    Pro nahrátí settingů budete potřebovat program DreamBoxEdit
    Dreambox 7000 -> Software -> DreamboxEdit -> Dbe1.75.zip
    (Poznámka: před spuštěním programu je třeba zaregistrovat knihovnu midas.dll : tu provedete následovně : spustíte příkazový řádek a napíšete : „regsvr32 /u midas.dll“ potvrdíte entrem a hotovo)

    Settingy použijte ty od Likry (jsou výborné ay hlavně je Likra pravidelně aktualizuje)
    Dreambox 7000 -> Setting Likra

    V příloze přikládám kompletní klíče!! (pro SKY It,Polsat,Multivision,Prima Fila,Discovery,Animal planet,National Geo. atd)

    Nyní již máte vše potřebné a můžeme přejít k samotné instalaci :

    1)Spusťte DreamUp a nahrajte do Dreamu img RuDream 1.5.04
    (přesný postup je uveden v DreamBooku...str23)
    Doporučuji nechat jen COM , bez LAN...je to sice pomalejší ale nikdy se mi nestalo že by img nefungoval. Po naflashování vypněte dream z elektriky a po krátkém intervalu (10s) opět zapněte, zmáčkněte tlačítko "šipku nahoru" a držte jej tak dlouho dokud se vám na displeji Dreamu neobjeví nápis Flash erased.. poté čekejte než Dream nabootuje a zobrazí se vám na TV (tedy pokud ji máte připojenou :-) menu pro konfiguraci.

    Existuje mnoho metod jak nahrát nový img (root.cramfs atd)
    Záleží jen na vás jakou použijete.

    2) Další krok je úspěšné nakonfigurování sítě (pro nahrátí settingu,emulátorů,klíčů atd.)

    Takže zmáčkněte na dálkovém ovládači (dále jen DO) tlačítko LAME pro vyjetí z konfiguračního menu : dále stiskněte MENU->Setup->Expert Setup -> Communication Setup ... a nastavte to takhle:

    DHCP - nezaškrtávat!
    IP : 192.168.0.2
    Netmask: 255.255.255.0
    Type -> LAN
    Name server : IP adresa vašeho pc (např.: 192.168.0.1)
    Gateway : to samé co u Name server tzn.: 192.168.0.1
    Port: 80
    zaškrtnout Enable Network
    nakonec zmáčkni zelené tlačítko na DO pro uložení

    Nyní by jsi měl mět úspěšně nakonfigurované spojení mezi Dreamem a PC (na propojení použijte !!křížový!! LAN kabel (cross cable UTP)

    Nyní můžete spojení ověřit například v TotalCommanderu nebo jiném FTP klientu. ověření provedete následovně : zapnete TotalCommandera (stáhnout ho můžete např tady :
    ftp://www.slunecnice.cz/slunecnice/win/t/tcmd551.exe)

    kliknete na malou ikonku s nápisem FTP... dále dáte "Nové připojení" do Relace napište třeba "DREAM" do Hostitel napište adresu vašeho dreamboxu (192.168.0.2), jméno uživatele :root, heslo: dreambox
    poté kliknete na OK, vyberete ze seznamu DREAM a dáte připojit pokud se vám zobrazí v Commanderu složky z dreamboxu tak máte vyhráno. (...skoro :-) a vaše spojení mezi dreamem a pc je funkční.

    3) třetí krok bude nahrátí emu (software v dreamboxu který emuluje funkci CI modulu).

    Opět existuje mnoho možností jak příslušné EMU nahrát do Dreamu.

    Pro nováčky doporučuji stáhnout emu z internetu přes rozhraní v dreamu. Aby dream mohl stahovat soubory z internetu je třeba nastavit śíť kterou již však máme (krok 2) a nastavit sdílení připojení na našem pc. to uděláte následovně : ve windows: START-Nastavení- Ovládací panely- Síťová připojení - vyberete vaše připojení k internetu a kliknete na něj pravým - poté Vlastnosti - záložka Upřesnit - a zakliknete položku : Umožnit ostatním uživatelům v síti využívat připojení k internetu tohoto počítače. A je to (uvedený postup platí pro WinXP, s Win98 mají někteří lidi potíže: osobně jsem to nezkoušel ale dle mého názoru by to mělo chodit i pod Win98)

    Nyní se přes DO dostaneme do nabídky Manager addons
    (MENU-Setup-External addons- Manager addons) a dáme Download emus. Pokud se nám načte katalog s emu tak je vše v pořádku a dream může příslušné emu z internetu v pohodě stáhnout)

    Stáhněte jsi tyto emu :
    UCAS (s2 v. 30.05.04)
    MGcamd (v 2004-05.30)

    po nainstalování UCAS se provede restart poté se dostanete opět do katalogu dáte stáhnout MGcamd poté automat.instalace a restart.... hotovo ..máte úspěšně nahrané EMU v dreamě

    3a) třetí krok bude nahrátí emu (software v dreamboxu který emuluje funkci CI modulu).

    Opět existuje mnoho možností jak příslušné EMU nahrát do Dreamu.

    Pro nováčky doporučuji stáhnout emu z internetu přes rozhraní v dreamu. Aby dream mohl stahovat soubory z internetu je třeba nastavit śíť kterou již však máme (krok 2) a nastavit sdílení připojení na našem pc. to uděláte následovně : ve windows: START-Nastavení- Ovládací panely- Síťová připojení - vyberete vaše připojení k internetu a kliknete na něj pravým - poté Vlastnosti - záložka Upřesnit - a zakliknete položku : Umožnit ostatním uživatelům v síti využívat připojení k internetu tohoto počítače. A je to (uvedený postup platí pro WinXP, s Win98 mají někteří lidi potíže: osobně jsem to nezkoušel ale dle mého názoru by to mělo chodit i pod Win98)

    Nyní se přes DO dostaneme do nabídky Manager addons
    (MENU-Setup-External addons- Manager addons) a dáme Download emus. Pokud se nám načte katalog s emu tak je vše v pořádku a dream může příslušné emu z internetu v pohodě stáhnout)

    Stáhněte jsi tyto emu :
    UCAS (s2 v. 30.05.04)
    MGcamd (v 2004-05.30)

    po nainstalování UCAS se provede restart poté se dostanete opět do katalogu dáte stáhnout MGcamd poté automat.instalace a restart.... hotovo ..máte úspěšně nahrané EMU v dreamě
    ]
    Otazka znie.
    Ako sa sa nahravaju emu do DB, ak clovek nema doma pripojenie na internet?
    Pokud nemáš připjení na internet tak ti zbyývá asi už jen manuální instalace (internet stejně budeš potřebovat pro stažení EMU, jedině že by jsi si ho naprogramoval sám v C++ .... :-)
    Ale dnes má již skoro každý inet takže to by něměl být problém.

    1) Stáhni si příslušný EMU ze stránek, které jsem uvedl výše (tzn.: www.dm7000.cz
    jméno : "root" hesloí : "dreambox" )

    Reakce na příspěvek : Ano máte pravdu na stránkách www.dm7000.cz se tyto EMU skutečně nenachází proto jsem je pro vás přichystal v příloze (pátý příspěvek pod tímto)

    Momentálně doporučuji dva EMU kzteré by ti měli postačit na rozkódování všech prozatím dostupných paketů :

    UCAS (s2 v. 30.5.04) (pozn.: někdy se uvádí se jako "scam")
    MGCamd (v. 2004 -0530)

    Samosřejmě pokud bude k dispozici novější verze tak šáhni radši po ní!

    2) Nyní se dá postupovat asi dvěma způsoby jak EMU dostat do přijímače.:

    a) ve formě addonu
    b) manuální instalace spočívající v zkopírování emu do příslušného adresáže a nastavení atribut (CHMOD)

    Pro začínající je dle mého názoru jednodušší možnost a) která je však podmíněna tím že váš emu bude mít koncovku *.*tar.gz
    např: UCAS300504.tar.gz (někdy taky UCAS300504.tar.bz2 ... v takovémto případě stačí přepsat koncovku (např v TotalCommanderu) na gz tzn. UCAS300504.tar.gz ...většinou to funguje)

    jakmile máme soubor (archiv) takto nachystám, připojíme se přes FTP na dream a náš archiv nahrajeme do adresáře tmp (var/tmp)

    Poté se dostaneme do menu Mannager Addons v DREAMBOXU
    (MENU-Setup-External addons-Manager addons) kde zvolíme možnost Manual install. Nýní by jsme měli vidět již náš připravovaný soubor, najedeme na něj a potvrdíme ok, po instalaci následuje atomat. restart . A vše je hotovo EMU je připraven na dekód.

    (pokud jste alespoň trochu zdatní v LINUXU tak si takovýto soubor tar.gz hravě vytvoříte z čehokoliv)

    Možnost b) nastaně většinou tehdy nemámeli EMU ve formě addonu. tzn že máme pouze soubory např scam (většinou bez koncovky) a nějaké klíče k tomu. (Tuto metodu moc nepoužívám, jsem příliš pohodlný tvor :-) ale nic nemám proti její funkčnosti ba naopak ... alespoň víte kde jste co nahráli což se u addonu říct nedá, ale to jen tak bokem)

    Postup je asi takový :
    1)stačí nakopírovat soubor s EMU (scam) do adresáře bin (var/bin)
    a změnit jeho atribut (např pomocí TCommandera) na 755
    Nahrát příslušné klíče do složek scce a keys a poté restartovat dream . to je vše.

    Nováčkům doporučuji jsi sehnat EMU ve formě addonu (tar.gz)

    4) Nahrajem klíče ,které přikládám v příloze, přes TotalCommandera do dreamboxu. Připojíme se (viz.postup víše) k dreamu a do složky var dáte zkopírovat složky KEYS a SCCE ...kdyby s něčím otravoval tak dejte Přepsat Vše.

    Nyní máte nahrané EMU i s klíčemi.

    5) pátý krok spodčívá v nahrátí settingů které jste si stáhly (třeba od Likry) Settingy nahrajete pomocí programu DreamBoxEdit (Postup je dreambooku na straně 42)

    Doporučuji si v boquetech vytvořit dvě nové složky např. : UCAS a MGCamd do kterých jsi následně přetáhnete pořady na které se budete chtít dívat podle toho jaký emu používají. Poté v dremě stačí nastavit (modré tlačítko) používání emu pro celý boquet.

    Problém je totiž v tom že když změníte EMU u určitého kanálu tak vám sice dream napíše že emulátor úspěšně nastartoval ale vy máte na obrazovce stále tmu...teprve po přepnutí na jiný kanál a opětném vrácení na náš kanál je obraz dekódován (tedy pokud máte klíče, jakože máte :-) viz příloha (nečekejte ale že se budete dívat na premiéru :-) to je zatím hudba budoucnosti.

    6) dívejte se až do zblbnutí ... vše již m áte nachystáno pro příjem "Pay TV" zadarmiko :-) (samosřejmě jen za účelem zkoumání ;-)

    Doporučuji pořady např. z 13E Hotbird:
    SKY Italia (požívá emu UCAS -nastavíte modrým tlačítkem)
    Prima Fila (UCAS)
    Multivision (MGCamd)
    POLSAT (UCAS)
    Animal Planet ,Discovery Chanel - oboje v Nagravision (UCAS)
    National Geo (UCAS)

    Doporučuji si vytvořit boquet UCAS a boquet MGCamd a do nich nasypat pořady podle toho který emu používají, poté nastavit používání emu pro celý boquet. Tímto vám odpadnou problémy s přepínáním emu

    No nevím...chtěl jsem napsat nějaký stručný postup pro nováčky a mám takový pocit že se mi spíš podařilo napsat takový malý dreambook... :-) Doufám že vám to alespoň trochu pomože, zejména začátečníkům.

    Hlavní je se nevzdávat a mít pevné nervy!!! na všechno časem přijdete! chcete hodně číst a číst a číst a sem tam se někoho optat naradu..

  3. #3
    lufi
    Host
    Vyborny navod, zda sa mi ze som narazil na konecne kvalitne forum co sa o druhom nemenovanom neda povedat............

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.05.2005
    Příspěvky
    7
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    diky za vyborny navod moc dekuji chci se te jeste zeptat mam v dremu sf team na pozadi tv je tapeta s tucnakama kde najdu klice na ten program ze bych prepsal jenom klice diky moc tesim se na odpoved

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    30.01.2005
    Příspěvky
    16
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    na klicky zkus www.key-sat.com/upload, klicu je tam spousta na ruzne, nebo tady http://www.croteam-sat.org/aploud/in...1f7c7ad3f41db6

  6. #6
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal metry
    diky za vyborny navod moc dekuji chci se te jeste zeptat mam v dremu sf team na pozadi tv je tapeta s tucnakama kde najdu klice na ten program ze bych prepsal jenom klice diky moc tesim se na odpoved
    Metry,

    dnes jsem objevil zdařilý addon s klíči zde:

    http://upload.dvhk.pl/content.php?id=19228

    (musíš být trpělivý, včera mi ta stránka vůbec nešla a dnes jsem se na ní dostal po dost dlouhé době)
    bob

  7. #7
    vinci
    Host

    prima fila

    ahoj nemam dreama dlouho a chci se zeptat na jednu vec.
    hned v druhem prispevku bylo zmineno ze jde rozkodovat prima fila.mam 500ku, v ni newcam5.28 a radegasta a nepodarilo se mi ji rozkodovat.
    jde to v tento okamzik necim nebo ne? klice se mi tahaji pres nejaky program do pocitace a ten to pak sipe do dreama. update addonu (newcam a jine dekodery) primo v dremu nejak nefunguji..jo zapomnel jsem rict, ze mam SF image.pak si take nedokazu poradit s aktualizaci klicu primo v nastaveni newcamu. je tam volba na update z netu, ta stanka nejde. tak jsem nekde nasel funkci stanku(podle meho soudu) a vyeditoval prislusny soubor a stale nic. jinak stahovani titulku a jinych addonu jde. netusite cim by to mohlo byt?

  8. #8
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal vinci
    ahoj nemam dreama dlouho a chci se zeptat na jednu vec.
    hned v druhem prispevku bylo zmineno ze jde rozkodovat prima fila.


    mam 500ku, v ni newcam5.28 a radegasta a nepodarilo se mi ji rozkodovat.
    jde to v tento okamzik necim nebo ne?

    klice se mi tahaji pres nejaky program do pocitace a ten to pak sipe do dreama. update addonu (newcam a jine dekodery) primo v dremu nejak nefunguji..
    jo zapomnel jsem rict, ze mam SF image.pak si take nedokazu poradit s aktualizaci klicu primo v nastaveni newcamu. je tam volba na update z netu, ta stanka nejde.
    tak jsem nekde nasel funkci stanku(podle meho soudu) a vyeditoval prislusny soubor a stale nic. jinak stahovani titulku a jinych addonu jde.

    netusite cim by to mohlo byt?
    1. primafila nejde - kóduje v NDS - jde jen na oficial karty
    2. Newcamd v5,28 je historie - modernizuj na verzi 6,0 nebo 6,1 - v těch jde i viaccess2
    3. Softcam.key si můžeš stáhnout přímo Dreamem, pokud je připojený na Net.
    Modré tl. - keyupdate - a vybereš si, co chceš a je momentálně funkční...

    Klíče a emulátory jsou soubory, které se dají nakopírovat do příslušných
    adresářů v Dreamu přes FTP rozhraní pomocí totalcommanderu. Dream a PC musí být spolu propojeny buď přímo mezi sebou překříženým LAN kabelem nebo PC a DB mohou být připojeny například na společný router...

    4. Pokud si pročteš příspěvky o Dreamboxu a softwaru SF team, dočteš se mimo jiné také, že SF team nebude z pochopitelných právních důvodů dále poskytovat addony s klíči.
    Obecně se dá říci, že na uploadech a fórech je možné klíče stáhnout. Například polské uploady a funkční addon keys.ipk pro SF image se objevuje při nějakých změnách -
    třeba tento upload: http://upload.dvhk.pl/

    (28.5. se tam objevil opravený addon-xxxxkeys-sf-xx.ipk a jde s ním, nejen Polsat ale vše, co může...)

    Smiř se s tím, že "nic není dokonalé" ale dobré soubory se najít dají...
    bob

  9. #9
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.08.2004
    Příspěvky
    17
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Příteli, asi píšu pozdě, ale nemůžu najít avizované přílohy. Poradíš, kde se dostat k některým klíčům??? AF team to asi vzdal...

  10. #10
    Registrovaný uživatel
    Založen
    29.10.2002
    Příspěvky
    193
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal kralova
    Příteli, asi píšu pozdě, ale nemůžu najít avizované přílohy. Poradíš, kde se dostat k některým klíčům??? AF team to asi vzdal...
    klicu je vsude plno, staci hledat

    http://dvb-upload.com/index.php?acti...load&pid=24358
    http://upload.dvhk.pl/content.php?id=19770

  11. #11
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.08.2004
    Příspěvky
    17
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Diky za radu, jeste mi nikdo nikdy neodpovedel. Ani ted jsme to nečekali, tak jsme si to precetli teprve ted. Mezi tim jsme vsak obevili Geminy
    a tam jde temer vse.

    http://www.dreamboxworld.com/dbw/main.htm

    Jeste jednou dik!!!

  12. #12
    Registrovaný uživatel
    Založen
    29.10.2002
    Příspěvky
    193
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal kralova
    Diky za radu, jeste mi nikdo nikdy neodpovedel. Ani ted jsme to nečekali, tak jsme si to precetli teprve ted. Mezi tim jsme vsak obevili Geminy
    a tam jde temer vse.

    http://www.dreamboxworld.com/dbw/main.htm

    Jeste jednou dik!!!
    my mame taky vse
    http://sfteam.anfy.cz

  13. #13
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.08.2004
    Příspěvky
    17
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal jabs
    my mame taky vse
    http://sfteam.anfy.cz
    Dík, budu zkoušet několik následujících večerů a nocí...
    Přišel již někdo na to, proč se u verze 1.09 po delším vypnutí dream nerozběhne??? K.

  14. #14
    Registrovaný uživatel
    Založen
    11.06.2005
    Příspěvky
    1
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Moze mi niekto poslat nejaky najlepsie najnovsi Dreambook na luboss11@pobox.sk. Na tej stranke to akosi nejde stiahnut. Dakujem

  15. #15
    Registrovaný uživatel
    Založen
    28.05.2005
    Příspěvky
    71
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jak nastavit dreambox..???
    Založil tunklt v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 25
    Poslední příspěvek: 23.04.2006, 20:50
  2. Dreambox
    Založil gonar v sekci fóra Fórum - Info - Faq
    Odpověďmi: 2
    Poslední příspěvek: 27.10.2004, 12:20
  3. Dreambox login failed
    Založil peter05 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 10.08.2004, 22:26
  4. Dotaz Dreambox a UPC
    Založil 1620 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 2
    Poslední příspěvek: 02.05.2004, 21:54
  5. C*n*x for Dreambox
    Založil bob v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 7
    Poslední příspěvek: 23.04.2004, 21:41

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •