Zobrazují se odpovědi 1 až 12 z 12

Téma: Problém s aktualizací Dreamboxu

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    02.01.2005
    Příspěvky
    26
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0

    Problém s aktualizací Dreamboxu

    Zdravím,mám problém s nastartováním Dreamboxu. Po přehrání nové verze SF už nenaběhl, na displayy svítí jen DREAMmultimedia na tv černo.

  2. #2
    olino
    Host
    zmacki horne tlacitko pri nabehnuti dreamu a drz pokial nezasvieti flash errase

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal tvr
    Zdravím,mám problém s nastartováním Dreamboxu. Po přehrání nové verze SF už nenaběhl, na displayy svítí jen DREAMmultimedia na tv černo.
    Tvr,

    z Tvého příspěvku není jasné, jaký máš přijímač a ani metoda, kterou jsi dělal aktualizaci, natož potom název verze - datum - souboru SF109xxxx.img.

    Podle toho, jak to vidím já, Ti nebude prosté "flash erase" asi stačit.
    Stalo se mi něco podobného u jednoho z posledně dodaných DM7000. Musel jsem po sériovém portu instalovat starou verzi 108, nastartovat Dream s "flash erase", nastavit IP a potom metodou "root.cramfs" jsem nakopíroval do
    /tmp/*.*
    přejmenovaný image na root.cramfs a pomocí menu Dreamu jsem instaloval nový image SF109. Teprve potom mi šlo na nové SF109 udělat "flash erase".
    Nastavil jsem Dreama, instaloval addony a setting a od té doby to jde.
    bob

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    02.01.2005
    Příspěvky
    26
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ahoj. Mám DM7000. Přes síťový kabel a TCMD jsem tam poslal verzi sf_img_7000_20050410_2125 bylo to ze stranky sfteam.anfy.cz .
    Poslední img byl taky sf ze začátku toku 2005. Spustil jsem ho manualní instalací z menu, pak se to restartovalo zmačkl jsem horní tlačítko (nevím jestli ne brzy) a od té doby s tím nemohu hnout - svítí jen DREAMmultimedia a na horní tlačítko to nereaguje. Nešlo by to oživit přes sériový kabel?Neznám však postup.

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal tvr
    Ahoj. Mám DM7000. Přes síťový kabel a TCMD jsem tam poslal verzi sf_img_7000_20050410_2125 bylo to ze stranky sfteam.anfy.cz .
    Poslední img byl taky sf ze začátku toku 2005. Spustil jsem ho manualní instalací z menu, pak se to restartovalo zmačkl jsem horní tlačítko (nevím jestli ne brzy) a od té doby s tím nemohu hnout - svítí jen DREAMmultimedia a na horní tlačítko to nereaguje. Nešlo by to oživit přes sériový kabel?Neznám však postup.
    Tvr,

    jako první opatření bych Ti doporučil vypnout Dreama ze sítě cca na 10 minut a potom jej síťovým kabelem znovu zapnout. někdy to pomůže, pokud ta instalace proběhla dobře.
    Když nenaběhne, instaluj nějaký image 108 po sériovém portu a teprve potom tu SF 109.
    Postup jsem napsal nedokonalou Angličtinou v tomto příspěvku:

    http://satforum.cz/showpost.php?p=9577&postcount=2

    Je tam i program DreamUP. Pokud Ti to nebude stačit, napiš mi na PM Tvůj e-mail.
    bob

  6. #6
    Registrovaný uživatel
    Založen
    02.01.2005
    Příspěvky
    26
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Tak jsem tam dostal ten poslení SF přes seriový kabel. Šlo to na poprvé a v pohodě. Teď budu zkoušet instalovat ten nový formát souborů ipk.
    Díky za pomoc.

  7. #7
    Registrovaný uživatel
    Založen
    02.01.2005
    Příspěvky
    26
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Tak EMU tam šly v tom formátu ipk docela v pohodě, ale klíče se mi dlouho nedařilo tam dostat. Zkoušel jsem to taky v tom ipk do /tmp , instalace jokoby proběhla, ale žádné kódy se v příslušných adresářích neobjevily.
    Jaký je správný postup?

  8. #8
    Registrovaný uživatel
    Založen
    29.10.2002
    Příspěvky
    193
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal tvr
    Tak EMU tam šly v tom formátu ipk docela v pohodě, ale klíče se mi dlouho nedařilo tam dostat. Zkoušel jsem to taky v tom ipk do /tmp , instalace jokoby proběhla, ale žádné kódy se v příslušných adresářích neobjevily.
    Jaký je správný postup?
    je otazka cemu rikas "jakoby probehla"
    duvodu proc se soubory v adresarich neobjevily muze byt nekolik
    pro jistotu si nastav (zlute tlacitko v instalacnim ipkg menu) v ipkg pluginu "Force Overwrite"
    pokud intalace neprobehne korektne ani potom, zjisti si kolik mas volne pameti
    telnetem se pripoj k dreamu a prikazem "df -h" zjistis volne misto, pokud jsi intstaloval vice emulatoru do flash pameti muzes ji mit plnou

  9. #9
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    to Tvr - souhlasím s Jabsem

    Je to tak, jak píše Jabs. Asi jsi přeplnil paměť a klíče jsi tam dával jako poslední, tak tam nešly...

    Spoj se s DB telnetem, napiš příkaz: df
    ve "var" by Ti to nemělo ukázat víc jak 87% a to i s klíči. Jinak je i provoz potom nespolehlivý.
    bob

  10. #10
    Registrovaný uživatel
    Založen
    02.01.2005
    Příspěvky
    26
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Tak jsi měl pravdu, byla moc plná paměť. Pro jistotu jsem to přeinstaloval celé i s img. Nebyl jsem si jistý co se smaže při flash erase. Nikde o tom není žádná zmínka. Je možné smazat jen flash paměť a znovu instalovat na původní img? Ještě mě napadlo kdybych to dal instalovat na HDD vešlo by se mi tam těch EMU víc?

  11. #11
    Registrovaný uživatel
    Založen
    29.10.2002
    Příspěvky
    193
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal tvr
    Tak jsi měl pravdu, byla moc plná paměť. Pro jistotu jsem to přeinstaloval celé i s img. Nebyl jsem si jistý co se smaže při flash erase. Nikde o tom není žádná zmínka. Je možné smazat jen flash paměť a znovu instalovat na původní img? Ještě mě napadlo kdybych to dal instalovat na HDD vešlo by se mi tam těch EMU víc?
    na HDD samozrejme nejsi limitovan pameti, otazka je smysl pouzivani vice emu
    pro experimentovani a sdileni ano
    pro poslech asi ne

  12. #12
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal tvr
    Tak jsi měl pravdu, byla moc plná paměť. Pro jistotu jsem to přeinstaloval celé i s img. Nebyl jsem si jistý co se smaže při flash erase. Nikde o tom není žádná zmínka. Je možné smazat jen flash paměť a znovu instalovat na původní img? Ještě mě napadlo kdybych to dal instalovat na HDD vešlo by se mi tam těch EMU víc?
    Tvr,

    Jabs už Ti odpověděl. Já bych Ti doporučil instalovat Newcamd 6,01, Mgcamd 0705 a Radegast v3 final.
    K provozu potom používej Newcamd. Na sdílení se dobře hodí Mgcamd, umí sdílet jak proti Newcamu, tak proti Radegastu.

    K "flash erase":

    Pokud provedeš kdykoliv flash erase, vrátí se Ti vždy původní nastavení jako po první instalaci do Dreamu. Vymaže se celá přepisovatelná část paměti.

    V menu DB u SF image můžeš flash erase udělat také pomocí DO:
    - hlavní menu
    - nastavení
    - expert nastavení
    - factory reset (tovární nastavení nebo je také použit výraz základní nastavení)
    Spustit, potvrdit, počkat do konce nastavit základ a potom do Dreama nainstalovat setting, přidat satelity, instalovat emu a keys...
    bob

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FW 4.0 - Image SF - problém s motorem
    Založil Alpy v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 2
    Poslední příspěvek: 17.06.2005, 09:34
  2. SF img a problém ze síti
    Založil dared v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 31.05.2005, 09:11
  3. Dreambox 5620S - problém se sítí
    Založil Barbar v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 6
    Poslední příspěvek: 15.02.2005, 09:31
  4. Problém s TPS
    Založil Vlado v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 08.01.2005, 22:33
  5. Problém s Bootováním Dreamu
    Založil dr-N v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 05.09.2004, 12:55

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •