Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Téma: problem s instalaci motoru sg2100 pro DB5620

  1. #1
    josef28
    Host

    problem s instalaci motoru sg2100 pro DB5620

    zdravim
    koupil sem si motor k dreamboxu a uz dva dny se ho pokousim nastavit
    problem je nasledujici... jedine co jsem nastavil spravne je astra19E... kdyz natocim motorem na jakoukoliv stanici jinou tak ji to nenajde... natoci se spravne ale na dane pozici proste neni signal...nebo je ale tak slaby ze se mi to neodskrkne

    doted jsem nastavoval nasledovne.... v nabidce satelity jsem nastavil nasteveni pro motor disg... otevrelo se mi nastaveni pro vsechny satelity...
    pak sem vlezl do nastaveni motoru a tam zadal gotoxx a nastavil severni sirku a delku vychodni dle mista kde bydlim....
    pak sem zadal manualne prvni satelit a to je asstra 19e jako ten od ktereho se ma tocit na ostatni...

    ovsem at natacim kam natacim vzdycky mi funguje jen kdyz se vratim na tu astru....

    nema nekdo nejake zkusenosti????? co muze byt spatne??????

    pro Boba.... tak myslim ze jsem si ten motor nemel kupovat sem z toho nestastnej a asi radeji budu mit formuli jedna a budu s ni jezdit na dvojku po dvorku nez dostat infarkt na strese
    asi sem si mel koupit ty Brejle a jen dva tri prijimace a hotovo....

    nebo najde se tu nekdo kdo tomu rozumi????

    dik za brzkou odpoved vsem

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    28.05.2005
    Příspěvky
    71
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Parabolu s motorom treba presne nastaviť tu nájdeš návod :http://www.vzduchem.wz.cz/skystar2.htm

    Ešte ma napadlo. Nemáš náhodou prepojený dream s iným sat.príjmačom?
    Naposledy upravil Zako : 27.07.2005 v 21:16

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal josef28
    zdravim
    koupil sem si motor k dreamboxu a uz dva dny se ho pokousim nastavit
    problem je nasledujici... jedine co jsem nastavil spravne je astra19E... kdyz natocim motorem na jakoukoliv stanici jinou tak ji to nenajde...
    ...pak sem zadal manualne prvni satelit a to je asstra 19e jako ten od ktereho se ma tocit na ostatni...

    ovsem at natacim kam natacim vzdycky mi funguje jen kdyz se vratim na tu astru....

    nema nekdo nejake zkusenosti????? co muze byt spatne??????

    pro Boba.... tak myslim ze jsem si ten motor nemel kupovat sem z toho nestastnej a asi radeji budu mit formuli jedna a budu s ni jezdit na dvojku po dvorku nez dostat infarkt na strese
    asi sem si mel koupit ty Brejle a jen dva tri prijimace a hotovo....

    nebo najde se tu nekdo kdo tomu rozumi????

    dik za brzkou odpoved vsem
    Už jsi to někdy dělal ? NE. Když to mermocí chceš nastavi sám, musíš mít tu trpělivost a snažit se pracovat PŘESNĚ.
    (Druhá varianta je, nechat si to nastavit profesionálem.)

    Hned první chyba, kterou jsi udělal, že jsi nastavoval "ručně" - to nesmíš. Buď tedy všechno ručně, nebo všechno GOTO X.

    Jak z toho:
    RESET MOTORU:
    1. Vypni v menu Dreamu - zruš to zaškrtnutí - GOTO X. Nech DB zapnutý.
    2. Pomocí tlačítka na motoru - Stojíš za stožárem, díváš se směrem příjmu -
    vpravo zespodu je tlačítko na ruční směrování.
    Stiskneš jednou a držíš - točí na západ. (vpravo)
    Stiskneš dvakrát po sobě - točí na východ. (vlevo)
    NASMĚRUJ motor tlačítkem do nulové polohy hřídele.
    (Stupnice je nahoře na skříni, nula uprostřed a na hřídeli je nálitek-šipka.)
    3. Vlevo dole ve skříni motoru je dirka asi 1mm, pod kterou je uvnitř skříně
    skryto tlačítko na Reset. Tenkým šroubováčkem (nebo narovnanou
    spínkou na spisy) stiskni to tlačítko uvnitř a podrž stisknuté cca 3sec.
    Udělal jsi reset motoru. Teď můžeme teprve začít s nějakým nastavováním.

    NASTAVENÍ MOTORU PŘI MONTÁŽI:

    1. Stožár je kolmý.
    (Jakýkoliv náklon směrem východ západ se kompenzuje při montáži jen velmi obtížně. Náklon sever - jih se dá kopenzovat pokud máš k dispozici vodováhu a úhloměr. Je to ale také obtížné. S kompenzací náklonu mají problémy i ostřílení profesionálové.)
    2. Parabola je držákem namontovaná na rovnou část ohnutého hřídele
    motoru, (asi do středu, nebo výš, s ohledem na bezpečí přívodních
    kabelů). Její směr - směr výložníku s konvertorem je rovnoběžný s
    bočnicemi motoru.
    3. Na levé bočnici držáku motoru je stupnice LATTITUDE. To je zemská šířka.
    Vyjadřuje (na severní polokouli zaklonění motoru k severu o
    Polární úhel = úhel, o který je potřeba hřídel otáčení motoru zaklonit aby
    byl hřídel otáčení motoru rovnoběžný s osou otáčení Země.
    Na skříni motoru na levém boku, v obloučkovém výřezu před levým bočním
    dolním šroubem je trojúhelníkový nálitek - šipka směřující nahoru proti
    stupnici.
    NASTAV šipku proti stupnici na číslo severní šířky Tvé zemské polohy.
    (Praha 50, Č.Budějovice, Brno cca 49) - Utáhni šrouby.
    4. V Dreamboxu v nastavení satelitů jdi do horního řádku,- OK -
    nastav v rolovátku na řádek "více satelitů... motor DiseqC.." - OK. Ulož zeleným tl.
    5. Jdi do nastavení motoru,
    - zaškrtni x "použít funkci GOTO X"
    - nastav zeměpisnou délku své zemské polohy
    - nastav zeměpisnou šířku své zemské polohy
    - ulož - zeleným tl.
    Odejdi z menu "exit" x krát.
    6. Najeď do menu TV kanálů, najdi FTA kanál z Astry, dej OK.
    Motor se natočí někam, kde by ta Astra měla být. Teď jí musíš najít.
    7. Zapni si indikaci signálu:
    menu - Nastavení - Hledání služby - Satelity
    8. Povol trochu šrouby montáže motoru na stožáru a směruj nyní
    otáčením celé montáže motoru s anténou po ose stožáru, až zachytíš
    signál z Astry. (hrubý směr už znáš)
    Najdi nejsilnější signál podle stupnice SNR.
    Utáhni motáž držáku motoru na stožáru.
    9. ZKONTROLUJ KOLMOST MOTORU vodováhou přiloženou k levé i pravé
    bočnici. Motor nesmí být nakloněn ! (Kdyby přece, musíš to vyrovnat !)
    10. Nastav přesně elevaci paraboly na nejsilněší signál SNR.
    (Povol šrouby na držáku paraboly, tak, aby šla ztuha naklánět nahoru a
    dolů. Zvedni výše a pomaloučku pokračuj dolů, až budeš mít SNR
    nejsilnější. (nastavuj uchopením za držák NE ZA PLECH PARABOLY !)
    Potom to utáhni.
    Indikátoru chvíli trvá, než zareaguje, chvíli načítá vzorky, potom ukáže
    údaj - proto pomalu...)
    11. Jdi k Dreamu, zvol si nějaký kanál třeba z Hot Birdu. Měl bys to tam mít.
    Vyzkoušej si další satelity.

    Jemné dosměrování můžeš udělat na nějaké slabším satelitu změnou čísla
    Tvé zemské délky. Změna, která má význam je cca po 0,1 stupně.
    (Příklad: Tvá skutečná zeměpisná délka je 14,500 východně. Změníš číslo o 0,1 stupně na 14,600. Sleduješ úroveň SNR - je větší, pokračuješ dál o 0,1 na 14,700. Když klesá SNR, vrátíš se zpět, kde to bylo nejlepší. To platí i na druhou stranu.:14,400, 14,300... Cíl je nastavit co největší SNR.)

    Nediv se, kdybys při Tvé motáži měl montážní rozdíl i 1 celý stupeň...
    Na těch slabých satelitech se to dá potom opatrně dosměrovat pootočením celé montáže na stožáru.
    Chce to si s tím pohrát.

    Zkus to ! Normálně to chodí.
    Naposledy upravil bob : 28.07.2005 v 11:07
    bob

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    31.05.2005
    Příspěvky
    25
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0

    Nastavení paraboly

    Příspěvek od Boba je vyčerpávající , jen snad bych doplnil k bodu 2- montáže.
    Nastav si aspoň orientační elevaci na anténě .
    Nevíš - li kolik , pokusím se Ti pomoci. Nevím
    jakou máš parabolu , a hlavně, jaký rozsah hodnot máš na elevační stupnici paraboly.U motoru je to jednotné, ale na anténách bývá ledacos.
    Já např. mám nastavenou elevaci pro orientaci asi takto:
    Dám-li olovnici nebo vodováhu ke spodnímu okraji anteny,
    na horním konci mám odklon asi 10 cm pro antenu 85 cm na výšku. Mám antenu 85 / 75 cm. /Pro okolí Prahy , co se sev.šířky týče. Máš-li barák na Malorce , bude to samozřejmě jiné/

    Nastavíš - li si aspon orientačně elevaci anteny,
    bude se Ti pak lépe a hlavně rychleji vše dolaďovat.
    Zdraví Tě Alpy.

  5. #5
    josef28
    Host

    jo

    ahoj bobe
    udelal jsem to skoro podobne jako jsi napsal.... tohle je opravdu vycerpavajici popis....
    naladil sem nejake satelity... kolem 19E.... je zde ovsem jeden problem...
    ta funkce gotoX mi nejak divne funguje.... i se zadanim presne polohy.... tak jsem to ladil vsechno rucne a to uz se darilo mnohem lip....
    jako zaklad mam astru 19.2E... chytam hotbird... eurobird...astru28:5E.... taky se na chvilklu zadarilo thor1W... ovsem pak uz zmizel signal...
    problem bude asi tim ze opravdu pokud clovek nema absolutne kolmy stozar je v haji..... coz me mrzi.... musel bych pro satelit vyrobit novou trubku....
    takze mam co mam... od tech 28.5E do 3E ....
    takze diky....
    ted budu premyslet ovsem na co se tam da vubec divat.... jak tak totiz zjistuju mozna by mi uplne stacil hotbird a astra 19.2...
    dik


    Citace Původně odeslal bob
    Už jsi to někdy dělal ? NE. Když to mermocí chceš nastavi sám, musíš mít tu trpělivost a snažit se pracovat PŘESNĚ.
    (Druhá varianta je, nechat si to nastavit profesionálem.)

    Hned první chyba, kterou jsi udělal, že jsi nastavoval "ručně" - to nesmíš. Buď tedy všechno ručně, nebo všechno GOTO X.

    Jak z toho:
    RESET MOTORU:
    1. Vypni v menu Dreamu - zruš to zaškrtnutí - GOTO X. Nech DB zapnutý.
    2. Pomocí tlačítka na motoru - Stojíš za stožárem, díváš se směrem příjmu -
    vpravo zespodu je tlačítko na ruční směrování.
    Stiskneš jednou a držíš - točí na západ. (vpravo)
    Stiskneš dvakrát po sobě - točí na východ. (vlevo)
    NASMĚRUJ motor tlačítkem do nulové polohy hřídele.
    (Stupnice je nahoře na skříni, nula uprostřed a na hřídeli je nálitek-šipka.)
    3. Vlevo dole ve skříni motoru je dirka asi 1mm, pod kterou je uvnitř skříně
    skryto tlačítko na Reset. Tenkým šroubováčkem (nebo narovnanou
    spínkou na spisy) stiskni to tlačítko uvnitř a podrž stisknuté cca 3sec.
    Udělal jsi reset motoru. Teď můžeme teprve začít s nějakým nastavováním.

    NASTAVENÍ MOTORU PŘI MONTÁŽI:

    1. Stožár je kolmý.
    (Jakýkoliv náklon směrem východ západ se kompenzuje při montáži jen velmi obtížně. Náklon sever - jih se dá kopenzovat pokud máš k dispozici vodováhu a úhloměr. Je to ale také obtížné. S kompenzací náklonu mají problémy i ostřílení profesionálové.)
    2. Parabola je držákem namontovaná na rovnou část ohnutého hřídele
    motoru, (asi do středu, nebo výš, s ohledem na bezpečí přívodních
    kabelů). Její směr - směr výložníku s konvertorem je rovnoběžný s
    bočnicemi motoru.
    3. Na levé bočnici držáku motoru je stupnice LATTITUDE. To je zemská šířka.
    Vyjadřuje (na severní polokouli zaklonění motoru k severu o
    Polární úhel = úhel, o který je potřeba hřídel otáčení motoru zaklonit aby
    byl hřídel otáčení motoru rovnoběžný s osou otáčení Země.
    Na skříni motoru na levém boku, v obloučkovém výřezu před levým bočním
    dolním šroubem je trojúhelníkový nálitek - šipka směřující nahoru proti
    stupnici.
    NASTAV šipku proti stupnici na číslo severní šířky Tvé zemské polohy.
    (Praha 50, Č.Budějovice, Brno cca 49) - Utáhni šrouby.
    4. V Dreamboxu v nastavení satelitů jdi do horního řádku,- OK -
    nastav v rolovátku na řádek "více satelitů... motor DiseqC.." - OK. Ulož zeleným tl.
    5. Jdi do nastavení motoru,
    - zaškrtni x "použít funkci GOTO X"
    - nastav zeměpisnou délku své zemské polohy
    - nastav zeměpisnou šířku své zemské polohy
    - ulož - zeleným tl.
    Odejdi z menu "exit" x krát.
    6. Najeď do menu TV kanálů, najdi FTA kanál z Astry, dej OK.
    Motor se natočí někam, kde by ta Astra měla být. Teď jí musíš najít.
    7. Zapni si indikaci signálu:
    menu - Nastavení - Hledání služby - Satelity
    8. Povol trochu šrouby montáže motoru na stožáru a směruj nyní
    otáčením celé montáže motoru s anténou po ose stožáru, až zachytíš
    signál z Astry. (hrubý směr už znáš)
    Najdi nejsilnější signál podle stupnice SNR.
    Utáhni motáž držáku motoru na stožáru.
    9. ZKONTROLUJ KOLMOST MOTORU vodováhou přiloženou k levé i pravé
    bočnici. Motor nesmí být nakloněn ! (Kdyby přece, musíš to vyrovnat !)
    10. Nastav přesně elevaci paraboly na nejsilněší signál SNR.
    (Povol šrouby na držáku paraboly, tak, aby šla ztuha naklánět nahoru a
    dolů. Zvedni výše a pomaloučku pokračuj dolů, až budeš mít SNR
    nejsilnější. (nastavuj uchopením za držák NE ZA PLECH PARABOLY !)
    Potom to utáhni.
    Indikátoru chvíli trvá, než zareaguje, chvíli načítá vzorky, potom ukáže
    údaj - proto pomalu...)
    11. Jdi k Dreamu, zvol si nějaký kanál třeba z Hot Birdu. Měl bys to tam mít.
    Vyzkoušej si další satelity.

    Jemné dosměrování můžeš udělat na nějaké slabším satelitu změnou čísla
    Tvé zemské délky. Změna, která má význam je cca po 0,1 stupně.
    (Příklad: Tvá skutečná zeměpisná délka je 14,500 východně. Změníš číslo o 0,1 stupně na 14,600. Sleduješ úroveň SNR - je větší, pokračuješ dál o 0,1 na 14,700. Když klesá SNR, vrátíš se zpět, kde to bylo nejlepší. To platí i na druhou stranu.:14,400, 14,300... Cíl je nastavit co největší SNR.)

    Nediv se, kdybys při Tvé motáži měl montážní rozdíl i 1 celý stupeň...
    Na těch slabých satelitech se to dá potom opatrně dosměrovat pootočením celé montáže na stožáru.
    Chce to si s tím pohrát.

    Zkus to ! Normálně to chodí.

  6. #6
    Registrovaný uživatel
    Založen
    31.05.2005
    Příspěvky
    25
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0

    Ruční nastavení motoru

    Problem ve svislosti stožáru, pokud ho máš aspon 1 metr vysoký , celkem
    vzato určitě nemáš, to v pohodě ohodnotíš pohledem. Mnohem větší problem se svislostí je pokud máš vodorovnou konzoli se stožárkem na konci, který měří jen 20 cm. Tam už je to větší problem , určit jestli není nakloněn.
    Spíš si myslím ,pokud to nastavuješ ručo, a už chytíš 13E a 19,2E , tak máš skoro vyhráno. Ostatní satelity chytíš co nevidět i 1W.
    Zkontroluj toto: Máš-li např. polohu 14 stupnu vych.del. , měl bys ses zhruba dostat na 13 e takto , v menu dreamu dej prikaz goto nula nebo jinak nastav nulovou polohu motoru a pak udelej 10
    kroků na západ , 1 krok je 0,1 stupne. A mel bys mít hotbirda. Pokud ne , povol šrouby na motoru u stožáru a ručo Hotbirda najdi otáčením a pak utáhni šrouby.
    A to je zrejme Tvuj hlavni problem. Diference mezi satelity máš správné nastaveny, ale v pozici nula nekoukáš na jih.
    Pak bys měl chytit i satelity 8-15 w.
    Alpy.
    Naposledy upravil Alpy : 04.08.2005 v 21:02

  7. #7
    Registrovaný uživatel
    Založen
    29.03.2005
    Bydliště
    Krnov
    Příspěvky
    43
    Post Thanks / Like
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Je tu toho opravdu moc popsáno na tento příspěvek,klobouk dolů za obšírné vysvětlení problematiky natáčení.Mám rovněž problém i když kapánek odlišný ale ve spojení se stejnou kombinaci.Mám dreambox 7000 a motor SM3D12 se kterým nejde /až se tomu nechce věřit/ pouze u této kombinace sestavy natočit parabolu na hispu tz.30 W což mi paradoxně po velkých dohadech,radách a názorů v parabole cz nakonec vyjádřila slovenská fy AB-COM která motory dodává že to s touto kombinací nejde/má totiž malý úhel otáčení cca 95 St.a pokud mám na S.W. likry výchozí o bod u motoru astru tak se s tím nic prý dělat nedá.Podle mě však je to záležitost programu např. použití jiného S.W. než likry je nějaký jiný?Kde by byl o bod Hotbird ?Pak by to tam pochopitelně došlo,chci samozřejmě ze zřejmých /praktických důvodů/používat funcki Goto X a ne ruční zadávání kde by to snad pak chodit mělo.

  8. #8
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal salora
    Je tu toho opravdu moc popsáno na tento příspěvek,klobouk dolů za obšírné vysvětlení problematiky natáčení.Mám rovněž problém i když kapánek odlišný ale ve spojení se stejnou kombinaci.Mám dreambox 7000 a motor SM3D12 se kterým nejde /až se tomu nechce věřit/ pouze u této kombinace sestavy natočit parabolu na hispu tz.30 W což mi paradoxně po velkých dohadech,radách a názorů v parabole cz nakonec vyjádřila slovenská fy AB-COM která motory dodává že to s touto kombinací nejde/má totiž malý úhel otáčení cca 95 St.a pokud mám na S.W. likry výchozí o bod u motoru astru tak se s tím nic prý dělat nedá.Podle mě však je to záležitost programu např. použití jiného S.W. než likry je nějaký jiný?Kde by byl o bod Hotbird ?Pak by to tam pochopitelně došlo,chci samozřejmě ze zřejmých /praktických důvodů/používat funcki Goto X a ne ruční zadávání kde by to snad pak chodit mělo.
    Dalo by se to i obejít...

    Neznám ten motor, bylo by jej potřeba resetovat v jiné poloze - tím se mu přiřadí 0 pro GotoX do té nové polohy. Mohl bys potom dosáhnout na Hispasat a na východě asi tak na Eurobird.

    Není to ale žádným Likrovo nebo jiným settingem. Je to způsobeno tím motorem. Podobně se chová i SM2uni, to jsem rozchodil.
    Ty motory mají konstrukční střed na nultém poledníku...

    Pokus:
    Natoč motor asi o 12st. východně od středu a resetuj. Potom si nastav GOTO X a svou zemskou polohu, zvol si Astru a nasměruj otáčením po ose stožáru až najdeš signál. Nastav parabolu - elevaci a najeď na nějaký kanál Hispasat z Cabo - je to silné. Nějaký signál bys tam měl dostat. Budeš tam muset korigovat elevaci. Oprav jí a zkus se vrátit na Astru. Rozdíl elevací na Hispasatu a Astře Ti dá střed, kam nakonec nastavíš parabolu. Není to právě nejlepší, nastavení je s chybou, většinou ale ty silné satelity chodí.
    Pomůže také mírná korekce změny polárního úhlu ve středové poloze - tady v Tvém případě na Astře. Na západě potom mírná korekce elevací...

    Je to ale hraní na dvě odpoledne.

    Nejlepší řešení by ale bylo dát motor SG2100. Není až tak drahý a chodí s ním všechno a přesně.
    bob

  9. #9
    Registrovaný uživatel
    Založen
    29.03.2005
    Bydliště
    Krnov
    Příspěvky
    43
    Post Thanks / Like
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ano jak vidím tak to je jediné možné kompromisní řešení/i když s ošizením/a to je zase u mě problém poněvadž sice používám LNB 0,3dB ale anténku casegrain 0,6 m.Je to patent gregory a moc se mi zamlouvá /místo klasiky je umístěn LNB směrem k orbitu a signál je v koncentrovaném stavu soustředěn malou parabolkou na místě běžného ohniska,ale i tak má zisk porovnatelný téměř klasické 0,8 m offsetky ,takže o nějaké reservě se při větší oblačnosti příliš hovořit nedá.No ale zase na druhé straně co si budem namlouvat ty pro nás důležité satelity se dají celkem dobře přijímat včetně té Hispy na které Cabo stejně zanedlouho nebude chodit protože přejdou do dvojky.
    Já to mám na balkoně a spíše s tím experimentuji já jinak totiž používám ještě jednu offsetku 120 s klasickým H/H motorem a tam s tím nejsou jakékoliv potíže,točí se to těměř dokola kam chci ale používám trochu na svou dobu už zastaralý pozicioner strong s uloženými pozicemi se spouštěním přes D.O.
    Mám obavy že bych si to tvým navrhovaným způsobem na úkor nekorektního kopírování orbitu družic trochu rozhasil ale je to vzkutku zajímavá myšlenka a správná úvaha.Jo ještě jsem nevypátral jak motor resetovat to se v návodu nedočítám.No chtělo by to dát možná pomocí resetu střed motoru aby šel hotbird pak by bylo vše v pořádku ale jak říkám to myslím je zase v návaznosti Likry.Jinak by totiž ten rozsah stačil.
    Příklad :
    O bod by byl hotbird na 13 E tz, že doprava na W by dojel motor /půlka z 95 St/cca 43
    43 - 13 = 30 st no jo s odřenýma ušima ale píšou že typ. max má až mít rozsah až 99 st.tak snad ano.
    Ano paradoxně jsem víceméně naletěl na vychvalování SM3D12 jednoho prodejce v Praze co si to nemohl vynachválit/tichý chod ,dlouhá životnost a další nepodložené blbiny/ SG2100 od Mottecu jsem asi měsíc předtím objednal a namontoval kolegovi.

  10. #10
    Registrovaný uživatel
    Založen
    29.03.2005
    Bydliště
    Krnov
    Příspěvky
    43
    Post Thanks / Like
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    dodatečně se omlouvám za špatný propočet,po opětovném přečtení už odeslané reakce do fora je to špatně.
    95 st na půl je cca 47 ne 43 st jak uvádím čili bych se dostal asi o cca 4 st. za hispu

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Rychlost SG2100 s DB5620
    Založil winhix v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 26.11.2004, 11:37

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •