Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Téma: Dreambox 500S - koupit - nekoupit???

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    14.09.2005
    Příspěvky
    3
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Dreambox 500S - koupit - nekoupit???

    ///// stejny dotaz jsem psal i u "konkurence", ale neda mi se nezeptat i tady, diky za trpelivost /////

    Predem varuji, jsem laik, satelitnimu prijmu rozumim cca. jak orangutan rizeni raketoplanu, ale jsem dostatecne znalej co se PC hardware tyce atd. Prosim o radu zkusenejsich, ne o posilani nekam atd.

    Uz jsem se ptal jinde, shanim nejaky rozumny sat. prijimac. Zajima me prijem z Astry, pokud to pujde tak Hotbird (blbe situovany byt, mozna na nej neuvidim, pripadne nekdy v budoucnu Eurobird...?

    Zajima me prijem FTA + dekodnout (samozrejme bez placeni, ale ja nic nerekl ) co pujde, hlavne pro decka neco slusneho hudebniho, pokud by slo neco z cartoons (cartoon network, disney channel?), z filmovych cokoliv anglicky, idealne nejake sci-fi, kdyz k tomu pujdou nejake nahate baby tak bych se nezlobil, ale to neni smerodatne...

    Puvodne jsem uvazoval o nejakem prijimaci stredni tridy, s moznosti nejake emulace, univerzalni ctecky karet atd. - Ferguson, Kaon, neco od AB...? Presvedcuje me ale par znamych ze nez tohle je lepsi vzit ten nejlevnejsi Dreambox - ale nevim jestli to neni zastaraly nebo prpblemovy stroj? Bude pro nej do budoucna nejaka podpora? Vyssi modely jsou pro mne neunosne drahe, harddisk do toho nepotrebuji, a 1 ctecka ( plus pokud pujde dat na seriak smartmouse/phoenix???) mi bude myslim stacit...

    Pochopil jsem ze je to spis PC maskovane coby SAT prijimac, a s pocitaci si celkem duverne tykame - ale sluvko "linux" mi vsak zatim nic nerika.

    Predem vsem diky za jakekoliv relevantni rady a sorry pokud se ptam ponekud "blbe"

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Klidně jej kup. Pracuje skvěle. Trochu jsou problémy s motorem ale jsou řešitelné.
    Vezmi v úvahu, že to stojí vlastně pár korun.
    Softwarová podpora je dobrá a s citlivostí přijímače budeš také spokojen. Pro Tvé počáteční nároky je to dobré. Ten DM500 potom necháš dětem a koupíš si 7020 nebo ještě lepší s možností příjmu HDTV...
    Začni, ať se vyučíš.
    bob

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    14.09.2005
    Příspěvky
    3
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    "motor" me nezajima, aspon zatim ne - chci prijem maximalne s nejakym "multifocusem" z 2, max. 3 druzic (jde multifocus na Astru+eurobird+hotbird ??). Prozatim mi prijde ten D500S jako nejrozumnejsi investice, ale jak jsem psal - prilis se v sat. technice neorientuji...

  4. #4
    Registrovaný uživatel Avatar uživatele TOS
    Založen
    18.07.2005
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal lucifer
    "motor" me nezajima, aspon zatim ne - chci prijem maximalne s nejakym "multifocusem" z 2, max. 3 druzic (jde multifocus na Astru+eurobird+hotbird ??). Prozatim mi prijde ten D500S jako nejrozumnejsi investice, ale jak jsem psal - prilis se v sat. technice neorientuji...
    Ale itak si ho kup opravdu funguje skvěle a s tím motorem do budoucna někde jsem četl ,že v té nové 500stovce je už silnější zdroj.
    DB 7020s ,Nabilo 0.8 ,Mcamd 2.14,Feed 0.3db,Op 120,Hdd 120.SG-2100

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal lucifer
    "motor" me nezajima, aspon zatim ne - chci prijem maximalne s nejakym "multifocusem" z 2, max. 3 druzic (jde multifocus na Astru+eurobird+hotbird ??). Prozatim mi prijde ten D500S jako nejrozumnejsi investice, ale jak jsem psal - prilis se v sat. technice neorientuji...

    Lucifere,

    na multifeed je to ideální přijímač s možností mnoha DiseqC kombinací.

    Doporučuji Ti pořídit větší parabolu Al 95/105. Menší dává horší výsledky.
    S dobrým nastavením dosáhneš od 28E až na Thor 1W. Středový konvertor dej na Hot Bird 13E.
    Přepínače se dělají pro 4 konvertory, multifeed držák jen na tři. Lyžinka multifeedu na konvertory se musí asi o 9 cm prodloužit a na prodloužení dáš ten LNB na Thor.

    Hodně štěstí !
    bob

  6. #6
    maro07
    Host
    Je mozne u DM500 Nahradit zdroj za 1,5A bez ryzika? pri pouziti ventilatorku z PC polezeneho na DM.Uz jsem to zkousel se stavajicim zdrojem ale zahriva se zdroj i DM500.Ma uz nekdo tento problem vyreseny?Dekuji za odpoved teprve zacinam.

  7. #7
    maro07
    Host
    Je mozne u DM500 Nahradit zdroj za 1,5A bez ryzyka?Pri pouziti ventilatorku z PC polozeneho na DM500.Uz jsem to zkousel se stavajicim zdrojem ale zahriva se zdroj i DM500.Ma uz nekdo tento problem vyreseny?Dekuji za odpoved teprve zacinam.

  8. #8
    Registrovaný uživatel
    Založen
    28.05.2005
    Příspěvky
    71
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal maro07
    Je mozne u DM500 Nahradit zdroj za 1,5A bez ryzyka?Pri pouziti ventilatorku z PC polozeneho na DM500.Uz jsem to zkousel se stavajicim zdrojem ale zahriva se zdroj i DM500.Ma uz nekdo tento problem vyreseny?Dekuji za odpoved teprve zacinam.
    Nerozumiem kôli čomu chceš chladiť dm500ku?
    Zako
    --------------------------------------------
    DM 500S ALPS - Pli,Gemini,SF, Mgcamd,Newcs
    IpBox200/250 - SF/Fanacy
    SS2- AltDvb,S2emu,WinCsc,
    SG-2100

  9. #9
    Registrovaný uživatel
    Založen
    08.06.2005
    Příspěvky
    86
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    jj ved DM500 ma externy zdroj

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jak nastavit dreambox..???
    Založil tunklt v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 25
    Poslední příspěvek: 23.04.2006, 19:50
  2. Dreambox A Upc ?
    Založil jirka.krivka v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 2
    Poslední příspěvek: 10.09.2005, 14:53
  3. Koupim Dreambox
    Založil MIKER65 v sekci fóra Inzerce
    Odpověďmi: 0
    Poslední příspěvek: 16.05.2005, 22:58
  4. Dreambox login failed
    Založil peter05 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 10.08.2004, 21:26
  5. Pokud chcete koupit Dreambox rozhodne ne u Elektrosatelity !
    Založil Neregistrovaný v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 1
    Poslední příspěvek: 21.04.2004, 17:24

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •