Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Téma: Problém s rotorem STR DM2100 - prosím o pomoc

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2004
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    30
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Question Problém s rotorem STR DM2100 - prosím o pomoc

    Přes rok používám Dreambox 7000 s rotorem STR 2100. Bez problémů chodily všechny satelity. Asi před dvěma týdny jsem při sledování ČT1 na 28,5 přepnul na program na Astře 19,2 a už jsem nic neviděl. Nenaběhnul ani program na Astře a ani nikde jinde. Parabola se točí, ale nic nelze chytit. Na Dreamu se zobrazí hláška, Čekejte, než se motor na točí na 19.2°E ... a tím to hasne. Při přepnutí na Astru je na stupnici rotoru 19 a při přepnutí na Hotbird cca 29. Je to správně? Už je to rok, co jsem satelit nastavoval a nejsem si jistý, zda se otáčí správně. V nulové poloze je parabola natočena přibližně na jih. Prosím o radu, už se s tím seru dva týdny .

    Děkuji

    Homer
    DREAMBOX DM7000S, DM7025S

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    29.10.2002
    Příspěvky
    193
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal Homer
    Přes rok používám Dreambox 7000 s rotorem STR 2100. Bez problémů chodily všechny satelity. Asi před dvěma týdny jsem při sledování ČT1 na 28,5 přepnul na program na Astře 19,2 a už jsem nic neviděl. Nenaběhnul ani program na Astře a ani nikde jinde. Parabola se točí, ale nic nelze chytit. Na Dreamu se zobrazí hláška, Čekejte, než se motor na točí na 19.2°E ... a tím to hasne. Při přepnutí na Astru je na stupnici rotoru 19 a při přepnutí na Hotbird cca 29. Je to správně? Už je to rok, co jsem satelit nastavoval a nejsem si jistý, zda se otáčí správně. V nulové poloze je parabola natočena přibližně na jih. Prosím o radu, už se s tím seru dva týdny .

    Děkuji

    Homer
    pokum mas astru na 19,2 hotbird na 29 tak spravne urcite netoci (hotbird je na 13) tzn ze toci na druhou stranu
    - kontroloval jsi zaves motoru a uchyceni paraboly ?? s tim bych zacal
    - nejspise mas ale "poskozeno" ulozeni pozic satelitu v motoru
    - prekontroloval bych geometrii, vynuloval pozice v motoru (reset), nastavil svou geografickou polohu v goto xx a zkusil zatocit

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2004
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    30
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal jabs
    pokum mas astru na 19,2 hotbird na 29 tak spravne urcite netoci (hotbird je na 13) tzn ze toci na druhou stranu
    - kontroloval jsi zaves motoru a uchyceni paraboly ?? s tim bych zacal
    - nejspise mas ale "poskozeno" ulozeni pozic satelitu v motoru
    - prekontroloval bych geometrii, vynuloval pozice v motoru (reset), nastavil svou geografickou polohu v goto xx a zkusil zatocit
    Diky za radu. Zkusil jsem přeinstalovat image a dal jsem dam originál 1.09. Motor jsem otestoval s jiným přijímačem (ne Dream) a ten natáčel parabolu v pohodě a správně. Astra je s ním asi 2° na východ od nuly na stupnici. Když připojím Dream a nastavím Rotor, tak se parabola natočí opět na 19° od nuly, tedy o 17°víc než by měla. Jsem na 50°174 a 14°223. Nevím co stím udělat. Ale hlavně by mě zajímalo, co se stalo, protože to fungovalo a nic jsem nezměnil. Přiznám se, že mě to pěkně štve, protože jsem si nahrával Woodyho Allena a poslední tři filmy kvůli tomu nemám .
    DREAMBOX DM7000S, DM7025S

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    31.05.2005
    Příspěvky
    25
    Post Thanks / Like
    Downloads
    2
    Uploads
    0

    Poškozené uložení pozic motoru

    Píšeš, že jsi pozice otestoval na jiném přijímači a vše okay.
    Tak zkus tohle: Zruš volbu GOTOxy a zadej pozice ručně např:
    1 - 192E pro Astru , 2 - 130E pro Hotbirda atd. Samozřejmě, že zadáš Tvá
    původní čísla pozic pro družice a k nim jejich polohy na orbitě , s kterými jsi otestoval motor na jiném přijímači. A zapíšeš to.
    A musí Ti otáčet správně.
    Mně parkrát motor přestal dobře točit a vždycky pomohlo zrušení limitů
    /funkce goto nula , jdi na pozici , nastav vých.limit , povolit limity atd./
    a zápis. Pak jsem si třeba limity znovu nastavil.
    Ahoj Alpy.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Sdílení radegast prosím o pomoc.
    Založil Ondra v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 01.01.2005, 03:06

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •