Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Téma: zacatecnik-DREAMBOX do PCI

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.11.2005
    Příspěvky
    3
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Question zacatecnik-DREAMBOX do PCI

    Dobry den,

    jsem uplny zacatecnik v dig. satelitni technice. Chtel bych si poridit satelitni PCI kartu pro prijem ceskych TV programu z Astry. Mam jiz radu let 90cm parabolu a analogovy reciever. Ted uz "jen" prepojit F konektor z analogoveho reciveru do digitalniho.
    Ted proc pisu: Muj soused ma placene UPC pres satelit a jeho reciver umoznuje sdileni kodu - dreambox. Rekl mi, abych si koupil reciever, ktery umi prijimat kod po lokalni nebo internetove siti. Nechce se mi ale kupovat reciver za 8000Kc nebo i vice jenom proto, abych se obcas podival na cesky dabovane Discovery nebo Reality TV. Proto me zajima, jestli existuje nejaka vhodna slusna satelitni PCI karta, ktera umi to, co DREAMBOXy. Nasel jsem kartu SkyStar1 PCI - u te se mi libi, ze ma primo vystup na TV, ale nevim, jak je to u ni s tim prijmem sdileneho kodu po netu.

    Dekuji za rady

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    DVB-S karty a Dreambox

    Tomáši,

    máš možnost koupit kartu Sky Star 1 a Sky Star 2. Na webu se dá najít i software na sdílení.

    Máš ale možnost koupit např. DM500-S = Dreambox, což je plnohodnotný přijímač pro satelitní příjem a jeho cena kolem 6000.- Kč není nijak dramatická. Tvůj analog přijímač bys potom zcele jistě odpojil, protože ztratí svůj význam.
    Sdílet se v DM500 dá a má jeden slot na kartu, další je možné vložit do Phoenixu připojeného na sériový port.

    Já Ti radím abys koupil Dreambox. Protože zatím ani nevíš, co všechno na satelitech je - to znáš jen z analogu - a Tvůj náhled na věc satelitního příjmu je velmi zjednodušený. Později bys litoval. PC se to sice s DVB kartou také naučí, není to ale konstrukčně řešený přístroj pro sat příjem. Softwarová podpora sice existuje, není ale tak dobrá, jako u Dreamboxu.

    Podívej se do nabídky produktů tady na fóru a zkus si třeba i vybrat

    http://satforum.cz/forumdisplay.php?f=55
    bob

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.11.2005
    Příspěvky
    3
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Arrow diky

    Diky moc za odpoved!
    Zjistil jsem, ze vsechny ceske kanaly jsou na Astre kodovane, krom O a CT24, coz jako nechapu proc, ale co zmuzu, takze plny DBox bude asi fakt nutny.Doufam, ze ten 500 S bude k dostani a ne jenom ty 10000+ drazsi.

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal tomas_l
    Diky moc za odpoved!
    Zjistil jsem, ze vsechny ceske kanaly jsou na Astre kodovane, krom O a CT24, coz jako nechapu proc, ale co zmuzu, takze plny DBox bude asi fakt nutny.Doufam, ze ten 500 S bude k dostani a ne jenom ty 10000+ drazsi.
    Tomáši,

    Dreambox a Dbox jsou dva rozdílné typy satelitních přijímačů. Dbox dává Premiere W jako satelitní přijímač svým abonentům.
    Dreambox je podobný linuxový satelitní přijímač ale volně dostupný a postupně už několik let zvládaný fanoušky k univerzalitě použití. (Ten soft se vyvíjel a vyvíjí fandovsky i pro Dboxy - tím to vlastně začalo...)

    Co se týká Tvého posudku o příjmu českých stanic na Astře, jsem usoudil, že máš jen Astru. Chtělo by to přidat alespoň ještě jeden konvertor na multifeed na Hot Bird. Uvažuj o tom...
    bob

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.11.2005
    Příspěvky
    3
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    moje chybka

    ja to spatne napsal, "DBOX" jsem myslel jako zkraku pro DREAMBOX, samozrejme. konvertory mam dva - Astru na "silhani", hotbird/eutelsat naprimo + mam k tomu i prepinac LNB takze to pak nejak zprovoznim. Sic jsem to uz asi rok nepouzival, ono taky - co moc se da na analogu dneska sledovat, ale fungovat by to melo.
    To s tim jak jsou skoro vsechny kodovane - mi prijde jako absurdita - treba Markyza, JOJ, Prima, CT1+2 - nechapu, proc jsou kodovane. Skoro jakoby zapracovali lobbysti od UPC, aby meli vetsi zisk. Lip nad tim ale asi nepremyslet.

  6. #6
    Lucky
    Host
    Ahoj, pokud jsem četl dobře tak píšeš, že máš nebo jsi měl analogový satelit a že chces použít původní lbn na příjem digitálního. Jsem sice začátečník, ale první co mi řekli v obchodě, když jsem přecházel na digitální bylo, že musím dát nové lbn. Můžete prosím moji informaci potvrdit, či vyvrátit?

    Lucky

  7. #7
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2005
    Příspěvky
    35
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zalezi na tom jestli us mas LNB - universal nebo jeste starou analogovou. Ted bych opravdu lhal jak dlouho se uz vyrabi universal LNB ale je pravdepodobne ze pokud nevlastnis analog vice nez 10 let(odhad) mel by si mit jiz universal LNB ta je funkcni jak pro analog tak pro digital. Doufam za sem ti alespon trochu pomohl chtelo by to znat presne udaje co mas napsany na LNB

  8. #8
    Registrovaný uživatel
    Založen
    19.12.2005
    Bydliště
    Blansko
    Příspěvky
    1
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0

    mam problems dremboxem 500

    mam problem a nevim co snim tak bych byl hrozne rad kdybi mi nekdo poradil kdyz sem ten satelit pripojil scrtem k televizi a pustil ho tak zvuk co znej vychasi je takovej spomalenej a blbne obraz cukase tak nevim co stim poradte me prosim predem dekuji za radu z pozdravem martin

  9. #9
    Lucky
    Host
    Bylo by dobré zkusit zda ti to tak zlobí pokud použiješ jiný kabel nebo třeba cinch kabel... Já kdysi řešil problém, že mi nešel zvuk z dvd a bylo to tím že scart šel velice ztuha a já ho neměl pořádně zastrčený.

  10. #10
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.12.2009
    Příspěvky
    1
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Existuje nejaka PCI karta do PC, na kterou by slo sdilet kody ?
    Mam DM500S, v nem CzechLink kartu a chtel bych ji nasdilet, abych mohl na PC sledovat ceske programy. Mate s tim nekdo zkusenosti ?
    Nasel jsem toto :
    AVerMedia MPD CZ - AVerTV Satellite PCI
    umoznuje pripojit dekodovacvi modul, tak mne napadlo, ze by ten modul mohl jit emulovat a kody brat prave z toho sdileni.
    Naposledy upravil jali : 01.08.2010 v 19:41

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jak nastavit dreambox..???
    Založil tunklt v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 25
    Poslední příspěvek: 23.04.2006, 19:50
  2. DCC - Dreambox login failed!
    Založil Homer v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 2
    Poslední příspěvek: 05.11.2005, 23:33
  3. Dreambox A Upc ?
    Založil jirka.krivka v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 2
    Poslední příspěvek: 10.09.2005, 14:53
  4. Dreambox
    Založil gonar v sekci fóra Fórum - Info - Faq
    Odpověďmi: 2
    Poslední příspěvek: 27.10.2004, 11:20
  5. Dreambox login failed
    Založil peter05 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 10.08.2004, 21:26

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •