Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Téma: Prosim o pomoc s cardserverem

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    05.12.2005
    Příspěvky
    1
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Prosim o pomoc s cardserverem

    Mam takovy problem, po dlooouhe dobe jsem zase jednou aktualizoval firmware v dreamboxu (7000-s) a nahral novy image od SF Teamu. Prekvapilo me ale ze uz v nem nejsou zadne emulatory ani klice nic... Skusil jsem tam tedy automaticke stahovani a instalovani addonu z internetu (coz me velmi mile prekvapilo ze funguje :-)) instalovat ruzne emulatory a nepodarilo se mi rozchodit vubec nic. Ani ctecky, ani dekodovani kanalu pomoci klicu. Nahral jsem tam tedy ten firmware znova a zacal odznova.
    Jedine ceho ted chci prozatim docilit je rozjet ctecku pro mou placenou UPC kartu.
    Dle ruznych navodu a rad tady na foru jsem udelal dve veci - naflashoval image od sf teamu, pote pomoci "install addons" nainstaloval do dreamu newcamd cardserver 6.04 a pak pomoci modreho tlacitka na ovladaci navolil jako CI emulator ten newcamd cardserver.
    Bohuzel mi ale dreambox porad nechce cist UPC kartu. Musim nainstalovat nebo nastavit jeste nekde neco? Myslel jsem si ze to bude jednoduchy :-)
    Predem diky za jakoukoli radu!

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    07.12.2005
    Příspěvky
    1
    Post Thanks / Like
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Mám naprosto stejný problém...

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal elpin
    Mam takovy problem, po dlooouhe dobe jsem zase jednou aktualizoval firmware v dreamboxu (7000-s) a nahral novy image od SF Teamu. Prekvapilo me ale ze uz v nem nejsou zadne emulatory ani klice nic... Skusil jsem tam tedy automaticke stahovani a instalovani addonu z internetu (coz me velmi mile prekvapilo ze funguje :-)) instalovat ruzne emulatory a nepodarilo se mi rozchodit vubec nic. Ani ctecky, ani dekodovani kanalu pomoci klicu. Nahral jsem tam tedy ten firmware znova a zacal odznova.
    Jedine ceho ted chci prozatim docilit je rozjet ctecku pro mou placenou UPC kartu.
    Dle ruznych navodu a rad tady na foru jsem udelal dve veci - naflashoval image od sf teamu, pote pomoci "install addons" nainstaloval do dreamu newcamd cardserver 6.04 a pak pomoci modreho tlacitka na ovladaci navolil jako CI emulator ten newcamd cardserver.
    Bohuzel mi ale dreambox porad nechce cist UPC kartu. Musim nainstalovat nebo nastavit jeste nekde neco? Myslel jsem si ze to bude jednoduchy :-)
    Predem diky za jakoukoli radu!
    Tak tedy ještě jednou:

    Instalace addonů:
    Po instalaci SF image s panelem "All in One", nastavení základu, naloudování settingu...

    Zapnutý Dream - nějaký kanál FTA, připojený Internet:

    MODRÉ tl. - zobrazí se panel All in One
    ČERVENÉ tl. - zobrazí se instalátor ipkg
    ŽLUTÉ tl. - nastavit parametry instalátoru:
    . první řádek X - zaškrtnout OK (smazat po instalaci)
    . třetí řádek X - zaškrtnout OK (reinstall )
    . pátý řádek X - zaškrtnout OK (přepsat soubory)
    ZELENÉ - uložit

    přejít na řádek "Feed addons" OK
    ZELENÉ tl. - UPDATE OK (musí se provést vždy při novém připojení, obnoví se aktuální seznam addonů)

    Po načtení názvu addonů jít na řádek s názvem a vybrat pomocí OK - zeleně se zaškrtne - addony je možno vybrat i najednou.

    (doporučení dnes: vybrat mgcamd v.1, necamd 6,04, key)

    ČERVENÉ tl. - instalace (addony se postupně stahují a poté i instalují. Po ukončení procesu instalace je dobré restartovat Dream. Předejde se tím možným počátečním komplikacím, že něco hned nejde...)

    Po naběhnutí nastavit emu:

    MODRÉ - na prosvíceném řádku je Common interface (CI) - postavit se tak, aby byl řádek prosvícený a šipkou vpravo přejít na Newcamd 6,04 (nebo Mgcamd)
    Když je vybrán název, na tom řádku stisknou OK - dostali jste se do menu nastvení emulátoru. Nastavit, uložit ZELENÝM tl.
    (K detailnímu nastavení Newcamd viz dále.)

    . o řádek níže - vybrat cardserver 6,04

    Když je vybrán název, na tom řádku stisknout OK - dostali jste se do menu nastvení CARDSEVERu - OBSLUHUJE ČTEČKY!!!!

    Slot = čtečka
    UP = horní
    DOWN = dolní
    EMM G, S, U = když je zaškrtnete (pomocí OK) , povolujete zápisy instrukcí providera do karty - to je provoz BEZ BLOCKERU.
    BLOCKER = G, S, U NEZAŠKRTNUTÉ !!!

    SP = Special Zaškrtnout X - spouští server i pro potřebu jiných emulátorů

    Card sel. = výběr karty, pro kterou bude cardserver pracovat
    (postavit se na políčko a šipkami vpravo, vlevo vybrat)
    . other = CRYPTOWORKS a další
    . beta = betad server, pracuje s Firecrypt, betacrypt, (PW)...

    Karta se vkládá do slotu (čtečky) kontakty dovnitř a dolů.
    Pro bezproblémový start karty je vhodné, aby byla vložena do čtečky už při startu - při zapnutí nebo restartu Dreamu.

    Phoenix = externí slot(y) připojené pomocí sériového kabelu k externímu zařízení Phoenix
    nastavení základní, podobně jako sloty UP a DOWN, nebo individuální..., (existuje i zařízení pro 8 karet (8in1) - jen pro pokročilé, je nutno potom editovat soubor cardserv.cfg)

    Po nastavení uložit ZELENÝM.


    Nastavení Newcamd 6,04:

    Na řádku s názvem emulátoru kliknout OK.

    Ukáže se menu ovládání funkcí emulátoru:

    "Start connect WAN" = pokud kliknete OK, provede Newcam reconnect připojení na servery (i na cadserver = na karty)

    "Start Radegast server" - startuje Radegast server, pokud je použit

    "Newcamd setup" - OK
    dostali jsme se do menu nastavení emulátoru Newcamd - nastavit:

    Use emulátor X (zaškrtnout OK) = připojení emulátoru

    Autoupdate X (zaškrtnout OK) = zapnout autoupdate klíčů emulátoru - netýká se karet

    Show OSD O nezaškrtávat, (pokud jej zaškrtnete, bude se na OSD (obrazovce TV) po každém přepnutí kanálu zobrazovat hláška o dekódovacím systému)

    Auto reconnect X zaškrtnout = automatické znovu připojování emulátoru k serveru

    Reload config X zaškrtnout = reload config souboru newcamd

    Reload keylist X zaškrtnout = zajištění přepsání souboru keylist při automatickém načtení nového klíče během sledování programu

    Reverse port 12000 defaultně nastavený reverse port - NEMĚNIT
    (Muselo by se změnit i další nastavení v Dreamu... - jen pro pokročil&#233

    CWS timeout 20 (možno změnit, při dálkovém sdílení serveru cca 40, 60...prodlouží i čas startu emulátoru - doporučuji ponechat 20)

    Prefer emu = upřednostnění emulátoru (doporučené nastaven&#237
    (serv) další možnost preference

    Nastavení uložit ZELENÝM tlačítkem

    1x Exit

    ZELENÝM = Start emu a vybraného cardserveru (Názvy jsou zobrazené na prvních dvou řádcích)

    Emulátor startuje i s cardserverem, objevuje se o tom hláška na obrazovce.
    Při startu na FTA se objeví vícekrát, stejně tak i s kartou.
    Není to závada. Je to výhoda. Je zabezpečeno, že po zapnutí Dreama na kódovaném kanále se objeví obraz i zvuk a není po startu nutno přepínat na další kanál...

    Nastavení emu Mgcamd:

    V prvním řádku na názvu "mgcamd" klikněte OK

    Dostali jste se do menu mgcamd.

    Nastavit:

    EMM, ECM valid valid

    Mode AU key auto nový

    keys files /var/keys

    Client mode Newcamd client

    Priority Newcamd-rdgd-camd3

    Net mode retry

    OSD off default

    Cache ECM off

    Reread files off


    Uložit ZELENÝM

    START EMU s nastaveným cardserverem 604

    ZELENÝM

    Karty opět obsluhuje cardserver, běží emu a karty jdou také v mgcamu...

    Je to jeden z možných plně funkčních příkladů nastavení ke zprovoznění čteček v Dreamu pro oficiální abonentské karty.

    Pro další, doporučuji další studium vlastností a možností Dreamu.
    Naposledy upravil bob : 07.12.2005 v 21:57
    bob

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    31.10.2004
    Příspěvky
    6
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Co znamená v newcamd.conf a pro co se používá položka *CWS = uds 0 local local*.Děkuji.

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal profil
    Co znamená v newcamd.conf a pro co se používá položka *CWS = uds 0 local local*.Děkuji.
    UDS port používá ke komunikaci betad server. Budeš-li mít třeba kartu cerebro, v konfigu na konci řádku v nastavení slotu si nastavíš místo "other" - "betad", restartuješ emu.
    A pro ten slot, v příkladu cerebro karty by to musel být Phoenix, bude newcamd číst z portu UDS...
    bob

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. prosim prosim moc prosim o pomoc ;o)
    Založil gloom v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 8
    Poslední příspěvek: 27.07.2005, 10:05
  2. pomoc pri CL ver. 3
    Založil jetixx v sekci fóra Crypt*W
    Odpověďmi: 0
    Poslední příspěvek: 19.02.2005, 18:57
  3. Prosim o radu Dreambox7k.
    Založil Neregistrovaný v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 4
    Poslední příspěvek: 01.12.2004, 00:30
  4. Pls Pomoc - Dm5620s
    Založil marketa81 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 2
    Poslední příspěvek: 29.10.2004, 00:13
  5. Pomoc!
    Založil Patrik1974 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 1
    Poslední příspěvek: 02.04.2004, 12:28

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •