Stránka 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 16 až 30 z 45

Téma: Db 7020

  1. #16
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ok, takže mu řeknu že potřebuju sériový kabel 9pin - zásuvka - zásuvka. ("nulmodem kabel") -překřížený. A Lan kabel taky překřížený.

    Jinak s tím dreambookem bych to tak udělal jak píšeš a udělám jak se to naučím , ale ted' mi asi špatně rozuměls co jsem napsal . Jedná se mi o to, jestli to co je napsáno v tom dreambooku pro DM7000 platí i pro Dreambox 7020 (postup.instalace,propojení, nastavení adres 160 .255. atd..). Abych nezkoušel na Dm7020 něco, co se dělá jen na te 7000. Pokud by tam byli rozdíly, tak jsem si myslel že bych ten dreambok pokud nemáte pdf konvertor převedl do wordu a poslal někomu na mail. Že by to někdo v rychlosti proběhl a to co u DM7000 neplatí a nepoužívá se proDM7020, by pomazal co je stare a poslal mi to zpátky. At mám nějaký základ podle čeho se učit a zkoušet. (propojení PC-DM atd...)

  2. #17
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    DM7000 a 7020...

    Co se týká Dreambooku, byl by to možná dobrý počin. Má to háčky...

    DM7020 má rozdílné flashování - nahrávání firmwaru. To už jsem Ti popsal.

    Flash erase u DM7020 uděláš přes menu - expert - factory reset. (trojhmat jako u DM7000 nejde...)

    Každý firmware podle jeho tvůrců má trochu jinak sestavený souborový systém. Nejvíce k DM7000 se přbližuje s umístěním emu, configů... image SF.
    V příslušných adresářích jsou "linky" tak, že v práci s klíči a emulátory jde postupovat téměř stejně jako u DM7000.

    Tohle už neplatí u ostatních tvůrců. Každý to má jinde a jinak, kompatibilita žádná... a pak něco napiš.

    Podle mne se zbytečně bojíš. To víš, že hned Ti všechno nepůjde. Ale "žádné neštěstí" - na konkrétní jednotlivý problém v konkrétním image se dá zeptat a obvykle se najde někdo, kdo Ti odpoví a pomůže.

    Jen se neboj, jdi do toho. Teď už se ptej jen na to, co Ti nepůjde až to budeš mít v provozu, nebo až to budeš do provozu uvádět.
    Začni instalací image SF a budeš mít nejméně problémů. Až se vyučíš základům, experimentuj dál.
    Na miniroot 7020 - na USB si můžeš nainstalovat další image a to dokonce i pro DM7000. USB flash ale nejméně 256MB! raději 512MB.
    S těmi potom můžeš experimentovat a když to zboříš, smázneš to a instaluješ znovu... Pořád budeš mít funkční image v inter flash.

    Tak už začni.
    bob

  3. #18
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0

    Smile

    2-bob - Tak Dream 7020s mam doma! Ucil jsem se zakladni veci jak naladit stanice, doladit motor, dokonce jsem si tam dal HDD, pridal pasivni chladice na procesor a pameti jak jsem to videl v tuningu, nahraval jsem na hdd, podarilo se mi propojit PC pres lan a stahnout nahrane video do PC na HDD. Vse jsem jenom zkousel, takze to muzu znovu smazat a zacit znovu, pocitam s tim.

    Potreboval bych ale vedet dalsi kroky co bych mel ted prvni udelat a trosku vysvetlit par pojmu co je Geminy, SF atd. To je nazev toho firmwaru nebo ceho? A co bych mel udelat jako vlastne prvni aby mi fachalo vse jak ma a zprovoznit i tu emulaci jak mi jde na SS2. Nevim co a kam mam nakopirovat a taky jak vubec zjistim jaky tam mam firmware a taky jakym zpusoben se da zalohovat pro pripadne nahrani zpet kdyby to nefungovalo. Procetl jsem co se dalo, ale neni mi jasnych moooc veci. Vubec nevim kdyz se pripojim v total comanderu k DM, co ve ktere slozce se nachazi. (kome HDD ) Kdybys mel chvilku, zkus mi to trosicku tady polopate vysvetlit, urcite se to zhodi i jinym.

    Na zaver abych to shrnul, potrebuju vedet co je to Geminy a SF, Jak zjistim jaky mam firmware v DM a jak a cim se da vyzalohovat pro pripad problemu ze bych musel pres kabel RS232 ho nahrat zpet, jak se dostanu do te flash abych zjistil co v ni je a kolk zabira mista, co a kam nakopirovat aby mi slo to, co na SS2, pripadne co se da na tom DM vylepsit, co na to jsou za programi-pluginy atd... Urcite vis co bych chtel vedet - aby mi to chodilo jako ostatnim a vse. Jak bys zacal treba ty? Vim ze jsem toho napsal moc ale kdybys mel chvilku, skus mi neco o tom napsat. Alespon si procvicis psani na klavesnici. Diky moc.

    P.S. - snažím se, hraju si s tím pomalu do rana.

  4. #19
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    To HMMMM - chceš toho moc najednou

    Ty mě nutíš, abych napsal KNIHU.

    Když chceš poznat a vědět, začni zde s tématem DM7020 a postupně si to pročti. Když tak si stáhni texty jako bloky do Word souboru abys to měl pohromadě. Zkus si "pravdivost" napsaných tvrzení...
    Stejně můžeš postupovat stahováním témat k 7020 i na dalších fórech...

    Mám trochu zkušeností s Dreamy, něco se dá napsat přímo... Jinak ale platí, že když chceš napsat jednu stránku, musíš deset přečíst...
    Platí to i na mne. To vyžaduje ale spoustu času.
    Zatím čtu ... Tak snad "za dlouhých zimních večerů" někdy i začnu.
    Dnes to ale nebude.
    bob

  5. #20
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal bob
    Ty mě nutíš, abych napsal KNIHU.

    Když chceš poznat a vědět, začni zde s tématem DM7020 a postupně si to pročti. Když tak si stáhni texty jako bloky do Word souboru abys to měl pohromadě. Zkus si "pravdivost" napsaných tvrzení...
    Stejně můžeš postupovat stahováním témat k 7020 i na dalších fórech...

    Mám trochu zkušeností s Dreamy, něco se dá napsat přímo... Jinak ale platí, že když chceš napsat jednu stránku, musíš deset přečíst...
    Platí to i na mne. To vyžaduje ale spoustu času.
    Zatím čtu ... Tak snad "za dlouhých zimních večerů" někdy i začnu.
    Dnes to ale nebude.
    No uz mam par for prectenych, ale je to vetsinou o DM7000 a je tam toho moc. Vetsinou ruzne nazory, chvaly, dohady apod.
    To co potrebuju vedet nikde neni. Jestli vis kde mam cist, hod mi sem prosimte link. Dik. (jak budes met chvilku, napis kdyz ne knihu , alespon neco duleziteho co sem se ptal vyse) dik.

  6. #21
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Tak jsem byl i na jinem foru sat.sk., bohuzel mi 2 prizpevky smazly. Jeden chytrolin mi napsal ze forum slouzi na vymenu nazoru a ne na zakladni veci. Castecne ma pravdu, ale takovych dotazu (novacku)tam bylo vic a kde se da neco dovedet nez na foru? Proc uz davno neco nevytvorily pro ne? Ja chodim bezne na jina fora jine problematiky a kdyz jsem vedel, poradil jsem. Naucil jsem se to od druhych, a ted po praxi predavam zkusenosti dal. Ja sem mu napsal kdyz neporadi, at nepise radsi nic. Az se mu ale neco pokazi a nebude vedet co s tim, tak mu preji at mu ostatni poradi tak jako on mne i ostatnim. Nez aby mi napsal jednu uzitecnou vetu, napise jich 5 a zadna neresi muj problem. Budu procitat dal, ale doufam ze se najde konecne jeden rozumny clovek ktery bude mit trosku trpelivosti jako poradil malinko bob. Mejte se a diky.

  7. #22
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.01.2006
    Příspěvky
    15
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hmmm
    Tak jsem byl i na jinem foru sat.sk., bohuzel mi 2 prizpevky smazly. Jeden chytrolin mi napsal ze forum slouzi na vymenu nazoru a ne na zakladni veci. Castecne ma pravdu, ale takovych dotazu (novacku)tam bylo vic a kde se da neco dovedet nez na foru? Proc uz davno neco nevytvorily pro ne? Ja chodim bezne na jina fora jine problematiky a kdyz jsem vedel, poradil jsem. Naucil jsem se to od druhych, a ted po praxi predavam zkusenosti dal. Ja sem mu napsal kdyz neporadi, at nepise radsi nic. Az se mu ale neco pokazi a nebude vedet co s tim, tak mu preji at mu ostatni poradi tak jako on mne i ostatnim. Nez aby mi napsal jednu uzitecnou vetu, napise jich 5 a zadna neresi muj problem. Budu procitat dal, ale doufam ze se najde konecne jeden rozumny clovek ktery bude mit trosku trpelivosti jako poradil malinko bob. Mejte se a diky.
    Ani se jim nedivím, že Ti to smazali vždyť Bob Ti to tolikrát napsat a jedeš pořád dokola.taky jsem s tím loni začínal, ale tak " dotěrný "jsem určitě nebyl,vždyť ty mi připadáš,jak bys tlačil objednané auto ,které ještě nemáš.Tím nechci říct , že Ti nikdo nemá pomoct ,ale je třeba opravdu třeba hodně číst a nebát se když Ti dá někdo občas přes hubu když se blbě zeptáš.Jinak Geminy je nemecká image,Sf je česká perfektní,Ru je ruská,Da Vinci italská..atd. Použij tu českou je super a hlavně je k ní kvalitní suport(podpora),takže ji ta šoupni a pak se ptej .Jinak si myslím,že Bob Ti neporadil trošku ,ale dost -mi poradil vždy a skvěle .Bobe ahoj.

  8. #23
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    odpovědi pro HMMMMM

    Na zaver abych to shrnul, potrebuju vedet co je to Geminy a SF,
    Na toto jsi dostal už odpověď, zbývá ještě dodat, že naprosto správnou. Moje doporučení je stejné: Instaluj SF_img, stáhneš jej na sfteam.anfy.cz. Připoj Dreama na Net a stáhni si přímo addony emu... Jak zjistim jaky mam firmware v DM a jak a cim se da vyzalohovat pro pripad problemu ze bych musel pres kabel RS232 ho nahrat zpet,
    Firmware do Dreamu instaluješ sám, víš tedy jaký image jsi instaloval. Jde o verzi, která má datum vytvoření a to dává autor. Několik verzí s různým datumem má stále stejný základ, postupně se odstraňují chybičky, v Dreamu se můžeš dozvědět jen základní údaj v "menu" - "informace" - "info" Kladem SF image všeobecně je, že autor zde uvádí datum i verzi. To neplatí ale všeobecně u ostatních... Když to tam nenapíše, tak to tam nebude. K zálohování: V PC si vytvoř adresář var s podadresáři bin, keys, scce, etc, sbin a tuxbox s podadresářem config. Do těch vytvořených adresářů si nakopíruj z Dreamu soubory z nastaveného Dreamu. Pokud by Ti to zkolabovalo, můžeš udělat tovární reset nebo znovu instalovat image, instalovat addony emu... a těmi soubory ze zálohy bys je přepsal. Podle mojí zkušenosti nemá cenu dělat cokoliv jiného. Instalce celého image, settingu i emu je záležitostí na 15 minut. Instalaci image je potřeba ale dělat přes webové rozhraní.
    Elegantní řešení je instalovat základní oficial image, na ten "miniroot" a další image podle libosti a velikosti USB instalovat na USB - nejvíce 9. Instalovat se dá také na hdd. To se mi ele neosvědčilo, tak Ti tuto možnost ani nedoporučuji. Další možnost zálohy je pomocí programu "FlashWizzard". Tyto programy ale mají problémy s novými images, protože se tvoří teprve až po nich. Často jsou s tím zbytečné problémy... Backup se dá také vytvořit, obvykle ale překáží při modernizaci firmwaru a je lépe jej nedělat.
    jak se dostanu do te flash abych zjistil co v ni je a kolk zabira mista,
    Telnetem se spojíš s Dreamem - zadáš jméno, heslo, a napíšeš linuxový příkaz df (enter). Uvidíš výpis velikosti paměti - zajímá Tě "var" - tam instaluješ pliginy, emu, keys, setting...
    Pokud budeš mít instalovaný SF image, zjistíš obsazení var jednoduše v menu panelu All in ONE - (stiskneš modré tl.) v okně dole potom máš bargrafem vyjádření obsazení paměti v procentech i s uvedením velikosti obsazeného a volného místa.
    co a kam nakopirovat aby mi slo to, co na SS2,
    Na tohle je lépe odpovídat podle toho, jaký image máš v Dreamu. Pro kompatibilitu funkcí emulátorů s verzemi DM7000, 5620 a 500 jsou v souborovém systému SF image 7020 napsány linky, takže se můžeš orientovat například jako v DM7000.
    Například: DM7000 má adresář /var/bin/*.* a v něm základní spustitelné soubory emu.
    V DM7020 ja adresář var, v něm link na bin, který je vlastně umístěn /usr/local/bin/*.* Klikneš na var, na link bin a jsi tam.= /usr/local/bin/*.*
    pripadne co se da na tom DM vylepsit, co na to jsou za programi-pluginy atd... Urcite
    vis co bych ctel vedet - aby mi to chodilo jako ostatnim a vse.
    Vylepšovat můžeš až to poznáš. Pluginy a všechno potřebné pro VŠECHNY je k dispozici na supportu. SF teamu ke stažení Jak bys zacal treba ty?
    Jako vždycky - SF teamem. Zkouším všechno, co se mi zdá zajímavé. Vždycky jsem se ale vrátil k image SF team. Elegance řešení, skvělá podpora a kontinuální technicky dostupné zdokonalování.Vim ze jsem toho napsal moc ale kdybys mel chvilku, skus mi neco o tom napsat. Alespon si procvicis psani na klavesnici.
    Jak vidíš, chvilka se našla. Diky moc.
    Zlom vaz !
    Naposledy upravil bob : 28.02.2006 v 21:43
    bob

  9. #24
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    2 Dreamscot - máš pravdu, já ale proto to tak píšu, chtěl bych aby mi to co nejdřív fungovalo. Ale vidím že to uspěchat nejde. Vše co tu je napsáno jsem si přečetl a uložil. Moc za to děkuji. Potýkám se ale s dalším problémem. A to je to připojení dreamu na net přes to GPRS. V info mi to píše verze software: vydání 1.2.0. 22.09.2005 FP verze: 1.01. Připojuju se přes mobilní telefon. Pročetl jsem si dreambook, udělal nastavení GPRS (sdilení) v PC jak je to popsane v dreambooku ale nějak mi to nefunguje. Když podržím spodní levé tl. po spustění (-Stop-) a čekám na přidělení adresy, tak to nic nedělá. Nevím přesně jestli to mam dobře nastavené. DM a PC mam propojene pres LAN. Spojení v Total Comanderu funguje. V nastavení komunikace mám toto: DHCP nemám zaškrknuté, IP:192.168.123.124, Netmask: 255.255.255.0, Type: LAN, Nameserver: 192.168.123.1, Gateway: 192.168.123.1, mám zatržené povolit sít' a port tam mám 80. Když dám přopojit (modre tl. na ovladači), oběví se další okno na Tv do kterého nevím co vyplnit. Asi to bude tím nebo to mám celé špatně nastavené.

    Pokud by to tak nešlo, tak jsem si řekl že bych to udělal manuálně. Chtěl jsem začít stažením do PC SF image jak mi doporučujete, ale nějak s těch stránek sfteam.anfy.cz mi to nejde stáhnout. Jako by mi blbl prohlížeč v PC. Nemáte jiný funkční odkaz na stažení tohoto souboru? Tady jsem ho nikde nenašel. A u jiných je starý datum, tak nevím. Kdesi jsem četl že by to měl být nejnovější kvůli novému tuneru. Moje SN DM začíná: 5A11.... A taky bych potřeboval poradit jak to tam bezpečně přes lan šoupnout a nějaké kroky které bych měl udělat aby mi to fungovalo (kam to nakopiravat (do temp) a jak to spustit). Na stránkách dm7000.cz je nějaký postup na metodu root.cramfs přes LAN. Nevím jestli by šla použít i u DM7020s. Nikde jsem tam totiž nenašel v mém menu jak píší MENU / NASTAVENÍ / EXPERTNÍ NASTAVENÍ / SOFTWARE UPDATE / MANUÁLNÍ UPDATE / OK / OK

    Jak to udělat? Mám v tom ted' trošku guláš a mám s toho hlavu jako televizor. :-) Musím začít pomaleji. Prosíííím...

  10. #25
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.01.2006
    Příspěvky
    15
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hmmm
    2 Dreamscot - máš pravdu, já ale proto to tak píšu, chtěl bych aby mi to co nejdřív fungovalo. Ale vidím že to uspěchat nejde. Vše co tu je napsáno jsem si přečetl a uložil. Moc za to děkuji. Potýkám se ale s dalším problémem. A to je to připojení dreamu na net přes to GPRS. V info mi to píše verze software: vydání 1.2.0. 22.09.2005 FP verze: 1.01. Připojuju se přes mobilní telefon. Pročetl jsem si dreambook, udělal nastavení GPRS (sdilení) v PC jak je to popsane v dreambooku ale nějak mi to nefunguje. Když podržím spodní levé tl. po spustění (-Stop-) a čekám na přidělení adresy, tak to nic nedělá. Nevím přesně jestli to mam dobře nastavené. DM a PC mam propojene pres LAN. Spojení v Total Comanderu funguje. V nastavení komunikace mám toto: DHCP nemám zaškrknuté, IP:192.168.123.124, Netmask: 255.255.255.0, Type: LAN, Nameserver: 192.168.123.1, Gateway: 192.168.123.1, mám zatržené povolit sít' a port tam mám 80. Když dám přopojit (modre tl. na ovladači), oběví se další okno na Tv do kterého nevím co vyplnit. Asi to bude tím nebo to mám celé špatně nastavené.

    Pokud by to tak nešlo, tak jsem si řekl že bych to udělal manuálně. Chtěl jsem začít stažením do PC SF image jak mi doporučujete, ale nějak s těch stránek sfteam.anfy.cz mi to nejde stáhnout. Jako by mi blbl prohlížeč v PC. Nemáte jiný funkční odkaz na stažení tohoto souboru? Tady jsem ho nikde nenašel. A u jiných je starý datum, tak nevím. Kdesi jsem četl že by to měl být nejnovější kvůli novému tuneru. Moje SN DM začíná: 5A11.... A taky bych potřeboval poradit jak to tam bezpečně přes lan šoupnout a nějaké kroky které bych měl udělat aby mi to fungovalo (kam to nakopiravat (do temp) a jak to spustit). Na stránkách dm7000.cz je nějaký postup na metodu root.cramfs přes LAN. Nevím jestli by šla použít i u DM7020s. Nikde jsem tam totiž nenašel v mém menu jak píší MENU / NASTAVENÍ / EXPERTNÍ NASTAVENÍ / SOFTWARE UPDATE / MANUÁLNÍ UPDATE / OK / OK

    Jak to udělat? Mám v tom ted' trošku guláš a mám s toho hlavu jako televizor. :-) Musím začít pomaleji. Prosíííím...
    Tady máš link je tam i Geminy atd.-http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/database.php

  11. #26
    Registrovaný uživatel
    Založen
    07.02.2006
    Příspěvky
    8
    Post Thanks / Like
    Downloads
    3
    Uploads
    0

    Novej Dream

    Tak mám taky novýho "miláčka" ale trošku obavy ser. číslo mi začíná 5A... na dm7000.cz pisou ze db se ser nad 58 snesou jen Gemini 2.40 nebo Doppie Experiment. Podle hex. kodu by bylo samozrejme cislo 5A az za 58 ale podle abecedy zase ne. Tak nevim jestli muzu zkusit flashnout SF image. Poradte. Nerad bych hned pri prvnim flashnuti objevil UC0.

  12. #27
    Registrovaný uživatel
    Založen
    29.10.2002
    Příspěvky
    193
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hmmm
    2 Dreamscot - máš pravdu, já ale proto to tak píšu, chtěl bych aby mi to co nejdřív fungovalo. Ale vidím že to uspěchat nejde. Vše co tu je napsáno jsem si přečetl a uložil. Moc za to děkuji. Potýkám se ale s dalším problémem. A to je to připojení dreamu na net přes to GPRS. V info mi to píše verze software: vydání 1.2.0. 22.09.2005 FP verze: 1.01. Připojuju se přes mobilní telefon. Pročetl jsem si dreambook, udělal nastavení GPRS (sdilení) v PC jak je to popsane v dreambooku ale nějak mi to nefunguje. Když podržím spodní levé tl. po spustění (-Stop-) a čekám na přidělení adresy, tak to nic nedělá. Nevím přesně jestli to mam dobře nastavené. DM a PC mam propojene pres LAN. Spojení v Total Comanderu funguje. V nastavení komunikace mám toto: DHCP nemám zaškrknuté, IP:192.168.123.124, Netmask: 255.255.255.0, Type: LAN, Nameserver: 192.168.123.1, Gateway: 192.168.123.1, mám zatržené povolit sít' a port tam mám 80. Když dám přopojit (modre tl. na ovladači), oběví se další okno na Tv do kterého nevím co vyplnit. Asi to bude tím nebo to mám celé špatně nastavené.

    Pokud by to tak nešlo, tak jsem si řekl že bych to udělal manuálně. Chtěl jsem začít stažením do PC SF image jak mi doporučujete, ale nějak s těch stránek sfteam.anfy.cz mi to nejde stáhnout. Jako by mi blbl prohlížeč v PC. Nemáte jiný funkční odkaz na stažení tohoto souboru? Tady jsem ho nikde nenašel. A u jiných je starý datum, tak nevím. Kdesi jsem četl že by to měl být nejnovější kvůli novému tuneru. Moje SN DM začíná: 5A11.... A taky bych potřeboval poradit jak to tam bezpečně přes lan šoupnout a nějaké kroky které bych měl udělat aby mi to fungovalo (kam to nakopiravat (do temp) a jak to spustit). Na stránkách dm7000.cz je nějaký postup na metodu root.cramfs přes LAN. Nevím jestli by šla použít i u DM7020s. Nikde jsem tam totiž nenašel v mém menu jak píší MENU / NASTAVENÍ / EXPERTNÍ NASTAVENÍ / SOFTWARE UPDATE / MANUÁLNÍ UPDATE / OK / OK

    Jak to udělat? Mám v tom ted' trošku guláš a mám s toho hlavu jako televizor. :-) Musím začít pomaleji. Prosíííím...
    na uploadu uz jsou imge ode dneska zase na stabilnich adresach, takze stahovani nebude cinit problemy

  13. #28
    Registrovaný uživatel
    Založen
    07.02.2006
    Příspěvky
    8
    Post Thanks / Like
    Downloads
    3
    Uploads
    0

    Smile New imgs

    Jak jsem psal dole mam db se ser. zacinajicim 5A a novej img funguje zatim bezproblemu. Great work

  14. #29
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ok, už to jde stahovat! Jak to tam mám ale šoupnout , když se mi nedaří dreama připojit na net? Našel jsem tam program flashwizard, můžu ho použít přes LAN? Je tam zase psáno o DM7000 a cosi i o 7020s. Půjde to? Nebo jak to tam dát?

  15. #30
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hmmm
    Ok, už to jde stahovat! Jak to tam mám ale šoupnout , když se mi nedaří dreama připojit na net? Našel jsem tam program flashwizard, můžu ho použít přes LAN? Je tam zase psáno o DM7000 a cosi i o 7020s. Půjde to? Nebo jak to tam dát?
    Když Ti to nejde přes webové rozhraní - DHCP, musíš to flashnout po sériovém portu. Trvá to dlouho.

    Vypneš Dream vypínačem na zadním panelu.
    - propojíš PC a DM sériovým kabelem.
    Spustíš program DreamUP, zrušíš zaškrtnutí pro LAN, dáš "connect"
    - zapneš Dream vypínačem
    - naběhne horní bargraf připojování programu, prosvítí se Ti tlačítka, otevřeš soubor SF_img_xxxx.nfi
    - spustíš instalaci
    Zdánlivě se dlouho nic neděje, asi po 12-15 ti minutách teprve začne najíždět bargraf... rychlost 9600 B, za půl hodiny není co řešit.
    Nebuď netrpělivý, musíš to nechat doběhnout až do konce - naběhne Ti nové okénko se zprávou...

    Metodou root.cramfs to do DM 7020 nejde !!!

    Už jsem Ti to psal.
    1. Jde to naflashovat přes sériový port.
    2. -"- pomocí karty CF
    3. -"- přes webové rozhraní - NEJLEPŠÍ !!!

    FlashWizzard bych neriskoval.
    bob

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. DB 7020 + newcamd 6.04
    Založil Marabu v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 21.11.2005, 19:13
  2. Problém s instalací Newcamd do 7020 image na dream 7000
    Založil Homer v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 6
    Poslední příspěvek: 08.11.2005, 21:30
  3. emu for 7020?
    Založil danxo v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 26.04.2005, 09:47
  4. koupim dreambox 7000 nebo 7020
    Založil monthyz v sekci fóra Inzerce
    Odpověďmi: 1
    Poslední příspěvek: 07.04.2005, 12:58
  5. all_in_one ipk for sf 7020
    Založil hazem2 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 1
    Poslední příspěvek: 07.04.2005, 01:58

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •