Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 45

Téma: Db 7020

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    23.01.2006
    Příspěvky
    12
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Db 7020

    má DB 7020 i normální tuner? Myslím jestli se dají uložit do předvolby programy z klasické antény(VHF,UHF)

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.01.2006
    Příspěvky
    36
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal linzmajer
    má DB 7020 i normální tuner? Myslím jestli se dají uložit do předvolby programy z klasické antény(VHF,UHF)
    prosim ta ja teda vobec niesom maniak do hardwaru, ale ako moze satelitny primac s jednym tunerom primat terestrialny signal.

    este raz nechaj si toto prelezat hlavou: SATELITNY PRIMAC

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    23.01.2006
    Příspěvky
    12
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hrochy
    prosim ta ja teda vobec niesom maniak do hardwaru, ale ako moze satelitny primac s jednym tunerom primat terestrialny signal.

    este raz nechaj si toto prelezat hlavou: SATELITNY PRIMAC
    vzdyt ma v zadu ant-in -anteni konektor. nemyslim vstup pro satelit signal

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.01.2006
    Příspěvky
    36
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal linzmajer
    vzdyt ma v zadu ant-in -anteni konektor. nemyslim vstup pro satelit signal
    tie konektory su tam na prepasirovanie terestrialneho signalu do telky. 7020 umoznuje totiz vytvarat antenny signal cize mozes vysielat pre cely barak to co ty kukas.
    je to taka picovina, neviem kto to pouziva.

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    23.01.2006
    Příspěvky
    12
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hrochy
    tie konektory su tam na prepasirovanie terestrialneho signalu do telky. 7020 umoznuje totiz vytvarat antenny signal cize mozes vysielat pre cely barak to co ty kukas.
    je to taka picovina, neviem kto to pouziva.
    dik za informaci, moc jsi me nepotesil, protoze mam plasmu bez tv tuneru a Nova zatim neni pres satelit, tak jsem myslel ,zeto DB vyresi

  6. #6
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal linzmajer
    dik za informaci, moc jsi me nepotesil, protoze mam plasmu bez tv tuneru a Nova zatim neni pres satelit, tak jsem myslel ,zeto DB vyresi
    Připoj k tomu nějaké video, anténu TV do něj, ven scartem do plasmy a máš terestrální příjem vyřešen. Budeš-li chtít zvuk stereo, video musí bý stereo.
    bob

  7. #7
    Registrovaný uživatel
    Založen
    23.01.2006
    Příspěvky
    12
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal bob
    Připoj k tomu nějaké video, anténu TV do něj, ven scartem do plasmy a máš terestrální příjem vyřešen. Budeš-li chtít zvuk stereo, video musí bý stereo.
    dik za radu, ale tak uz to mam. jen jsem myslel ,ze bych vyresil vsechno jednim pristrojem a ovladacem

  8. #8
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal linzmajer
    dik za radu, ale tak uz to mam. jen jsem myslel ,ze bych vyresil vsechno jednim pristrojem a ovladacem
    Ten ovladač pro DM7020 je multifunkční. Zadej do něj kód do funkce "TV" pro to případné video a máš to...
    bob

  9. #9
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0

    Dm 7020

    Zdravím všechny, vlastním delší dobu sat. kartu skystar2+SG2100 a uvažuju ještě o koupi stolního přijímače. Chtěl bych Dreambox 7020s, a tak by mě zajímalo jestli je to dobrá investice popř. jestli nemám koupit nějaký jiný. Jde mi hlavně o časované nahrávání do DM na HDD a běžnou emulaci. Také bych chtěl koupit kartu Czechlink nebo opos. Někde jsem četl i o připojení tohoto přijímače na net. Zajímalo by mě jak by to bylo v mém případě - co by s tím šlo a nešlo dělat když mám pomalé připojení přes GPRS přes mobilní telefon. Jiné připojení momentálně u mě není možné. Potřeboval bych zjistit o tom nějaké info a taky nějaký dobrý link kde by se tento přístroj dal co nejlevněji pořídit. Co mi poradíte? Děkuji moc za všechny rady.

  10. #10
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hmmm
    Zdravím všechny, vlastním delší dobu sat. kartu skystar2+SG2100 a uvažuju ještě o koupi stolního přijímače. Chtěl bych Dreambox 7020s, a tak by mě zajímalo jestli je to dobrá investice popř. jestli nemám koupit nějaký jiný. Jde mi hlavně o časované nahrávání do DM na HDD a běžnou emulaci. Také bych chtěl koupit kartu Czechlink nebo opos. Někde jsem četl i o připojení tohoto přijímače na net. Zajímalo by mě jak by to bylo v mém případě - co by s tím šlo a nešlo dělat když mám pomalé připojení přes GPRS přes mobilní telefon. Jiné připojení momentálně u mě není možné. Potřeboval bych zjistit o tom nějaké info a taky nějaký dobrý link kde by se tento přístroj dal co nejlevněji pořídit. Co mi poradíte? Děkuji moc za všechny rady.

    Mohu Ti jen doporučit DM7020. Trochu více k firmwaru a dalším potřebným věcem se dozvíš na stránce sfteam.anfy.cz Doporučuji Ti stáhnout si i potřebné programy pro práci s Dreamem do PC.
    Stáhni si Dreambook a dobře si pročti pasáže o instalaci a práci s Dreamem.
    V PC potřebuješ LAN kartu.
    Pokud máš WXP, můžeš potom nastavit "povolit ostatním uživatelům sdílet internet"...
    Co se týká instalace firmwaru, můžeš to pokazit... Chce to ale trpělivost a při změně firmwaru nespěchat. Trvá to dost dlouho a neměl bys to přerušit.
    DM7020 má ale celkem tři možnosti jak instalovat a když všechno selže, je možnost ještě přes sériový port. Taková instalace je ale časově nejdelší.

    Ničeho se neboj. Dá se to zvládnout. Začni ale až tehdy, až budeš mít něco nastudováno a budeš si trochu jistý...

    Zlom vaz !
    bob

  11. #11
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0

    Thumbs up

    Podívám se na ty stránky jak píšeš a skusím něco postahovat. Jinak sít'ovku mám na desce. Používám WinXp SP2 a mám vytvořené i nějaké image disku nortonem ghost. Takže můžu s vytvořených záloh kterých mám několik systém měnit rychle kdyby něco pak zlobilo. Zajímá mě hlavně ta změna firmwaru na DM7020. Pokud by se to flashnutí nepodařilo, tak už je to na servisní opravu? Někde jsem něco četl o poškození bootloaderu ale nevím jestli to jde i na tomto modelu sprasit. Jak to tede je? Náhoda je blbec. Co kdyby fakticky při této operaci vypli proud? Kolik by pak stála oprava? Pokud se to tak může vůbec pokazit. Jinak od koupě přijímače mě to tak i tak neodradí at' je to jak chce. Spíš jde o to abych si dával bacha. Děkuji za info.

  12. #12
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0

    Question

    Stáhl jsem si Dreambook a proštudoval. Je to tam celkem slušně popsané. Takže by to mělo fungovat asi i přes GPRS.(z telefonu nemám kabel ale bluetooth) Jestli tomu dobře teda rozumím, tak DM bych propojil normálně přes LAN do PC a v PC dal povolit zdílení internetu a už se ten DM přes LAN připojí sám?

    Jo ještě k tomu Dreamboku, jsou tam návody jak se co dělá, ale je to jen k modelu DM7000 a jsou tam možná i nějaké staré věci. Zajímalo by mě jestli je postup kopírování a flashování u DM7000 stejný jako u DM7020. At' se nazabývám něčím co už není třeba aktuální a je zbytečně složité, protože ten Dreambok je už jenom přece staršího data. Neví někdo jestli se dá ten Dreambok stáhnout i pro model DM7020s? Popř. bych ten starý Dreambok převedl do Wordu a poslal někomu na mail kdyby se našel nějaký dobrý člověk a trochu to poeditoval pro DM7020s. Ten začátek propojení PC s DM se mi tam zdá nějak moc useknutej. Potřeboval bych to vědět krok po kroku a později i co a kam nahrat kdyby mi to nefachčilo.

    A ještě poslední otázečka, jak je to s tím Flash firmwaru a jiných věcí? Hrozí tam poškození přístroje při této operaci a následným výpadkem proudu? Pokud ano, jde to nějak i doma opravit? Popř. kolik by stála oprava? Děkuji všem za pomoc a za případné rady.


    (jinak láma nejsu, dělal jsem si vše sám včetně sat+nast.SG2100+SS2 a nějaké pájení obvodu taky zvládám.)

  13. #13
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hmmm
    Podívám se na ty stránky jak píšeš a skusím něco postahovat. Jinak sít'ovku mám na desce. Používám WinXp SP2 a mám vytvořené i nějaké image disku nortonem ghost. Takže můžu s vytvořených záloh kterých mám několik systém měnit rychle kdyby něco pak zlobilo. Zajímá mě hlavně ta změna firmwaru na DM7020. Pokud by se to flashnutí nepodařilo, tak už je to na servisní opravu? Někde jsem něco četl o poškození bootloaderu ale nevím jestli to jde i na tomto modelu sprasit. Jak to tede je? Náhoda je blbec. Co kdyby fakticky při této operaci vypli proud? Kolik by pak stála oprava? Pokud se to tak může vůbec pokazit. Jinak od koupě přijímače mě to tak i tak neodradí at' je to jak chce. Spíš jde o to abych si dával bacha. Děkuji za info.
    Nejlépe jde měnit firmware přes webové rozhraní.
    Dream musí být připojen na LAN zařízení, které umí přidělovat adrsu DHCP.
    (Obvykle router. Možná by se to dalo nastavit i v těch XP.)

    Dream vypneš vypínačem vzadu, znovu zapneš a přidržíš tlačítko down na předním panelu, na LCD se dole objeví IP přidělená zařízením DHCP.
    Tu IP potom napíšeš v PC do Internet exploreru a spojíš se s Dreamem na jeho web loader.Enter.
    Ten Tě vede. Načteš soubor firmware SF_img_xxxx.nfi, stiskneš install a počkáš do konce. Image pro DM7020 mají cca 19MB. Trvá to déle, než DM7000. Musíš mít trpělivost a na nic nesahat, dokud na obrazovce nebudeš mít, že proces skončil.

    Další loder je sériové rozhraní - program DreamUP - proces trvá ale cca 25 minut.

    Další možnost je přes CF kartu. Tam nejdříve nakopíruješ image a potom spouštíš instalaci z CF... (Nepoužívám to, je potřeba dokoupit CF kartu a přes web rozhraní je to mnohem progresivnější.)

    Nemyslím si, že bys poškodil bootloader při flashování a přerušení proudu...
    Po takovém krachu loadování bys ale pravděpodobně opravdu musel použít jen to sériové rozhraní. Já jsem ale přerušení loadování vypnutím proudu netestoval, je to jen můj odhad.
    Možná by šlo loadovat i potom čímkoliv - začít znovu...
    Nevím, jestli to takto někdo doopravdy zkusil. Zatím jsem se o tom nedočetl.
    bob

  14. #14
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    A jak je to s tím dreambookem? Je to jen návod na model DM7000. Nevím jestli je to všechno stejné i u DM7020 nebo ne. Nejradši bych to převedl do wordu a kdyby to někdo (i ty) trochu poeditoval - umazal věci které jsou u DM7020 jiné-nefunkční. At' mě to neplete. A třeba to i doplnil. Poslal bych to ve wordu na mail. Můj mail na různé věci je: hmmm5@seznam.cz

    Dream je jinak obědnaný. Než ho budu mít doma, chtěl bych k tomu ještě sehnat kabely na propojení PC - DM. Lan mám na základní desce ven z PC. Potřeboval bych akorád vědět jak se ty kabely správně jmenují. V dreambooku pro DM7000 je napsáno že na propojení použijte křížový LAN kabel. A o sériovém kabelu je tam něco napsáno že kabel který musím použít má přehozené piny 2 a 3, 5 je připojený přímo. (V některých obchodech je pojmenován jako canon laplink 9F-9F). Jak tomu mám rozumět? Kamarád dělá internetový sítě a kabely má. Co mu mám říct at' mi dodá???????????

    (jak budu mít dreama doma a trochu si ho ochytám, budou pro mně některé věci jednodušší. Když jsem začínal s PC taky jsem neznal nic a ted' si ladím systém. Potřeboval bych i vysvetlit co to je Geminy, img, a další. Nevím co co je, na co slouží, atd... nikde jsem o tom nic nenašel.)Díky dobrým lidem za pomoc.....

  15. #15
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hmmm
    A jak je to s tím dreambookem? Je to jen návod na model DM7000. Nevím jestli je to všechno stejné i u DM7020 nebo ne. Nejradši bych to převedl do wordu a kdyby to někdo (i ty) trochu poeditoval - umazal věci které jsou u DM7020 jiné-nefunkční. At' mě to neplete. A třeba to i doplnil. Poslal bych to ve wordu na mail. Můj mail na různé věci je: hmmm5@seznam.cz

    Dream je jinak obědnaný. Než ho budu mít doma, chtěl bych k tomu ještě sehnat kabely na propojení PC - DM. Lan mám na základní desce ven z PC. Potřeboval bych akorád vědět jak se ty kabely správně jmenují. V dreambooku pro DM7000 je napsáno že na propojení použijte křížový LAN kabel. A o sériovém kabelu je tam něco napsáno že kabel který musím použít má přehozené piny 2 a 3, 5 je připojený přímo. (V některých obchodech je pojmenován jako canon laplink 9F-9F). Jak tomu mám rozumět? Kamarád dělá internetový sítě a kabely má. Co mu mám říct at' mi dodá???????????

    (jak budu mít dreama doma a trochu si ho ochytám, budou pro mně některé věci jednodušší. Když jsem začínal s PC taky jsem neznal nic a ted' si ladím systém. Potřeboval bych i vysvetlit co to je Geminy, img, a další. Nevím co co je, na co slouží, atd... nikde jsem o tom nic nenašel.)Díky dobrým lidem za pomoc.....
    Sériový kabel 9pin - zásuvka - zásuvka. Říká se mu také "nulmodem kabel"... a je překřížený.
    Lan kabel překřížený. Rovný na přímé propojení PC-DB nejde !

    Co se týká druhů firmware jako je Gemini, Ru Dream, Pi, Hydra a další, najdeš k nim povídání na satellite tečka center tečka sk a dalších stránkách.
    Na začátek s Dreamem Ti je nedoporučuji. Instalace je mnohem náročnější a i update emu, nastavení configů a další, by pro Tebe bylo velmi obtížné. Navíc každý takový image se liší od datumu k datumu, mění se tam scripty pro ovládání-spouštění a killování emu. Co image, to jiný script...

    Začni se SF_img_7020_xxx.nfi, nainstaluj si základní emu, klíče, setting a až Ti to bude chodit, dobře si ulož nastavení pro případnou reinstalaci a potom dělej pokusy s dalšími. Vybereš si podle svého gusta.
    Abys mohl posoudit výhody a nevýhody různých řešení firmwaru, další podpory, updaty atd., musíš si je zkusit sám. Každý totiž chválí to své, co má v Dreamu...

    Já jsem se vždycky vrátil zpět na SF image.

    Co se týká Dreambooku, můžeš si vytvořit Wordovskou kopii toho, co Tě zajímá tak, že si do Wordu zkopíruješ příslušné bloky textu, které potom budeš doplňovat svými poznámkami...
    Můžeš to potom dát i jako ucelený návod pro práci s DM7020 třeba sem na Board. Můžeš tím pomoci i dalším, kteří budou začínat po Tobě a Tvé postřehy obohatí třeba i staré borce. Ono víc hlav, víc ví. Tvé nápady jsou jen Tvé a ostatní mohou poučit, inspirovat...Jen piš.

    Zlom vaz !
    bob

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. DB 7020 + newcamd 6.04
    Založil Marabu v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 21.11.2005, 20:13
  2. Problém s instalací Newcamd do 7020 image na dream 7000
    Založil Homer v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 6
    Poslední příspěvek: 08.11.2005, 22:30
  3. emu for 7020?
    Založil danxo v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 26.04.2005, 10:47
  4. koupim dreambox 7000 nebo 7020
    Založil monthyz v sekci fóra Inzerce
    Odpověďmi: 1
    Poslední příspěvek: 07.04.2005, 13:58
  5. all_in_one ipk for sf 7020
    Založil hazem2 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 1
    Poslední příspěvek: 07.04.2005, 02:58

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •