Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 19

Téma: Mazani z pameti

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    05.03.2006
    Příspěvky
    9
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Mazani z pameti

    Zdarec, nekde jsem slysel, ze pri jakemkoliv nahravani do flash pameti DB (FW, Addons, ...)se data jiz nedaji smazat. Pak se to mosi resit USB diskem. Co je na tom pravdy?? Dk

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal Stefi
    Zdarec, nekde jsem slysel, ze pri jakemkoliv nahravani do flash pameti DB (FW, Addons, ...)se data jiz nedaji smazat. Pak se to mosi resit USB diskem. Co je na tom pravdy?? Dk
    Stefi, čti pozorně...

    Dreambox, pokud má instalovaný image v inter flash má jádro, které se nedá přepisovat a jakousi vnější přepisovatelnou část, prezentovanou jako /var/*.*

    Když se připojíš k Dreamu pomocí Telnetu a napíšeš příkaz df a dáš enter, vypíše se Ti stav využití paměti v procentech. V duhém řádku je právě stav var.
    Neměl by přesáhnout 87%, protože provoz přijímače se potom stane nestabilní.

    Ta část image, která je obsažená ve var se dá přepisovat pomocí FTP - využitím např totalcommanderu a v ní jsou právě soubory které občas potřebují nějakou úptavu= emu, klíče, pluginy, titulky...

    Protože právě obsah této "vnitřní paměti" je omezený, je výhodné využít vnější médium jako je USB flash, - emu, pluginy, titulky i ve větším rozsahu nahrát na USB. Dokonce lze instalovat na USB flash celé image a vytvoří se "multiboot", kdy v jednom přijímači můžeš spouštět až 9 různých images.
    Přitom ty, co jsou nainstalované na USB se dají přepisovat i v oblasti původně nepřepisovatelné.

    Zde se dá tvořit i kazit a žádné velké "škody" nenaděláš. To je pro Tvůrce, testery, experimentátory to správné pole.

    Zakup USB flash, instaluj si do Dreamu "multiboot" nebo "miniroot" podle typu Dreamu, který máš a napiš si, kdy Ti to přestalo chodit, když jsi udělal to, či ono.
    Nám napiš a dej světu na vědomí, až něco přepíšeš a upravíš a bude to lepší, než to, co tam bylo.
    Budem všichni o krůček dál, než jsme byli.
    Začni. Je nejvyšší čas.
    Nemysli si, že nemůžeš mít nějaký nový nápad.
    Ono víc hlav...
    bob

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    05.03.2006
    Příspěvky
    9
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    No to by bylo pekne, ale ja nejak zvlast linuxu nerozumim,... sem proste BFU. Jde mi jen o to jestli jde z var sobobory odmazavat, nebo se tam jen dalsi novejsi-stejne soubory prihravaju, az je pamet plna.
    BTW: Pamet pro jadro, z kolika tak byva zaplnena.

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal Stefi
    No to by bylo pekne, ale ja nejak zvlast linuxu nerozumim,... sem proste BFU. Jde mi jen o to jestli jde z var sobobory odmazavat, nebo se tam jen dalsi novejsi-stejne soubory prihravaju, az je pamet plna.
    BTW: Pamet pro jadro, z kolika tak byva zaplnena.
    Stefi,

    ty soubory se přepisují. Pokud bys měl paměť plnější, musíš starý nejdříve smazat, nový nakopírovat a po nakopírování mu upravit atributy.
    Nic to není. Čeho se bojíš ?
    bob

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0

    Question

    Nazdar bobe , po nekolikadennim testovani mojeho DM7020s su s timto pristrojem velmi spokojen. Uz se mi i stalo ze na par vterin, nekdy i na dyl vytuhl, ze sem musel dat restart nebo se dream i vypnul. Toto mi udela ale jen vzacne - (pri prejmenovani prehledu a pri prepnuti na nejdouci kanal) Jinak funguje DM prfektne a netuhne.

    Tak jako s SS2 budu experimentovat i s DM. Budu kupovat to USB a udelam to jak pises vyse. Jen nechapu jakym zpusobem se provadi instalace dalsich img na USB , a pak vyber toho image ktery ma po spusteti dreamu byt pouzit. Zobrazi se nabidka image jako u Windows a vyberu OP systemu? Pises tam neco o instalaci do Dreamu "multiboot" nebo "miniroot". Ta instalace na USB pokud tomu dobre rozumim se provadi pres tyto programi? Kde se daji tyto soubory stahnout? Zajima me to.

    Jinak po mojem zkoumani bych potreboval jeste objasnit par veci.

    Na co slouzi v All in One Panel → extra → Device setup → Activated 32-bit mode a Activated DMA mode?

    A v All in One Panel → extra → Demon setup → Activated telnet daemon, Ftp daemon, Generating new rsa Keys. Co ten telnet vlastne je? Jak se pouziva - na co slouzi?

    Předem děkuji za vysvětleni.

  6. #6
    Registrovaný uživatel
    Založen
    05.03.2006
    Příspěvky
    9
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal bob
    Stefi,

    ty soubory se přepisují. Pokud bys měl paměť plnější, musíš starý nejdříve smazat, nový nakopírovat a po nakopírování mu upravit atributy.
    Nic to není. Čeho se bojíš ?
    Toz rad bych sa dival na tv Takze, kdyz smazu uuuplne celu slozku var. A dam napr. webflash dahraju novy img, tak to zas bude vso zas ok?

  7. #7
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hmmm
    Na co slouzi v All in One Panel → extra → Device setup → Activated 32-bit mode a Activated DMA mode?
    K nastaveni pevneho disku

    Citace Původně odeslal hmmm
    A v All in One Panel → extra → Demon setup → Activated telnet daemon, Ftp daemon, Generating new rsa Keys. Co ten telnet vlastne je? Jak se pouziva - na co slouzi?
    zaskrtnuto - povoleny telnet a fpt - je to takova trivialni ochrana k tomu aby ti nekdo nevlezl do dreama a nevydoloval tvoje udaje napr na cs

    rsa Key vygeneruje jine klice pro pristup do dreama pres zasifrovany kanal.

    telnet slouzi k tomu kdyz se chces dostat na konsolu dreama. Pokud mas pc s woknousama dej si ve start - spusti a do radky napis telnet a IP dreama

  8. #8
    Registrovaný uživatel
    Založen
    05.03.2006
    Příspěvky
    9
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    BTW: Nema tu pls nekdo cestinu do flashwizard 6.3?

  9. #9
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal JirkaS
    K nastaveni pevneho disku



    zaskrtnuto - povoleny telnet a fpt - je to takova trivialni ochrana k tomu aby ti nekdo nevlezl do dreama a nevydoloval tvoje udaje napr na cs

    rsa Key vygeneruje jine klice pro pristup do dreama pres zasifrovany kanal.

    telnet slouzi k tomu kdyz se chces dostat na konsolu dreama. Pokud mas pc s woknousama dej si ve start - spusti a do radky napis telnet a IP dreama
    Jo, funguje to, ale po naskoceni tabulky mi to pise: dm7020 login:
    Co tam napsat? Skousel jsem ledaco ale pak naskoci password:
    Co tam napsat???????????????

    Jo a tomu hdd, vim ze to je k nastaveni HDD, ale k cemu je ta volba 32 bit dobra?
    A taky ten DMA mode?

  10. #10
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hmmm
    Jo, funguje to, ale po naskoceni tabulky mi to pise: dm7020 login:
    Co tam napsat? Skousel jsem ledaco ale pak naskoci password:
    Co tam napsat???????????????

    Jo a tomu hdd, vim ze to je k nastaveni HDD, ale k cemu je ta volba 32 bit dobra?
    A taky ten DMA mode?
    Dobra rada - dej si tam Gemini nebudes mit problem. Sf je out.

  11. #11
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal JirkaS
    Dobra rada - dej si tam Gemini nebudes mit problem. Sf je out.
    To si nemyslim. Ja su s tim SF velmi spokojeny. Jediny co mi vadi je ze v nem jede o 1.5M/s pomaleji sitovka. Geminy tam dam samozrejme taky, ale az na USB. Jen nevim kde mam ziskat info o tom, jak se instaluje na USB a pak u toho GP jak zprovoznit emu. U SF si to DB stahne a nainstaluje sam a je to bez prace a jednoduche. Opravdu pro zacatecniky jako delane. U GP 2.7 nevim.

    Jinak se mi podarilo spojit telnetem. Zarazilo me tam to vkladani hesla, proto mi to neslo. Jmeno root a kdyz jsem tam psal heslo, tak tam nebylo a neni videt pri psani ze je tam napsane. Ted bych potreboval zjistit jake prikazy se u toho pouzivaji. Zkousel jsem to df a to jde. Jiny prikazy neznam.

    A co ten HDD? K cemu je ta volba 32 bit dobra? A ten DMA mode?
    A ta instalace img na usb?

  12. #12
    Registrovaný uživatel
    Založen
    28.12.2004
    Bydliště
    Brussel -Belgium
    Příspěvky
    28
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hmmm
    To si nemyslim. Ja su s tim SF velmi spokojeny. Jediny co mi vadi je ze v nem jede o 1.5M/s pomaleji sitovka. Geminy tam dam samozrejme taky, ale az na USB. Jen nevim kde mam ziskat info o tom, jak se instaluje na USB a pak u toho GP jak zprovoznit emu. U SF si to DB stahne a nainstaluje sam a je to bez prace a jednoduche. Opravdu pro zacatecniky jako delane. U GP 2.7 nevim.

    Jinak se mi podarilo spojit telnetem. Zarazilo me tam to vkladani hesla, proto mi to neslo. Jmeno root a kdyz jsem tam psal heslo, tak tam nebylo a neni videt pri psani ze je tam napsane. Ted bych potreboval zjistit jake prikazy se u toho pouzivaji. Zkousel jsem to df a to jde. Jiny prikazy neznam.

    A co ten HDD? K cemu je ta volba 32 bit dobra? A ten DMA mode?
    A ta instalace img na usb?
    clovece ja fakt nad tebou zasnem na co si si kupoval dreambox.
    ja viem ze nie kazdy technicky zdatny tip ,ale uz to prehanas.
    ked sa ti nieco na sf nepaci mas tu kopec inych img takze nech sa paci....

    p.s.
    .... ale radcej nic...

  13. #13
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2006
    Příspěvky
    27
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal primus1701
    clovece ja fakt nad tebou zasnem na co si si kupoval dreambox.
    ja viem ze nie kazdy technicky zdatny tip ,ale uz to prehanas.
    ked sa ti nieco na sf nepaci mas tu kopec inych img takze nech sa paci....

    p.s.
    .... ale radcej nic...
    Co to meles za blbosti? Jak technicky zdatny???? Jake prehaneni? Proc by se mi SF team nepacil??? Ja su s nim velmi spokojeny!!!! Nectes co pisu!

    Nechci se chlubit, ale delal jsem testy a upravy v dreamu takove, ze ani kdyz nevim jak dlouho ho mas ty, tak tak vymakane vcetne chlazeni HDD, CPU,PAM, v DM se vsadim ze tam nemas. A to mam dream doma cca 14 dni i s postou. Jednemu kamosovi jsem to pomohl zprovoznit jak o tom vim malo a jde mu to ok a dekuje mi za to. Denne tomu venuju jen par minut casu. Ty kdyz sis ho koupil, tak taky o nem vedels ho.no. Moc by me zajimalo za jak dlouho ses vsechno naucil ty. Jestli za den, tak klobouk dolu, si machr.

    Jinak mi SF staci a max spokojenost. A to ze potrebuju nejakou radu neni nic neobvykleho. Ja jsem napr. ucil lidi kteri jsou na nektere veci machri, ale kdyz jsem jich ucil to, co umim ja, tak jsem se taky divil ze znaji uplny ho.no a delaji do pocitacu. Tvarily se jako by to nikdy nevideli. Na nektere veci proste i kdyz znaji pocitace jsou totalni lempli. Nejde to naucit za den. Pokud se mi nedostavi odpovedi na moje otazecky, tak pujdu jinam na jine forum a dovim se to tam. Myslel jsem si ze fora od toho tady jsou, ale vypada to tak ze tomu tak neni. Vetsinou to ovladaji seniori kterym to stouplo do hlavy s tim, at zacatecnici nesomruji zakladni veci. Proste kdyz nema nikdo zajem poradit, at doopravdy nepise nic. A kde mazou prispevky, i treba na zakladni otazky a nemaji poradny faq, tak at to forum zrusi a je pokoj. Ja chodim na jina fora jine problematiky a kdyz jsem vedel, poradil jsem vzdycky, a podle me zkusenosti si myslim i dobre. Mozna se tam potkame. Ja se nehandrkuju jak jini. S hodne vecma jsem taky stravil kopu casu, ale kdyz jsem vedel, poradil jsem. Ti co neporadi, at si to strci do prd.le. Omlouvam se. Ahojte.

  14. #14
    Registrovaný uživatel
    Založen
    05.03.2006
    Příspěvky
    9
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hmmm
    Co to meles za blbosti? Jak technicky zdatny???? Jake prehaneni? Proc by se mi SF team nepacil??? Ja su s nim velmi spokojeny!!!! Nectes co pisu!

    Nechci se chlubit, ale delal jsem testy a upravy v dreamu takove, ze ani kdyz nevim jak dlouho ho mas ty, tak tak vymakane vcetne chlazeni HDD, CPU,PAM, v DM se vsadim ze tam nemas. A to mam dream doma cca 14 dni i s postou. Jednemu kamosovi jsem to pomohl zprovoznit jak o tom vim malo a jde mu to ok a dekuje mi za to. Denne tomu venuju jen par minut casu. Ty kdyz sis ho koupil, tak taky o nem vedels ho.no. Moc by me zajimalo za jak dlouho ses vsechno naucil ty. Jestli za den, tak klobouk dolu, si machr.

    Jinak mi SF staci a max spokojenost. A to ze potrebuju nejakou radu neni nic neobvykleho. Ja jsem napr. ucil lidi kteri jsou na nektere veci machri, ale kdyz jsem jich ucil to, co umim ja, tak jsem se taky divil ze znaji uplny ho.no a delaji do pocitacu. Tvarily se jako by to nikdy nevideli. Na nektere veci proste i kdyz znaji pocitace jsou totalni lempli. Nejde to naucit za den. Pokud se mi nedostavi odpovedi na moje otazecky, tak pujdu jinam na jine forum a dovim se to tam. Myslel jsem si ze fora od toho tady jsou, ale vypada to tak ze tomu tak neni. Vetsinou to ovladaji seniori kterym to stouplo do hlavy s tim, at zacatecnici nesomruji zakladni veci. Proste kdyz nema nikdo zajem poradit, at doopravdy nepise nic. A kde mazou prispevky, i treba na zakladni otazky a nemaji poradny faq, tak at to forum zrusi a je pokoj. Ja chodim na jina fora jine problematiky a kdyz jsem vedel, poradil jsem vzdycky, a podle me zkusenosti si myslim i dobre. Mozna se tam potkame. Ja se nehandrkuju jak jini. S hodne vecma jsem taky stravil kopu casu, ale kdyz jsem vedel, poradil jsem. Ti co neporadi, at si to strci do prd.le. Omlouvam se. Ahojte.
    LooooooooooooooL

  15. #15
    Registrovaný uživatel
    Založen
    28.12.2004
    Bydliště
    Brussel -Belgium
    Příspěvky
    28
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal hmmm
    Co to meles za blbosti? Jak technicky zdatny???? Jake prehaneni? Proc by se mi SF team nepacil??? Ja su s nim velmi spokojeny!!!! Nectes co pisu!

    Nechci se chlubit, ale delal jsem testy a upravy v dreamu takove, ze ani kdyz nevim jak dlouho ho mas ty, tak tak vymakane vcetne chlazeni HDD, CPU,PAM, v DM se vsadim ze tam nemas. A to mam dream doma cca 14 dni i s postou. Jednemu kamosovi jsem to pomohl zprovoznit jak o tom vim malo a jde mu to ok a dekuje mi za to. Denne tomu venuju jen par minut casu. Ty kdyz sis ho koupil, tak taky o nem vedels ho.no. Moc by me zajimalo za jak dlouho ses vsechno naucil ty. Jestli za den, tak klobouk dolu, si machr.

    Jinak mi SF staci a max spokojenost. A to ze potrebuju nejakou radu neni nic neobvykleho. Ja jsem napr. ucil lidi kteri jsou na nektere veci machri, ale kdyz jsem jich ucil to, co umim ja, tak jsem se taky divil ze znaji uplny ho.no a delaji do pocitacu. Tvarily se jako by to nikdy nevideli. Na nektere veci proste i kdyz znaji pocitace jsou totalni lempli. Nejde to naucit za den. Pokud se mi nedostavi odpovedi na moje otazecky, tak pujdu jinam na jine forum a dovim se to tam. Myslel jsem si ze fora od toho tady jsou, ale vypada to tak ze tomu tak neni. Vetsinou to ovladaji seniori kterym to stouplo do hlavy s tim, at zacatecnici nesomruji zakladni veci. Proste kdyz nema nikdo zajem poradit, at doopravdy nepise nic. A kde mazou prispevky, i treba na zakladni otazky a nemaji poradny faq, tak at to forum zrusi a je pokoj. Ja chodim na jina fora jine problematiky a kdyz jsem vedel, poradil jsem vzdycky, a podle me zkusenosti si myslim i dobre. Mozna se tam potkame. Ja se nehandrkuju jak jini. S hodne vecma jsem taky stravil kopu casu, ale kdyz jsem vedel, poradil jsem. Ti co neporadi, at si to strci do prd.le. Omlouvam se. Ahojte.


    p.s.
    pasivne chladenie mam spravene aj ja sice len procaku (ten sa prehrieva to je pravda),ale pamete su zbytocne chladit tie tolko tepla nevizaruju. a HDD mam tiez chladeny pass.
    a co sa tika tunningu , ja som skor uvazoval namontovat DVDR ale v sf zatial nieje podpora dvd playera.
    a casom zistis ze skusat furt za kazdim nejaky novy img je blbost. ja som zostal u sf a vzdy prekvapi niecim novym.
    ak som ta urazil tak prepac

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •