Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Téma: Sdílení: Dreambox

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    07.07.2008
    Příspěvky
    4
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Sdílení: Dreambox

    Ahoj,

    chtěl bych si pořídit domů satelit, protože nám zavedli od UPC digitální kabelovku a zvedli poplatky. Za základní programy chtějí 300 Kč a za rozšířenou nabídku dokonce skoro 700 Kč. Bohužel to je pro mě docela hodně a to hlavně, protože já na televizi skoro nekoukám, jen děti a manželka.

    Vím, že receivery Dreambox umožňují sdílení karet. Bohužel každý přijímač umožňuje pouze příjem signálu na jednom TV přístroji a tak si asi budu muset koupit těch přijímačů víc, nejspíš dva DM500, které jsou nejlevnější.

    Může mi prosím odpovědět na několik mých otázek? Předem děkuji za pomoc a váš čas:

    Pokud bych si koupil kartu Gital nebo T&T, předpokládám, že její sdílení v rámci domácnosti asi nebude problém. Její použití je dovoleno pouze v rámci rodiny ve stejné domácnosti (takže žádné sdílení s 20ti dalšími sousedy , i když věřím, že i takoví lidé by se našli, co by do toho šli). Neřešil bych to, pokud by stačily jen ty základní programy, ale děti chtějí nějaký ten dětský program a manželka chce nějaký ten dokumentářní. Platit dvě karty by bylo trochu moc (u kabelovky jsem platil taky jen jednou).

    Co k tomu potřebuji???
    - Dva (tři) přijímače Dreambox DM500
    - Nastavit IP adresy a propojení přes hub nebo switch klasickým UTP kabelem
    - Samotnou kartu
    - Je k tomu zapotřebí nějaký další hardware, jako třeba PC nebo nějaký speciální modul? Nebo si vystačím opravdu s těma dvěma receiverama?
    - Jak dlouho bude fungovat receiver, který v sobě nemá kartu v případě, že by došlo k výpadku sítě? Vypadne signál a nebo to nějakou dobu jede?
    - Stačí mít ten receiver s kartou ve stand by modu nebo musí být stále zapnutý?

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    10.09.2008
    Příspěvky
    4
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    zdravim, resim podobny problem pri sdileni po domaci siti LAN. mam dm7020(client) a dm7000(server) na jinem webu jsem nasel navod jak sdileni rozbehat. dostal jsem se az do finalni faze kde jsem zadal do web prohlizece http://IP_dreamboxu:16001 proto abych zjistil zda se dreamy vidi a zda sdileni funguje. z DM(client) servr vidim ale na servru ve vypisu zadne clienty nemam. mohl by mi nekdo poradit kde je problem? diky

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    10.09.2008
    Příspěvky
    4
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    zdravim, resim podobny problem pri sdileni po domaci siti LAN. mam dm7020(client) a dm7000(server) na jinem webu jsem nasel navod jak sdileni rozbehat. dostal jsem se az do finalni faze kde jsem zadal do web prohlizece //IP_dreamboxu:16001 proto abych zjistil zda se dreamy vidi a zda sdileni funguje. z DM(client) servr vidim ale na servru ve vypisu zadne clienty nemam. mohl by mi nekdo poradit kde je problem? diky

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    05.03.2005
    Příspěvky
    108
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    kontaktuj me na icq 177496090 urcite to dame dohromady

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    23.09.2008
    Příspěvky
    4
    Post Thanks / Like
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Ahoj,měl jsem podobný problém ,točil jsem se v kruhu.Mám DM800HD a DM500.Dělal jsem chybu a to že jsem editoval Ccam.cfg pouze z jednoho dreamu.Neuvědomil jsem si že 1 stroj je E1 a druhý E2.Pokud se chceš vyvarovat podobnému problému tak si pokaždé stáhni z dreamu,který chceš uprvait Ccam.cfg někam na PC, udělej změny a poté ho pošli zpět.Totéž u druhého dreamu.Ohledně sdílení nepotřebuješ nic,pouze dreamy,switch a pc a katru.

  6. #6
    Registrovaný uživatel
    Založen
    10.09.2008
    Příspěvky
    4
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ccam.cfg jsem editoval pomoci totalcomander. s tim, ze jsem se vzdy pripojil na prislusny dream a na nem provadel editaci. jeste se mi to rozbehnout nepodarilo. nekolikrat jsem nastaveni kontroloval podle toho navodu co je v odkazu vyse a zadnou chybu jsem nenasel. tim E1 E2 mas ny mysli co?

  7. #7
    Registrovaný uživatel
    Založen
    23.09.2008
    Příspěvky
    4
    Post Thanks / Like
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    E1 - enigma 1, E2-enigma 2. To je divné, mělo by to chodit.Není problém třeba v routeru a portech?

  8. #8
    Registrovaný uživatel
    Založen
    10.09.2008
    Příspěvky
    4
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    tak jsme se k tomu po delsi dobe zase dostal. a v CCcam.cfg jsem server misto F oznacil E1. a clienta misto C jsem oznacil E2. vysledek byl ten ze jsem pri vypisu nevidel uz ani na server.

  9. #9
    Registrovaný uživatel
    Založen
    27.10.2009
    Příspěvky
    1
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal Jirka_Ka Zobrazit příspěvek
    Ahoj,měl jsem podobný problém ,točil jsem se v kruhu.Mám DM800HD a DM500.Dělal jsem chybu a to že jsem editoval Ccam.cfg pouze z jednoho dreamu.Neuvědomil jsem si že 1 stroj je E1 a druhý E2.Pokud se chceš vyvarovat podobnému problému tak si pokaždé stáhni z dreamu,který chceš uprvait Ccam.cfg někam na PC, udělej změny a poté ho pošli zpět.Totéž u druhého dreamu.Ohledně sdílení nepotřebuješ nic,pouze dreamy,switch a pc a katru.
    Mohl by mi, prosím, někdo popsat návod jak na to "pro blbce" - čili pro mne?

    THX

  10. #10
    Registrovaný uživatel
    Založen
    07.07.2008
    Příspěvky
    4
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ahoj, tak doba pokročila a já jsem si pořídil nakonec DM800 HD a kartu CS link. Pak mám ještě DM 600. Oba kvůli nahrávání filmů na disk, protože vždycky to vychází tak blbě, že jsem v práci, když dávají něco pěkného a naopak, když jsem doma, tak nedávají nic. Kartu jsem koupil na internetu za nějakých 1500,- což byla velice slušná cena. Aktivoval jsem si ještě Novu HD a DM800 ji umí zobrazit, stejně tak ČT HD.

    Propojení po LAN funguje dobře, akorát jsem měl ze začátku trochu problémy s nastavením sítě.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problem s Dreambox 500S a Diseq rotorem
    Založil machalad v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 02.04.2008, 10:16
  2. DreamBox Tools v2
    Založil 7020 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 0
    Poslední příspěvek: 28.05.2007, 09:36
  3. Dreambox DM 7025
    Založil Marty79 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 15.12.2006, 21:44
  4. DreamBox nebo Triple Dragon
    Založil linzmajer v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 25.01.2006, 02:22
  5. New PLi®'s Dreambox Present: Diamond
    Založil hemertje v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 0
    Poslední příspěvek: 24.12.2005, 01:29

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •