Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Téma: Rada k nákupu pro nováčka Dream 500S

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    12.05.2006
    Bydliště
    Hodonín
    Příspěvky
    2
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Rada k nákupu pro nováčka DB 500S a satelit všeobecně, prosím!!!

    Zdravím všechny, chtěl bych Vás zkušenější poprosit o radu, protože jsem zatím se satelitním příjmem ještě nepřišel do styku, něco jsem si přečetl, ale nerad bych udělal nějakou chybu, tak se chci zeptat na následující. Chtěl bych doma pomocí jedné paraboly připojit 2 přijímače (asi DB 500S), tak abych na obou mohl přijímat Astru i CzechLink (ten vysílá asi na jiném satelitu) nebo U*C. 2 Dreamy chci z důvodu, abych si mohl pořídit 1x kartu U*C (pak bych nepotřeboval Czechlink) a sledovat ji na obou přístrojích (měla by se dát nějak sdílet). Chci tedy poradit co všechno bych měl zakoupit aby to tak fungovalo a zda bude fungovat to U*C. A co nahrát případně do toho DB. Moje představa je taková:
    Parabola hliníková 85 cm
    2x LNB 0.2 dB TWIN (nebo 1 pokud bude U*C)
    držák na 2 LNB
    nějaký kabel
    2x DM 500S

    Děkuji všem za jakoukoli radu.
    Naposledy upravil cyberlucas : 12.05.2006 v 21:00

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0

    Doplnění

    Správná připomínka (Hrochy)
    - Potřebuješ ještě dvě DiseqC relé na přepínání konvertorů pro jeden i druhý přijímač...

    Na to, abys mohl sdílet (i vzájemně ) karty v přijímačích je ještě musíš propojit po LAN síti. (Stačí křížený kabel mezi nimi.)
    Při jakékoliv změně softwaru, včetně klíčů, bys musel vždy Dreama odpojit od LAN a zapojit kabel do PC a to jednoho a potom druhého. Je to nepraktické ale nejlevnější.)

    Moje doporučení je:
    Dokup router, propojovací kabel k jednomu i druhému přijímači a k PC.
    Router je vhodné připojit na NET a tím bys mohl updatovat software přijímačů přímo z Netu.

    Pokud bys nemohl řešit propojení přijímačů vedením pomocí kabelů UTP, jde to i pomocí WIFI Acces pointů a nebo po elektrovodné síti použitím HomePlug Ethernet adaptérů.
    Naposledy upravil bob : 13.05.2006 v 18:18
    bob

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.01.2006
    Příspěvky
    36
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    odporucam ti zaobstarat si tu U*C kartu aby si nemusel sa pripajat este na jeden satelit. Ked totiz chces mat dva satelity a dva prijmace, tak potrebujes este zlucovac.
    ak nemas rychly net, tak router nepotrebujes. zato musis tie dreamy nastavit.

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    12.05.2006
    Bydliště
    Hodonín
    Příspěvky
    2
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    No to zesíťování není problém, router mám doma kvůli netu, takže bych na to napojil ty dva DB500S, do jednoho bych strčil originál U*C a pak teda něco nastavil v obou DB, máte něco co by jste mi mohli doporučit (nastavení, FW, atd.)? Když mi tedy pojede to U*C na obou boxech, tak by mi tím pádem stačil jen jeden LNB s dvěma výstupy a pak bych už žádný přepínač nepotřeboval, nebo můžu mít LNB z jedním vývodem a ten kabel zapojit do 1. boxu a z něj do 2. boxu? Jinak zatím dík moc za rady.

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.01.2006
    Příspěvky
    36
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal cyberlucas
    ...1 stačil jen jeden LNB s dvěma výstupy a pak bych už žádný přepínač nepotřeboval
    2 nebo můžu mít LNB z jedním vývodem a ten kabel zapojit do 1. boxu a z něj do 2. boxu? Jinak zatím dík moc za rady.
    1=ano
    2=v ziadnom pripade, u digitalnom vysielani sa neda jedno pripojenie pouzit na viac ako jeden receiver. tie vyvody na receiveroch je len pre pripad zapojenia druheho, anologoveho receiveru.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •