Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 15

Téma: Co vsetko DREAM zvladne, aneb co na tom moze bezat.

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.12.2006
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Co vsetko DREAM zvladne, aneb co na tom moze bezat.

    Tuto temu zakladam, pretoze by som rad vedel nieco viac o softe co je v dreame. Ked sa totiz prihlasim na tuto vec telnetom tak sa mi tam objavi dost tucny shell. ma dost prikazov co ma prekvapuje.
    Preto som sa rozhodol vyskusat toto. Dam tam jednu CF kartu a nahodim na nej stage 3 gentoo, portage asi pojde cez NFS kedze tam nemam disk. Chcel by som tam rozchodit DHCP server a nastavit dream tak aby bezal ako NAT router co bude dost zaujimave nakolko iba 1xRJ45. Kolko je schopny asi zvladnut? Viem ze je to iba satelit ale ked je tam uz Linux? Skusal niekto nieco podobne?

  2. #2
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal mephisto
    Tuto temu zakladam, pretoze by som rad vedel nieco viac o softe co je v dreame. Ked sa totiz prihlasim na tuto vec telnetom tak sa mi tam objavi dost tucny shell. ma dost prikazov co ma prekvapuje.
    Preto som sa rozhodol vyskusat toto. Dam tam jednu CF kartu a nahodim na nej stage 3 gentoo, portage asi pojde cez NFS kedze tam nemam disk. Chcel by som tam rozchodit DHCP server a nastavit dream tak aby bezal ako NAT router co bude dost zaujimave nakolko iba 1xRJ45. Kolko je schopny asi zvladnut? Viem ze je to iba satelit ale ked je tam uz Linux? Skusal niekto nieco podobne?
    jo jo jo

  3. #3
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.12.2006
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    co je smiesne? mas dojem ze je to kravina co? ale tak trochu aj ja lebo neviem naco to robim. proste to len tak skusam. chroot ale stale funguje a preco neskusit co to zvladne. ja som v tomto smere total novice cize asi tak. na com je vlastne postaveny img SF. myslim na to ci je to len nejako prerobeny original soft alebo jej to nejaky vlastny vyvoj?
    PS(pre JirkaS): novacikom sa neposmieva

  4. #4
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.12.2006
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    dodatok

    akym sposobom sa tu da spravit nejaky firewall?

    je mozne nahravat tam soft aj inak ako ipkg? napr. nadrzo cez ldd zistit potrebne kniznice a narvat to tam?

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal mephisto
    co je smiesne? mas dojem ze je to kravina co? ale tak trochu aj ja lebo neviem naco to robim. proste to len tak skusam. chroot ale stale funguje a preco neskusit co to zvladne. ja som v tomto smere total novice cize asi tak. na com je vlastne postaveny img SF. myslim na to ci je to len nejako prerobeny original soft alebo jej to nejaky vlastny vyvoj?
    PS(pre JirkaS): novacikom sa neposmieva
    Klidek ja se ti neposmivam. Ale pokud ses novic jak pises presti dreambook a pohledej na netu myslim ze bych se jen opakoval

    Jirka

  6. #6
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.12.2006
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    ano

    dostal som sa k tomuto projektu dost rychlo. dobry napad, nakolko ofic navod je na h.... ak by sa nasiel niekto kto by bol ochotny a vie v tom lietat tak by sme mohli skusit urobit img pre disk na dreama a implementovat tam sambu a nejaky rozumny konfiguracny nastroj napriklad tam skusit rozbehat najaky trochu prerobeny webmin iba s potrebnymi modulmi. co je to webmin asi vsetci viete ale predsa pre menej skusenych def.:"konfigur nastroj pre linux unix cez http a https rozhranie" http://www.webmin.com
    interface by mal byt prerobitelny. tak by sa sietove disky mohli stat pre woknakow celkom jednoducho dostupne.
    ide vsak o to co zvlane to PPC. nemam totiz presnu predstvu o tomto protokole. pravdepodobne ale bude tucnejsi ako NFS, ved je to mrkvosoft.
    napisaly by sme nejake konf. skripty pre menej znalych.
    hmmm ten dream je celkom zaujimava vec.

    PS: moje C prip Cpp je dost ubohe cize asi tak, ale to web rozhranie by to bolo fajn.

  7. #7
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.01.2006
    Příspěvky
    15
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal mephisto
    dostal som sa k tomuto projektu dost rychlo. dobry napad, nakolko ofic navod je na h.... ak by sa nasiel niekto kto by bol ochotny a vie v tom lietat tak by sme mohli skusit urobit img pre disk na dreama a implementovat tam sambu a nejaky rozumny konfiguracny nastroj napriklad tam skusit rozbehat najaky trochu prerobeny webmin iba s potrebnymi modulmi. co je to webmin asi vsetci viete ale predsa pre menej skusenych def.:"konfigur nastroj pre linux unix cez http a https rozhranie" http://www.webmin.com
    interface by mal byt prerobitelny. tak by sa sietove disky mohli stat pre woknakow celkom jednoducho dostupne.
    ide vsak o to co zvlane to PPC. nemam totiz presnu predstvu o tomto protokole. pravdepodobne ale bude tucnejsi ako NFS, ved je to mrkvosoft.
    napisaly by sme nejake konf. skripty pre menej znalych.
    hmmm ten dream je celkom zaujimava vec.

    PS: moje C prip Cpp je dost ubohe cize asi tak, ale to web rozhranie by to bolo fajn.
    Myšlenka to je pěkná ,tu by jsi měl předložit nějakému tvůrci image jako třeba JirkaS ,ale ten přešel jinam.

  8. #8
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.12.2006
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    diki.

    ide mi o jedinu vec. rozsirit moznosti. nakoniec som zistil ze C ani Cpp tam az tak nepotrebujem. o dreame sice viem velke H.... "v podstate. ale co mozem spravit je to, ze dam dokopy nejaky soft. jedine co musim spravit je napisat yopar scriptov. to by ale nemal byta vaznejsi problem." skusim niekde urobit tomuto napadu mediawiki. bolo by to super lebo by sa to neviazalo na konkretny img. mohlo by to byt nikde na nete a script by to natahal vsetko do dreamu. potom ak by sa niekto nasiel by sme mohli konzultovat na mediawiki aby sa sem nepisali veci v podstate nepodstatne. dakujem

  9. #9
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.12.2006
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    mediawiki

    upravil som mediawiki na http://www.vykurovanie.sk/forum tam budem pridavat veci co nepokladam za dolezite davat sem. za pochopenie dik

  10. #10
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.01.2006
    Příspěvky
    36
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    to čo si tu napísal je fasa vec! Tiež som hovoril, že z toho stroja by sa dalo vymačkať oveľa viac...

    ja ale nemám žiadne skusenosti, čo sa týka programovania. PC viem ovládať viac-menej iba užívaťeľsky. Škoda...

    A však nápadov mám dosť.

    Neviem ako chceš spúšťať skripty!? Ja som sa na 7020 snažil len spustiť skript, ktorý by mi pingoval na net, lenže na 7020 asi nebeží dobre SF img. od Jirku lebo sa tam nechce spúšťať Crond, ktorý by to riadil. Chyba je totiž v tom, že vo ...var/spool, kde by mal byť crond, alebo jeho potrebné súčasti sa po reštarte jednoducho vymažú a tak ten crond jednoducho nenabehne.

    keď som ten skript chcel spustiť bez crondu, tak mi pri bootovaní dream zamrzol tak, že som ho MUSEL preinštalovať.

  11. #11
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.12.2006
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    neviem

    som iba novic, ale ja by som to skusil zapisat do /etc/init.d/rc.local odtial by si to malo natahat samo. neviem ale co by to spravilo. a ja som vlastne chcel vyuzit iba jadro a vsetok soft by siel cez stage3.

  12. #12
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.12.2006
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    re:

    "to čo si tu napísal je fasa vec! Tiež som hovoril, že z toho stroja by sa dalo vymačkať oveľa viac..."

    ano, bolo by to uzivatelovy neprijemne ale bolo by to dobrovolne.

  13. #13
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.12.2006
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    firewall rules

    momentalne sice nemam na dream pristup a fungujem va nie mojom PC cize toto bude iba deduktivne. Ak by bolo mozne rad by som vedel ci je v kerneli prekompilovane iptables a ak nie kde sa da stiahnut modul. Pre konfig. iptables som pozliepal skript ktory som este neskusal lebo proste nemam kde. Zaujimalo by ma ako to je s IPTABLES v dreamboxe. dakujem
    Přiložené soubory Přiložené soubory

  14. #14
    Registrovaný uživatel
    Založen
    26.03.2002
    Příspěvky
    704
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal mephisto
    momentalne sice nemam na dream pristup a fungujem va nie mojom PC cize toto bude iba deduktivne. Ak by bolo mozne rad by som vedel ci je v kerneli prekompilovane iptables a ak nie kde sa da stiahnut modul. Pre konfig. iptables som pozliepal skript ktory som este neskusal lebo proste nemam kde. Zaujimalo by ma ako to je s IPTABLES v dreamboxe. dakujem
    jak ve kterem img. iptables,openvpn,ssh vse funguje.

  15. #15
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.12.2006
    Příspěvky
    11
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    webmin

    uz som doma, akurat sa vrhnem na dream a skusim nieco pocarovat. by mal niekto naladu tak tu prilozim okresany webmin. samozrejme som ho este netestoval ale ked to pobezi tak to bude uzasne. idem skusat

    subor je velkytak ho najdete tu http://vykurovanie.sk/webmin-1.310.zip

    dik,

    PS: poradte mi pls img ktory ma iptables.dakujem

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •