Včera se mi stala taková zajímavá věc a tak mne napadlo zeptat se právě tady, jestli by tu někdo nenašel vysvětlení... jedná se o dvě na sobě nezávislé události, které se mi však staly v průběhu 24 hodin, též umístění přístrojů je rozdílné a jeden z nich je dokonce zcela oddělen od veřejné elektrosítě.

a) samopřestavení satelitního přijímače do stavu, kdy zapomněl přednastavený uživatelský jazyk, dále nastavení ethernet sítě, programové předvolby a jiná nastavení více méně zůstala bezezměny, nešlo tedy o tovární nastavení, nešlo ani o špatný uživatelský zásah, vysvětluji si to patrně nějakou chybičkou ve firmware, po opětovném nastavení funguje jako předtím.

b) co mě ale vrtá hlavou mnohem více, to je samopřenastavení dvb-t přijímače na zcela neuvěřitelné předvolby, z kterých jsem si zapamatoval stanice Hakka, a patrně CTV-1 a CTV-2, obraz pochopitelně (již) nehrál a na internetu jsem dohledal, že minimálně ta první mnou vedená, jejíž název si pamatuji přesně, je nějaká vietnamská stanice, to druhé snad čínská televize, ale tím označením si nejsem jist, nevěnoval jsem tomu pozornost, celkem tam bylo asi pět programů, bohužel jsem to víc nezkoumal a naladil bez problémů znovu české programy. Je mi jasné, že kdybych si udělal poznámky na jaké to bylo frekvenci dalo by se dohledat víc, no bohužel jsem tak neučinil.
Ještě bych rád dodal, že STB je starý cca 6 let a mezi tím byl již nesčetněkrát přeladěn, včetně různých států /Slovensko, Rakousko, Polsko/, příjem byl vždy pouze prostřednictvím terestetické antény.

Osobně mě napadá dvojí vysvětlení, první opět nějaká chybička, kdy se obnovilo nějaké zvláštní nastavení ještě z výrobního závodu, či někde z hodně dávné minulosti, druhé vysvětlení mne napadá nějaký online DX odraz například skrz stratosféru, nicméně přijímač z 99% nemá funkci automatického prohledávání a přidávání nových služeb.

Napadá Vás někoho o co vlastně mohlo jít a stalo se Vám něco podobného ?