Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Téma: DreamBox - Uprava napajeciho zdroje

  1. #1
    Super Moderator Avatar uživatele sath*ck
    Založen
    11.03.2002
    Bydliště
    Czech Republic
    Příspěvky
    1 585
    Post Thanks / Like
    Downloads
    29
    Uploads
    55

    Thumbs up DreamBox - Uprava napajeciho zdroje

    DreamBox - Uprava napajeciho zdroje

    partlist:
    Diode:
    D6017 replace with STPS1545CT, Manuf. ST
    Remarks: Pin 1 and 3 tied together is Anode, Pin2 is Kathode
    Farnel-Nummer: 481-294

    Capacitors:
    C6020 was 1 * 10ZL1500M10X23, replace by 2* 10ZL1500M10X23, Manuf. Rubycon
    (note 2 x C in order to get lower inner res. !!)
    Farnel-Nummer: 769-071

    C6022 replace by 10ZL2200M12,5X20, Manuf. Rubycon
    Farnel-Nummer: 769-083

    C2203 replace by 16XYF220MY0811, Manuf. Rubycon
    Farnel-Nummer: 580-429
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky

  2. #2
    Super Moderator Avatar uživatele sath*ck
    Založen
    11.03.2002
    Bydliště
    Czech Republic
    Příspěvky
    1 585
    Post Thanks / Like
    Downloads
    29
    Uploads
    55
    Prikladam soubor s dokumentaci.
    Přiložené soubory Přiložené soubory

  3. #3
    jonka
    Host
    A k cemu je to dobre ?

    K pripojeni HDD ?

  4. #4
    Super Moderator Avatar uživatele sath*ck
    Založen
    11.03.2002
    Bydliště
    Czech Republic
    Příspěvky
    1 585
    Post Thanks / Like
    Downloads
    29
    Uploads
    55
    Dream recommends to use exactly these farnell types as these have been selected due to best quality. Users report that they used other parts and caps with even higher values and that most probs have been solved as well.

    Following probs have been solved or almost been solved after powersupply repair:

    -No reception or bad picture quality of channels low symbol rate
    -Less problems with harddisk recording such as freezing or shuffeling
    -Better compatibility to harddisks with higher inrusch current at startup
    -Generally box more stable

    Some problems with harddisk recording and tuner still remain but according to dream these can be fixed by software updates only.

  5. #5
    Registrovaný uživatel
    Založen
    17.06.2002
    Příspěvky
    6
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Dream konecne uverejnil zmeny, ktore som im navrhoval uz v decembri. Vacsina bola uvedena na testovacej stranke Dream Multimedia, ale raz, ked som sa na dotycnych trochu nastval kvoli tym dvom neozivenym slotom, tak som vacsinu prispevkov vymazal. Okrem toho som nechcel, aby mali chlapci kopu prace s odpalenymi prijimacmi. Je to od nich svinstvo, ze uverejnia navod na prestavbu zdroja, ktory mal byt 100%-ne v poriadku (len softver mal byt beta, hardware mal byt finalny!) a ked si tu prestavbu urobi na zaklade ich navodu sam, tak straca narok na zaruku!!! Uz som sa ich pytal niekolko krat, ci niekomu, kto si upravi zdroj sam nezrusia zaruku, tak ma upozornili, ze ak zmeny urobi neopravnena osoba, moze to tak byt. Takze radsej sa u nich treba objednat a masinu poslat cez predajnu do Nemecka, pripadne priamo k nim. Zaroven si nechat prestavat display na zlto-zeleny s priehladnejsim sklom, potom bude mat aj display super kontrast.

    K tomu zdroju - vsetky napatia su vyrabane v jednom transformatore a stabilizovane je to predovsetkym na napatie 5 Voltov. Toto napatie je vsak prilis nizko nastavene, takze ked sa nastavi na spravnu hodnotu, tak zaroven stupnu aj ostatne napatia, predovsetkym 12 V. Preto je jednym z rieseni, vymenit usmernovaciu diodu pre 5 V za diodu s mensim stratovym napatim (dokonca to este vylepsit paralelnym zapojenim 2 rovnakych diod), cim sa zlepsi ucinnost 5 V sekcie, stabilizator zareguluje a napatie 12V poklesne.

    Takisto niektore kondenzatory boli poddimenzovane. U elektrolytov na frekvenciach niekolko desiatok, az sto kiloherzov uz nie je rozhodujuca kapacita, ale stratovy odpor, preto je niekedy lepsie pozit dva-tri paralelne zapojene kondiky, napriklad. 100mikrofarad, nez jeden jediny, napr. 1000mikrofarad. Preto sa v uprave zdroja hovori o nahrade jedneho kondenzatora dvoma paralelne zapojenymi. Ma to svoje opodstatnenie a velmi tuto zmenu doporucujem. Ako hovorim, na tychto frekvenciach je lepsie pouzit paralelne dva kondenzatory aj s podstatne mensou kapacitou, nez jeden s kapacitou vacsou!

    Popisanymi upravami sa mierne zvysi napatie 5 Voltov, mierne sa znizia ostatne napatia (hlavne 12V) a zmensi sa kolisanie napatia so zmenou zataze, co sa prejavi hlavne zvysenou stabilitou pri vstavanom harddisku a zvysenou stabilitou tunera, ktory je obzvlast citlivy na kolisanie napatia 12Voltov.

    Feri

  6. #6
    Registrovaný uživatel
    Založen
    27.12.2009
    Příspěvky
    2
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    It's a shame....

    Citace Původně odeslal sath*ck Zobrazit příspěvek
    Dream recommends to use exactly these farnell types as these have been selected due to best quality.....
    Ja som začal mať problémy so stabilitou DM7025+ (aj s HDD) asi po dvoch rokoch. Symptómy: problém s bootovaním frontprocessoru Enigma2, po spustení Gemini a reštarte emulátorov sa celý proces opakuje donekonečna. Ďalší symptóm: problémy s ladením a ovládaním rotátoru pri prechode na iný satelit, prípadne naspäť. Predpokladám, že obidva súvisia so stabilitou napájania, lebo akonáhle je box vypnutý (a studený), tak po spustení funguje bez problémov (netestoval som ako dlho, možno aj zopár dní ak ostáva cez noc v režime standby, ale nakoniec sa znova dostáva do uvedeného stavu). Rád by som skúsil odstrániť tie problémy a vymeniť spomínané časti, ale nie je mi jasné odkiaľ získať súčiastky typu FARNELL ??? Dá s v tomto poradiť? Každopádne je to pri danej cenovej kategórii tohto boxu hanba. Neviete niekto ako to vyzerá s DM8000 po tejto stránke? Vopred vďaka.

  7. #7
    Super Moderator Avatar uživatele sath*ck
    Založen
    11.03.2002
    Bydliště
    Czech Republic
    Příspěvky
    1 585
    Post Thanks / Like
    Downloads
    29
    Uploads
    55
    Nevim, nevím ale pouštět se do opravy takto složitého zdroje bez určitých znalosti to bych asi nedělal spis to nech nejaké odborné firmě. Dm8000 zatím zádné takovéto problémy nemá , ale toukaze až čas
    ---> VU SOLO 4K UltraHD <---

    Up / Download pro DREAMBOX

  8. #8
    Registrovaný uživatel
    Založen
    27.12.2009
    Příspěvky
    2
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal sath*ck Zobrazit příspěvek
    Nevim, nevím ale pouštět se do opravy takto složitého zdroje...
    OK, jasné že bez odsávačky a mikropájky a predchádzajúcich skúseností je nezmyslom na to šahať. Našťastie mám niekoho, komu tým pokazím opakovane sviatky :-). Už teraz sa tam objavili problémy so studenými spojmi okolo tlmiviek... Hrôza nad hrôzu - kto im to dodáva? Precízna "nemecká" dôkladnosť. Už to je lepšie, ale nedá sa nič robiť, nechám ešte povymieňať aj tie elektrolyty, lebo po 6 hodinách pri preladení z Astra 19,2 na 23,5 ten rotátor zase skáče sem a tam, pomohlo prešvihnúť na satelit na 13° a nazad... Asi stačí fakt malá fluktuácia tých napätí 5 a 12 V po zahriatí. Opakovane musím povedať: hanba a ešte raz hanba, jednoducho strašné! Ale bojujem ďalej. DM8000 je fungl nová vec, nebolo času na vyschnutie elektrolytov. Na záver si neodpustím čosi čo do tohto threadu asi nepatrí ale ide na konto DM8000 - "Prečo nám východonemeckí súdruhovia namontovali akurát DVI konektor a nie HDMI?" Takže treba ťahať zvuk ďalším káblom... no fasa again!

  9. #9
    Registrovaný uživatel
    Založen
    21.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal dachshound Zobrazit příspěvek
    OK, jasné že bez odsávačky a mikropájky a predchádzajúcich skúseností je nezmyslom na to šahať. Našťastie mám niekoho, komu tým pokazím opakovane sviatky :-). Už teraz sa tam objavili problémy so studenými spojmi okolo tlmiviek... Hrôza nad hrôzu - kto im to dodáva? Precízna "nemecká" dôkladnosť. Už to je lepšie, ale nedá sa nič robiť, nechám ešte povymieňať aj tie elektrolyty, lebo po 6 hodinách pri preladení z Astra 19,2 na 23,5 ten rotátor zase skáče sem a tam, pomohlo prešvihnúť na satelit na 13° a nazad... Asi stačí fakt malá fluktuácia tých napätí 5 a 12 V po zahriatí. Opakovane musím povedať: hanba a ešte raz hanba, jednoducho strašné! Ale bojujem ďalej. DM8000 je fungl nová vec, nebolo času na vyschnutie elektrolytov. Na záver si neodpustím čosi čo do tohto threadu asi nepatrí ale ide na konto DM8000 - "Prečo nám východonemeckí súdruhovia namontovali akurát DVI konektor a nie HDMI?" Takže treba ťahať zvuk ďalším káblom... no fasa again!
    Rozhněvaný mladý muži,

    - DVI - HDMI kabel vložený do soupravy balení je funkční i pro audio po HDMI.
    Dream Multimedia nezakoupili licenci a obešli to, nicméně je to funkční.

    - Nevím, jaký máš motor a jak jsi nastavil přijímač. Moje zkušenost (SG2100) je taková, že všem satelitům k jejich názvům v nastavení, je potřeba ke každému postupně přiřadit LNB1 s nastaveným DiSEqC 1,2 se správnými souřadnicemi a povoleným USALS.

    - DM8000 je určitě ještě v záruce. Pokud jsi do něj nedělal nepatřičné zásahy, můžeš jej přece reklamovat v záruce.
    Jestli jsi se do toho pustil, oprava prováděná bez dokumentace metodou pokus - omyl může být úspěšná jen náhodou. Měl bys vědět, co děláš...
    Naposledy upravil bob : 01.01.2010 v 21:43
    bob

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jak nastavit dreambox..???
    Založil tunklt v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 25
    Poslední příspěvek: 23.04.2006, 19:50
  2. Dreambox login failed
    Založil peter05 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 10.08.2004, 21:26

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •