Stránka 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazují se odpovědi 46 až 48 z 48

Téma: Upload / Download pro DreamBox

  1. #46
    Registrovaný uživatel Avatar uživatele -Q-
    Založen
    22.02.2009
    Příspěvky
    2
    Post Thanks / Like
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Pokud to nechceš přijímat přes družici čili satelitní příjem, ale v DVB-T tak to můžeš vyhodit i s Dreamem 7000S.

  2. #47
    Registrovaný uživatel
    Založen
    06.12.2009
    Příspěvky
    1
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    jsem spokojený uživatel dremaboxu 2 roky a rád bych se posunul ve využití tohoto skvělého zařízení dál. Mám dva dotazy:
    1. jak elegantně vyřešit využití jednoho dreamboxu a více TV po domě, kdy každý chce samozřejmě sledovat jiný program.
    2. jak vyřešit situaci, kdy mám dreambox v jiné místnosti a chci sledovat na tv v další místnosti programy přes dreambox- jako laik se představuju, že když budu mít převedený signál z dreamboxu přes modulátor (starý videorekordér by mohl stačit) do vracečky tv rozvodů (tedy dostanu ten signál do všech tv zásuvek v domě), pak mi zbývá vyřešit ovládání dreamboxu v místnosti, kde se chci dívat- existuje něco jako dálkové ovládání infraportu bez přímé viditelnosti?
    díky za názory, jistě už řešení existují, jen o nich nevím
    Dave

  3. #48
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.09.2002
    Bydliště
    CZ
    Příspěvky
    849
    Post Thanks / Like
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citace Původně odeslal Dave Zobrazit příspěvek
    jsem spokojený uživatel dremaboxu 2 roky a rád bych se posunul ve využití tohoto skvělého zařízení dál. Mám dva dotazy:
    1. jak elegantně vyřešit využití jednoho dreamboxu a více TV po domě, kdy každý chce samozřejmě sledovat jiný program.
    2. jak vyřešit situaci, kdy mám dreambox v jiné místnosti a chci sledovat na tv v další místnosti programy přes dreambox- jako laik se představuju, že když budu mít převedený signál z dreamboxu přes modulátor (starý videorekordér by mohl stačit) do vracečky tv rozvodů (tedy dostanu ten signál do všech tv zásuvek v domě), pak mi zbývá vyřešit ovládání dreamboxu v místnosti, kde se chci dívat- existuje něco jako dálkové ovládání infraportu bez přímé viditelnosti?
    díky za názory, jistě už řešení existují, jen o nich nevím
    Dave
    Dave !

    K 1.: Nejde to, smiř se s tím.
    Řešení je: Twin LNB = dvojnásobný, od něj kabel ke druhému přijímači. Když bude linuxový, propojit přijímače po domácí datové síti nebo třeba jen překříženým Ethernet kabelem, na tom s kartou nastavit cardserver i pro ten druhý přijímač na sdílení karty.
    Nákup druhého SD přijímače bych Ti dnes nedoporučil, pouvažuj o nákupu linuxového HD přijímače - AB IP box 910 HD nebo lepší AB IP box 9000 HD.
    Oba jsou slušné a spolehlivé stroje. Existuje i dobrý Dreambox 8000HD, ten je ale cenově dvojnásobně výše = cca 27000.-Kč...
    Ten DM7000 bys posunul do té druhé místnosti a k velkému TV bys dal HD stroj.
    K 2.: Výstup modulátoru v Dreamu (oprava: v DM7020, nikoliv v DM7000. Jako modulátor by se dalo využít třeba starší video a pod. Tam nastavit kanál obdobně jako dále... ) jde nastavit na libovolný UHF kanál. Nastav si nějaký neobsazený kanál ve Tvém domovním rozvodu přiveď signál do zesilovače a budeš se moci dívat všude na ten kanál, kam bude přepnutý Dreambox.
    K ovládání:
    Existují bezdrátová zařízení nejen pro přenos povelů ovladače ale i pro přenos AV signálu. Přenáší se smíšený analogový signál + povely infrared (DO).
    Kvalita obrazu je tak na CRT TV, nic moc.
    Podívej se na Netu "bezdrátový přenos AV"...
    Kdybys se chtěl přece jen rozhodnout pro tohle, raději o tom neuvažuj, obraz je "nic moc".
    To už bych Ti doporučil koupit jako druhý přijímač INET box 300, je to jakýsi klon DM500 a stojí kolem 2500.-Kč. Bylo by to jistě lepší řešení, než ten bezdrátový přenos...
    Naposledy upravil bob : 15.12.2009 v 02:44 Důvod: Nepřesnost - záměna typu DM - oprava v závorce.
    bob

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jak nastavit dreambox..???
    Založil tunklt v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 25
    Poslední příspěvek: 23.04.2006, 20:50
  2. Dreambox DM7000 prodám levně
    Založil Neregistrovaný v sekci fóra Inzerce
    Odpověďmi: 4
    Poslední příspěvek: 01.02.2005, 16:57
  3. Dreambox
    Založil gonar v sekci fóra Fórum - Info - Faq
    Odpověďmi: 2
    Poslední příspěvek: 27.10.2004, 12:20
  4. Dreambox login failed
    Založil peter05 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 3
    Poslední příspěvek: 10.08.2004, 22:26
  5. Dotaz Dreambox a UPC
    Založil 1620 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 2
    Poslední příspěvek: 02.05.2004, 21:54

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •