Ahoj

Před 3-mi lety jsem si (coby amatér v oblasti satelitního příjmu) pořídil linuxový satelitní přijímač xTrend 9200 a kartu od Skylinku. V obchodě mi vše nastavili a protože jsem byl hodně pracovně vytížený, tak jsem neměl čas a chuť brouzdat na netu a zjišťovat jaké možnosti tato mašina nabízí.

Před pár dny jsem od Skylinku přeběhl k UPC Direct. Na parabole jsem jedno LNB přesměroval na satelit Thor (0,8W), s pomocí Satfinderu naladil relativně silný signál a myslel jsem si, že mi UPC pojede jak po másle ...
Bohužel nejelo a tak jsem začal trávit čas studování základních (pro Vás samozřejmých) informací. Úspěšně jsem si do přijímače nahrál novou verzi OpenPLI a zjistil jsem, že jsem pro dekódování používal softcam cccam. Začal jsem pročítat různá fóra a doufal, že najdu někde nějaký jednoduchý návod s tím, jaký softcam mám použít a kde jej stáhnu.
Už jsem tomu brouzdání po netu věnoval hodně času (manželka je nevrlá ...) a pořád jsem se nedostal alespoň k částečnému cíli (programy od UPC mi stále nejedou).

Byl by někdo ochoten mne za úplatu úvést do této problematiky a naučit, jak využívat možnosti tohoto přijímače?
Ideálně někdo od Vyškova nebo z Brna.

Děkuji

Pavel
hudebnik@seznam.cz