Stránka 4 z 6 PrvníPrvní ... 23456 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 46 až 60 z 80

Téma: Dreambox DM 800 HD PVR

  1. #46
    Registrovaný uživatel
    Založen
    06.04.2004
    Příspěvky
    299
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    moc pěkně zpracované ještě přidej schéma celého zapojení vč. barev vodičů a napájení na jednotlivých pinech a nebude to mít chybičku. moc krásně zpracované.

  2. #47
    Registrovaný uživatel
    Založen
    15.02.2009
    Příspěvky
    15
    Post Thanks / Like
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Chlapi,měl bych dotaz ohledně Barryho Allena ?
    Je možné do Flash nainstalovat jen Barryho Allena a všechny ostatní image na USB ?
    Nainstaloval jsem poslední verzi Nemesis 0.1,ale je hodně velká,ve flash mi zabírá skoro 90%.Nejsem si právě jist zda-li je možné dát do flash jen BA??
    Díky

  3. #48
    Registrovaný uživatel
    Založen
    20.10.2009
    Příspěvky
    25
    Post Thanks / Like
    Downloads
    21
    Uploads
    0

    Vnútorne chladenie pre DreamBox-800

    Vnútorne chladenie pre DreamBox-800
    ________________________________________
    Ahojte všetci tu je niečo na ďalšiu inšpiráciu ako zlepšiť našu DM-800-ku.Tento návod som už dávnejšie zverejnil na inom fóre. To chladenie mal spraviť niekto druhí a zobral už aj odmenu z našej peňaženky lebo či chceme alebo nie DM-800-ka hreje. Každý elektroník vie že teplo to je klinec do rakvy nášho DM a preto my sme taký nadšenci že nedokázali by sme sedieť a pozerať na to bez toho aby sme to neotvorili a nepomohli DM-800-ke ako aj sebe navzájom. A o tom to je všetko. Na vnútorné chladenie som použil nápad už tu prezentovaný ďalšími nadšencami ako pomôcť našim DM-800-kam vyskúšať napájanie s 8 pinu scart ktorí sa vypína v režime standby. Zmeral som napätie v rôznych režimoch prevádzky a to nasledovne: v režime 16:9 je -6,3V v režime 16:10 je -6,3V v režime 4:3 -11,7V v režime automaticky je 11,7V. Preto som sa rozhodol že bolo by dobre vyskúšať niejaky stabilizátor a najviac vyhovoval L7805CV ktorí ma na výstupe 5V. Preto som si zakúpil vetrák ktorí by bol na dane miesto vošiel lebo v mojom prípade mam tam ešte aj interný HDD 320Gb Kto nemá HDD a ani neplánuje môže použiť aj večši vetrák a upevniť ho trebárs na miesto držiaka na HDD a tak zväčšiť účinnosť chladenia bez toho aby ten vetrák bolo počuť. V mojom prípade som použil vetrák značky TITAN model:TFD-30 10 LO5C. Čiže rozmer 30x30x10 mm. Napájanie 5V. Ma hlučnosť na plne gule 16db ma uloženie v guličkovom ložisku a najdôležitejšie životnosť 35000 hodín a stalo ma to na SK 257.-Sk teraz par Eur. Na začiatok som rozobral celu DM-800-ku dá sa povedať na šrubky na čo moja manželka prevracala oči keď zistila koľko som za to naše DODO dal a čo všetko s tým stváram. Ale čo by sme asi potom stvárali že. Takže ako prvé som nalepil chladiče všade tam kde sa dalo a vošlo a nezavadzalo bez toho či hreje nehreje. Použil som medené chladiče a to nasledovne : Memory COOLER:PC-RHS4 o rozmeroch 22x8x5mm - 2ks, BGA-2 Memory Heatsink Cu CL-C0025 o rozmeroch14x14x8mm -5ks.Nasledovne som vyrobil uholník z medeného plechu na uchytenie vetráku a stabilizátora všetko podľa obrázkov. Na stabilizátor som zapojil podľa katalógového zapojenia ešte keramické kondíky a to na vstup 0,33 a na výstup 0,1 mikroF .Nakoniec vidno tam ešte na doladenie otáčok 2 ks diód sú to zenerove diódy. Jedna dióda zrazí cca 1,2V. Vetrák sa rozbehne pri napájaní asi 2,7V takže potom keď mame na vstupe tých 6,3V tak pri jednej dióde je napájanie vetráka 4,71V a pri dvoch 3,05V. Pri vstupnom napájaní 11,7V dostaneme za prvou diodou5,04V a druhou 3,37V.Možno použiť aj zražaci odpor. Ja som mal po ruke diódy. Všetko vidno na fotkách. A nakoniec berte tento návod ako inšpiráciu a skúšajte ale len na vlastnú zodpovednosť lebo zásah do prijímača môže mať za následok jeho trvale poškodenie a záruka týmto padá preto ak už len nalepíte medene chladiče a dáte pod DM-800-ku tu mnou prezentovanú chladiacu dosku teplota DM-800-ky klesne neuveriteľne že je vlažná a zospodu kadiaľ fúka dokonca studena. A že nevypína v standby ja osobne to vypínam cele nakoľko TV pozerám denne par hodín a zbytočne je to zapnute cca 20 hod. v standby. Takže prajem príjemnú zábavu. Ahojte.

  4. #49
    Registrovaný uživatel
    Založen
    18.02.2010
    Příspěvky
    2
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Vodne hladenie : ) cim hladnejsie tim lepsie -200 xD

  5. #50
    Registrovaný uživatel
    Založen
    24.03.2010
    Příspěvky
    1
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Smile re

    Citace Původně odeslal IceKiller Zobrazit příspěvek
    jak koukám na ten ventilátor. tak bych ho spíš dal opačně. takto fouká do těch horkých součástek. když by se otočil tak by to horko tahal z boxu přes to žebrování ven. tak bývají zapojená a PC aby to teplo foukalo vše ven. zajímalo by mě zda tam bude pak i rozdíl teploty.
    pokud jsi neměl pětku z fyziky,tak bys měl vědět že je to jedno

  6. #51
    Registrovaný uživatel
    Založen
    22.12.2009
    Příspěvky
    1
    Post Thanks / Like
    Downloads
    3
    Uploads
    0

    Post

    Zkoušeli jste někdo dát ventilátor tak aby vzduch vyfukoval z boxu přímo ven? Já to tak mám udělaný. Na horní kryt mám zevnitř přišroubený ventilátor 50x50 na 12V a napájený 5v. Vzduch fouká přímo ven a odsává teplý vzduch z celého boxu, ten má pokojovou teplotu i při přehrávání HD kanálů.

    Chlazení zdar

  7. #52
    Registrovaný uživatel
    Založen
    14.02.2009
    Příspěvky
    1
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    chladenie bez namahy

    A co bez namahy a zaspinenia si ruk :

    Microsoft Cooling Base USB Black - eKatalog

    alebo

    BELKIN ChladĂ*cĂ* podloĹľka pod notebook, ÄŤerná - eKatalog

    v kazdej predajni , napajanie z USB......


  8. #53
    Registrovaný uživatel
    Založen
    30.08.2008
    Příspěvky
    31
    Post Thanks / Like
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Dobrý den.
    Nemohl bych poprosit zda mi někdo nenapíše v bodech jak postupovat když chci v DM 800 používat USB jako externí pamět?
    Tzn. všechno mít na USB místo interní paměti.
    Jak postupovat při nahrání nového Geminy nebo to přesunout ve stávajícím aby se vše ukládalo na externí.
    Děkuju

  9. #54
    Registrovaný uživatel
    Založen
    19.10.2009
    Příspěvky
    5
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ahoj, může mně někdo poradit jak mám zapojit a dát do provozu externí disk zapojený přes USB? Díky moc.

  10. #55
    Registrovaný uživatel
    Založen
    19.10.2009
    Příspěvky
    5
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ahoj, mám Dreambox DM 800 připojený přes eSATA do externího disku 1T a mám problém s formátem FAT32 a NTFS. Z PC si chci přes USB do disku přetáhnout film o velikosti 8 GB a objeví se mně zpráva že "Soubor je pro cílový systém souborů příliš velký". Když disk přeformátuju do NTFS, tak je vše v pohodě a film do disku nakopíruju bez problémů. Pak si tento film pustím přes DM a film se seká a nejde se na to dívat. Může mně někdo prosím poradit, jak mám tento problém vyřešit?

  11. #56
    Registrovaný uživatel Avatar uživatele BlackBull
    Založen
    01.07.2010
    Bydliště
    Doma
    Příspěvky
    224
    Post Thanks / Like
    Downloads
    29
    Uploads
    21
    Citace Původně odeslal Cukr Zobrazit příspěvek
    Ahoj, mám Dreambox DM 800 připojený přes eSATA do externího disku 1T a mám problém s formátem FAT32 a NTFS. Z PC si chci přes USB do disku přetáhnout film o velikosti 8 GB a objeví se mně zpráva že "Soubor je pro cílový systém souborů příliš velký". Když disk přeformátuju do NTFS, tak je vše v pohodě a film do disku nakopíruju bez problémů. Pak si tento film pustím přes DM a film se seká a nejde se na to dívat. Může mně někdo prosím poradit, jak mám tento problém vyřešit?
    Ahoj... ten soubor je v celku a jedná se o jeden? Co tam máš SW?
    DreamBox 800HD se klon, HDD 500GB, Merlin 3, CCcam 2.3.0
    (0,8W+13E+19,2E+23,5E)[/COLOR]

    http://blackbull.webz.cz/DreamBox.html

  12. #57
    Registrovaný uživatel
    Založen
    19.10.2009
    Příspěvky
    5
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ahoj, ano ten 8 GB video soubor je v celku. Mám Win 7.

  13. #58
    Registrovaný uživatel Avatar uživatele BlackBull
    Založen
    01.07.2010
    Bydliště
    Doma
    Příspěvky
    224
    Post Thanks / Like
    Downloads
    29
    Uploads
    21
    FAT32 - umožňuje pracovat se soubory o maximální velikosti 4 GB
    FAT16 - umožňuje pracovat se soubory o maximální velikosti 2 GB


    Samo že na FAT32 nenakopíruješ 1 soubor o velikosti 8 GB... HDD naformátované na NTFS to zvládne, ale aby to přehrálo tak pak záleží na cashce a i rychlost má roly aby se to nekousalo.
    Jediné dobré řešení je ten film rozkouskovat na více částí a pak ti to pojede OK bez sekání.
    DreamBox 800HD se klon, HDD 500GB, Merlin 3, CCcam 2.3.0
    (0,8W+13E+19,2E+23,5E)[/COLOR]

    http://blackbull.webz.cz/DreamBox.html

  14. #59
    Registrovaný uživatel
    Založen
    19.10.2009
    Příspěvky
    5
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    OK, FAT je mimo hru. Udělám to do NTFS ale potřebuju poradit, jak udělat aby se to nesekalo.

  15. #60
    Registrovaný uživatel Avatar uživatele BlackBull
    Založen
    01.07.2010
    Bydliště
    Doma
    Příspěvky
    224
    Post Thanks / Like
    Downloads
    29
    Uploads
    21
    Nevím v jakém formátu to máš, ale rozděl to třeba na 2 části nebo klidně na 3... pak tím pádem můžeš použít FAT32, ale být tebou tak bych to nechal v NTFS.
    DreamBox 800HD se klon, HDD 500GB, Merlin 3, CCcam 2.3.0
    (0,8W+13E+19,2E+23,5E)[/COLOR]

    http://blackbull.webz.cz/DreamBox.html

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Dreambox DM 8000 HD PVR
    Založil sath*ck v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 108
    Poslední příspěvek: 24.12.2019, 08:28
  2. Dreambox DM-800 HD PVR - malý, šikovný a navíc ješt? HD
    Založil admin v sekci fóra Novinky, informace ze světa TV & SAT & DVB-T
    Odpověďmi: 0
    Poslední příspěvek: 09.08.2008, 03:02
  3. Dreambox DM-800 HD PVR - malý, šikovný a navíc ještě HD
    Založil admin v sekci fóra Novinky, informace ze světa TV & SAT & DVB-T
    Odpověďmi: 0
    Poslední příspěvek: 07.08.2008, 13:15
  4. Dreambox DM 800 - luxusní HDTV PVR satelitní přijímač
    Založil admin v sekci fóra Novinky, informace ze světa TV & SAT & DVB-T
    Odpověďmi: 0
    Poslední příspěvek: 15.06.2008, 17:32
  5. Nainstalování newcamd do Dreambox DM 6000 PVR
    Založil satmann v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 5
    Poslední příspěvek: 10.12.2006, 20:06

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •