Zobrazují se odpovědi 1 až 2 z 2

Téma: motor

  1. #1
    Registrovaný uživatel
    Založen
    02.06.2003
    Příspěvky
    8
    Post Thanks / Like
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    motor

    Ahojte,

    obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc po dvoch dnoch neuspesneho postupovania podla tu spomenutych navodov na spravne spojazdnenie natacania paraboly. Mam parabalu Gibertini 100 cm a motor Strong DM 2100. Zial, na oficialnej stranke vyrobcu motoru som nenasiel ziadnu zmienku o tomto produkte a manual k motoru dodany bol pre SG 2100, ale zrejme sa jedna o rovnaky produkt. Pre Bratislavu som nasiel na www.heavens-above.com tieto hodnoty:

    Latitude: 48.150
    Longitude: 17.117
    Elevation: 135 m

    Rovnake hodnoty som zadal do DB v Motor settings po zafajknuti pouzitia funkcie GotoX (okrem elevation). Podla prilozenej tabulky manualu motora som fyzicky nastavil srubami na jednej strane Latitude: 48 a na druhej Elevation: 42. V tabulke je tiez deklinacny uhol pre parabolu 7,125. Fyzicky na spoji je vsak stupnica az od 20 do 80 stupnov. v manualy sa pise, ze deklinacny uhol ma byt "reading" 40 stupnov. Znamena to teda, ze podla tabulky mam nastavil deklinacny uhol 40+ 7,125? Povodne som nastavil len 40 stupnov a bol som schopny naladit len Astra2/Eurobird a scan transponderov trval takmer 15 minut, pricom som nasiel len 1/2 kanalov ako tie, ktore vystupuju v settings od "likra". Ostatne satelity som nebol schopny naladit ani manualnym otacanim paraboly v DB. Aky je teda prosim postup?

    Mam spravne zvoleny deklinacny uhol? Ak naladim Astru2/Eurobird, ako poviem DB, ze tato pozicia je Astra2/Eurobird a ostatne satelity si podla toho uprav aby mi fungovala funkcia gotoX? A co transpondery? Ako je mozne ze som schopny napriklad naladit len urcite transpondery zodpovedajuce danemu satelitu, pricom na ostatnych nemam takmer ziaden signal? Ak mi neviete pomoct, viem mi prosim niekto povedat kde v Bratislave sa nachadza firma, ktora sa zaobera instalaciou a konfiguraciou DB?

    Dakujem.

  2. #2
    zilab
    Host

    Spatny preklad

    Udelal jsi to v zasede dobre jen v anglickem navode je jasne napsano, elevace na antene znamena 40- deklinacni uhel, takze u Tebe 40- 7.125= 32.85. To nastavis na antene. Pak to beha bez problemu od 45 w 68.5 o.
    Hodne stesti

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Humax 5400-EMU Hot 1,5 Sky It
    Založil bob v sekci fóra Humax - Kaon - Nokia - Strong - Hyundai - a další ...
    Odpověďmi: 11
    Poslední příspěvek: 23.06.2004, 01:23
  2. Settings Humax - motor - LEON
    Založil bob v sekci fóra Humax - Kaon - Nokia - Strong - Hyundai - a další ...
    Odpověďmi: 1
    Poslední příspěvek: 02.05.2004, 13:28
  3. Dream se zasekava po pripojeni motoru.
    Založil dracula3 v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 4
    Poslední příspěvek: 17.04.2004, 22:03
  4. Dik -SG2100
    Založil kob v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 1
    Poslední příspěvek: 11.04.2004, 18:54
  5. Chýbajúce kanály
    Založil fisher v sekci fóra DreamBox - Firmware/Software/Hardware
    Odpověďmi: 23
    Poslední příspěvek: 10.04.2004, 01:09

Štítky pro toto téma

Záložky

Záložky

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • You may not edit your posts
  •